PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گردآوری اطلاعات چندین شیت اکسل در یک شیت

hamid_2411
2011/10/02, 18:34
با سلام

چطور می شه اطلاعات چند شیت اکسل رو با هم یکی کرد؟
یک فایل اکسل دارم شامل 315 شیت :huh: که ردیف اول همه (تیتر عنوان) یکی هست.

الف) سرچ کردم این رو پیدا کردم:

http://video.about.com/spreadsheets/Merge-Spreadsheets-in-Excel.htm

(با استفاده از دستور consolidate، انتخاب Sum و انتخاب محدوده مورد نظر و Add کردن هر بخش.)

اما دوتا مشکل داشت:
1) باید هر شیت تکی و به صورت دستی وارد می شد که برای 315 شیت هم وقتگیره و هم مهمتر ازون احتمال خطا بالاست.
2) فقط اطلاعات عددی رو نشون میده و اطلاعات متنی رو منتقل نمی کنه.

ب) سعی کردم منتقل کنم توی اکسس و اونجا یکی کنم اما انجام مراحلش از کپی و پیست دستی هم بیشتر طول میکشه.

آیا راهی هست که بشه مثلا با نوشتن فرمول، استفاده از دستور و ... به طور اتوماتیک اطلاعات تمامی شیت ها خونده بشه و یک جا بیاد؟ حالا اکسس از اکسل بخونه و یا توی یه فایل یا شیت جدید اکسل.

با تشکر

Javid Mokhtari
2012/01/23, 19:12
با سلام.
دوست عزیز میتونید فایل خودتون رو بفرستین تا با فرم خودتون مشکلتون رو حل کنیم...؟

daghyad
2012/04/24, 20:42
منظورتون اینه که چون اطلاعات هم شیت ها داری فیلد های یکسانی هست همه رو میخواهید زیر هم قرار بدیدکافی هسن یک شیت جدید ایجاد کنید و یک دستور VBA بنویسید که از اولین سطر تا جایی که داده هست را از هر شیت کپی کرده و به شیت جدید اخرین سطر دارای داده PAST کنه بفرستید فایل را تا کار کنم .

s.cheraghi
2012/04/24, 23:41
در صورت ارسال فایل مورد نظر، مشکل مربوطه به راحتی قابل حل می باشد.