PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشي: تعمير فايل اكسل - Repair Excel File

Amir Ghasemiyan
2015/08/28, 12:37
سلام دوستان

در اين آموزش ميخوام نحوه تعمير يك فايل اكسل رو خدمتتون عرض كنم.
بعضي وقت ها فايل اكسلي كه ما داريم بنا به هر دليلي ممكنه خراب بشه. مثلا ممكنه فايل رو از اينترنت دانلود كرده باشيم ولي ناقص دانلود شده باشه يا مثلا از جايي كپي كرده باشيم ولي كامل كپي نشده باشه و ...
سوال: خب با اين فايل ها چه كنيم؟ آيا ميشه اين فايل ها رو درست كرد؟
جواب اين سوال در اكثر موارد مثبت است. براي اين كار مراحل زير را انجام بدهيد:
1- نرم افزار اكسل را باز كنيد و با كليد هاي تركيبي ctrl+o پنجره open را فراخواني كنيد.
2- فايل مورد نظر را پيدا كنيد و فقط آن را انتخاب كنيد و مطابق شكل زير عمل كنيد. (دقت كنيد كه فايل را باز نكنيد. فقط در حالت انتخاب قرار دهيد)

8271

3- در پنجره جديدي كه باز ميشود گزينه repair را انتخاب كنيد.

8272

در اكثر موارد با اين عمل فايل شما تعمير شده و قابل استفاده خواهد بود.

سوال: آيا اگر اين روش پاسخ نداد و فايل ما تعمير نشد راه ديگري براي تعمير وجود دارد؟
در پاسخ بايد گفت بله. راه ديگري كه به عنوان آخرين تير تركش است وجود دارد.
مراحل فوق را مجددا انجام داده تا پنجره دوم باز شود. در اينجا بجاي انتخاب دكمه repair، دكمه Extract Data را انتخاب كنيد.
با اين عمل اكسل هر چه ديتا و مقدار هست سعي ميكند بازيابي كند. ممكن است فرمول ها از بين برود ولي مقدار آن برگردانده شود.

Amir Ghasemiyan
2015/08/29, 16:31
با کمک نرم افزار Office Recovery 2013 Ultimate میتوانید فایل های آفیس (از جمله اکسل) را تعمیر و بازیابی کنید.
نرم افزار را میتوانید از فایل ضمیمه دریافت کنید.
نحوه کار با این نرم افزار نیز توسط جناب آقای مجید میر در » پست شماره 11 این تاپیک « (http://forum.exceliran.com/showthread.php/7781-%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84?p=41422&viewfull=1#post41422) آموزش داده شده است.

دانلود نرم افزار Office Recovery 2013 Ultimate
(http://forum.exceliran.com/upload/OfficeRecovery.2013.Ultimate.13.0.40450.rar)

alireza-j
2017/06/27, 15:03
سلام متاسفانه این نرم افزار رو روی فایل خراب شده امتحان کردم همه شیتها رو برمیگردونه اما اطلاعات بعضی از شیتها رو بازیابی نمیکنه

abbasian
2018/04/09, 12:34
سلام دوستان عزیز فایل اکسل من باز نمیشه و ارور زیر رو میده حتی نمیتونم مکانش رو تغییر بدم یا اسمش رو عوض کنم و پسوندش هم عوض نمیشه کپی هم نمیشه با ریپیر و اکستراکت خود اکسل هم امتحان کردم جواب نداد با برنامه Office Recovery 2013 Ultimate هم تست کرم کار نکرد برنامه Stellar Phoenix Excel Repair هم وقتی فایلمو انتخاب میکنم هنگ میکنه ترو خدا کمک کنید فایلم رو خیلی نیاز دارم فقط هم همیین یه فایلم اینجوریه

admin
2018/04/10, 09:09
سلام دوستان عزیز فایل اکسل من باز نمیشه و ارور زیر رو میده حتی نمیتونم مکانش رو تغییر بدم یا اسمش رو عوض کنم و پسوندش هم عوض نمیشه کپی هم نمیشه با ریپیر و اکستراکت خود اکسل هم امتحان کردم جواب نداد با برنامه Office Recovery 2013 Ultimate هم تست کرم کار نکرد برنامه Stellar Phoenix Excel Repair هم وقتی فایلمو انتخاب میکنم هنگ میکنه ترو خدا کمک کنید فایلم رو خیلی نیاز دارم فقط هم همیین یه فایلم اینجوریه
در این مورد بزودی یک آموزش کامل در سایت اکسل ایران (http://exceliran.com/blog/) قرار خواهد گرفت

abbasian
2018/04/10, 12:42
خیلی ممنون لطف میکنید اگه بتونید منو با خبر کنید در ضمن دیروز با برنامه Office Recovery 2013 Ultimate یه تصویر از محیط فایلم داد ولی تصویر یه فایل دیگه رو نشون میداد انگار اطلاعات یه فایل دیگم نشسته جای اطلاعات این فایل !!!!

- - - Updated - - -

خیلی ممنون لطف میکنید اگه بتونید منو با خبر کنید در ضمن دیروز با برنامه Office Recovery 2013 Ultimate یه تصویر از محیط فایلم داد ولی تصویر یه فایل دیگه رو نشون میداد انگار اطلاعات یه فایل دیگم نشسته جای اطلاعات این فایل !!!!