PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فعال کردن اجرای ماکروها از طریق کدنویسی

al_abd_nima
2011/10/09, 17:06
با سلام،
من با استفاده از VB متعلق به Excel یک برنامه نوشتم که از طریق یک User form، شیت‌های مورد نظر رو به افراد مختلف نشون می‌ده. یعنی هر کس با وارد کردن شناسه‌ی کاربری و کلمه‌ی عبورش می‌تونه شیت‌هایی رو که براش مشخص شده رو ببینه و بقیه‌ی شیت‌ها از دیدش مخفی میشن.

ولی موقعی این اتفاق میفته که تنظیمات سکوریتی Excel کاربر در خصوص ماکروها بر روی Enable all macros قرار گرفته باشه و حال آنکه این تنظیمات به‌طور پیش‌فرض بر روی Disable all macros with notification‌ قرار داره. آیا راهی برای فعال کردن اتوماتیک این گزینه هنگام باز شدن فایل مورد نظر من هست یا خیر؟ چون اگر کاربر خودش بخواد این کار رو بکنه عملاً User form مورد نظر من اجرا نمیشه و کاربر مورد نظر به همه‌ی شیت‌ها دسترسی داره.

sh_amar
2011/10/10, 00:34
سلام

اگر منظور شما اين است كه فرم مورد نظر شما در زمان باز شدن يك فايل اجرا شود ، يكي از راههاي آن اين است كه در زيرروال Workbook ، دستور باز شدن فرم مربوطه را بنويسيد به اين صورت :

Private Sub Workbook_Open() w
UserForm1.Show
End Sub

در پناه حق

【★ tv_kade ★】
2011/11/19, 16:28
به صورت پیش فرض ماکروهای اکسل فعال نیست ولی شما میتونید با تبدیل فرمت اکسل به اگزه (exe) لیستهایی که برنامه نویسی شدن را روی سیستمهایی که ماکروهاشون فعال نیست قابل اجرا کنید که وقتی اون شخص لیست رو اجرا میکنه با اینکه ماکروهاش فعال نیست ولی تمام برنامه نویسیهایی که در vb و ... انجام دادیم اجرا میشن
برای تبدیل اکسل به اگزه از برنامه ضمیمه شده استفاده کنید

jeddi
2011/11/20, 19:31
اين مشكلو من هم دارم ممنون ميشم كه دوستان بيشتر ما رو دريابند
تنظیمات سکوریتی Excel کاربر در خصوص اجراي ماکروها بر روی Enable all macros بايد باشد و حال آنکه این تنظیمات به‌طور پیش‌فرض بر روی بعضي از سيستمها Disable all macros with notification‌ قرار داره. آیا راهی برای فعال کردن اتوماتیک این گزینه هنگام باز شدن فایل مورد نظر هست یا خیر؟
به عبارتي قبل از اجراي
Private Sub Workbook_Open() w
UserForm1.Show
End Sub
در تنظيمات سکوریتی Excel
Disable all macros with notification‌ به حالت Enable all macros تغيير يابد بعد UserForm1.Show اجرا بشه