PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: ناپديد شدن دگمه commandbutton !!!!!!

Ali Parsaei
2015/08/30, 09:47
سلام،
من يک فايل دارم که مقداري کدنويسي و فرم دارد،
اين فايل فقط يک صفحه دارد که روي خود شيء worksheet هيچ کدي ننوشته ام.
فقط يک کامند بوتن روي صفحه است که با کليک آن يک فرم باز مي شود. (يک فرم اصلي باز مي شود که از طريق آن همه کارهام را انجام مي دهم)
البته روي شيت فرمول زياد نوشته ام و 80 تا 90 ستون هم اطلاعات دارم (فرمولهاي ساده جمع و تفريق)
حالا مشکل اين است که بعضي مواقع وقتي روي کامند بوتن داخل شيت کليک مي کنم يک مرتبه غيب مي شود!
بعد دنبال کامند بوتن که مي گردم مي بينم انتقال پيدا کرده به آخر يکي از سطرها و اندازه اش هم کوچک شده!
با دو ورژن مختلف اکسل و با دو ويندوز مختلف هم کار مي کنم و در هر دو اين مشکل بوجود مي آيد!
کسي مي دونه علت چه چيزي ممکنه باشه؟

majid_mx4
2015/08/30, 10:26
سلام

جناب پارسای عزیز
تو قسمت Format control تیک Dont Move or size With Cells رو زدی.

با تشکر میر

Ali Parsaei
2015/08/30, 11:08
سلام

جناب پارسای عزیز
تو قسمت Format control تیک Dont Move or size With Cells رو زدی.

با تشکر میر

بله زده ام ولي باز اين اتفاق مي افتد!

majid_mx4
2015/08/30, 14:06
همانطور که خودتان هم می دانید قاعدتا نباید این اتفاق بیافتد

برا ی تست یک دکمه دیگر ایجاد کرده ( لازم نیست دکمه قبلی را حذف کنید و یا دکمه جدید را مرتبط با ماکرو کنید ) و فقط تیک مربوطه را بزنید ببیند آیا دکمه جدید هم ناپدید میشود.

در غیر اینصورت فکر کنم نمونه فایل میخوایم و یا دستوراتان .

با تشکر میر

Ali Parsaei
2015/08/30, 19:25
متشکرم از توجه جنابعالي،
راستش اول 7 - 6 دگمه در خود شيت گذاشته بودم و خيلي کدهايم را در آنها نوشته بودم و همان موقع اين اتفاق افتاد، هرکدام که کليک مي کردم غيب مي شد! ولي بقيه سر جاي خودشان بودند، بعدي را که کليک مي کردم اون هم غيب مي شد! .....بعد فکر کردم همه دگمه ها را در يک فرم (به عنوان کنترل پنل) قرار دهم و در شيت فقط يک دگمه براي فراخواني آن قرار دهم، باز هم ديدم اين اتفاق براي همان يک دگمه هم افتاد!
البته نه اينکه حتما" اين اتفاق هر بار بيافتد، بلکه شانسي! يک مرتبه مي بيني اينطور شد!
فقط مي خواستم ببينم اين اشکال رايجي است و شخص ديگري هم اين تجربه را داشته يا نه، وگرنه با توجه به حجم کدنويسي در فايل، اينکه فايل را بگذارم و توقع داشته باشم کسي بررسي اش نمايد دور از انصاف و ادب خواهد بود! (خودم که ذيفع هستم هم حوصله چنين کاري را ندارم:o)
فعلا" به جاي کامند بوتن يک SHAPE در شيت گذاشتم و با مرتبط کردن آن با يک ماکرو آن فرم مورد نظرم را فراخواني مي کنم تا ببينم چه مي شود، يک کليد SHORTCUT هم براي ماکرو گذاشتم که اگر احتمالا" SHAPE هم غيب شد کاربراي فايلم (همکارانم) لنگ نمانند.
باز هم از بذل توجه شما سپاسگزارم

majid_mx4
2015/08/31, 11:41
با سلام

پیروز و سر بلند باشید

با تشکر میر