PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قفل کردن فایل اکسل با توجه به سخت افزار طرف

ardijon
2015/09/22, 19:16
با سلام خدمت همه اساتید
من یه فایل اکسل دارم که میخوام اگه کسی ازش استفاده کرد با توجه به سخت افزارش فقط رو همون سخت افزار استفاده بشه
یعنی تنها رو یه سیستم نصب بشه

Ali Parsaei
2015/09/22, 20:06
سلام،
چيزي که به ذهن من مي رسد اين است که:
شما بايد اول مثلا" شماره سريال هارد طرف را بگيريد و بعد فايل اصلي که مي خواهيد به طرف بدهيد به صورتي کد نويسي کنيد که شماره سريال هارد دستگاهي که فايل روي آن اجرا مي گردد را با آن شماره اي که اول گرفته ايد چک کند و اگر مساوي نبود مثلا" اطلاعات فايل نصب شده پاک شود يا .....
مثلا" اول يک فايل ابتدايي بدهيد تا اجرا کند و کدي در اين فايل ابتدايي نوشته باشيد که با اجراي فايل سريال هارد به دست آيد، بعد بگوييد آن شماره به دست آمده را به شما اعلام کند تا از آن در فايل اصلي استفاده کنيد.
درباره کدهاي به دست آوردن شماره سريال هارد و .... هم مطالبي در سايت هست، مثل اين: لينک (http://forum.exceliran.com/showthread.php/7936-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
البته اين چيزي بود که به ذهن من رسيد، شايد دوستان راه حل هاي به مراتب بهتري داشته باشند.

ardijon
2015/09/22, 22:01
این یکی از مباحث مهم و کاربردی واسه همه میتونه باشه
در این که باید چیکار کنم من واقعا به راهنمایی دوستان احتیاج دارم
اگه بتونید پله پله راهنمایی کنید ممنون میشم

Amir Ghasemiyan
2015/09/23, 00:28
سلام دوست عزیز
راهی که به ذهن من میرسه اینه که یک فایل درست کنین. داخلش یک فرم قرار بدین که طرف آدرس ایمیلشو بده. بعد از زدن درخواست کدفعال سازی، کلیه اطلاعات سخت افزاریش برای شما ایمیل بشه. شما هم اینو تو یک دیتابیس ذخیره کنید و یک کد فعال سازی برای طرف ارسال کنید. (برای نرم افزار محدودی مثل اکسل فکر نکنم خیلی خوب جواب بده)

راه دوم شما میتونین از قفل سخت افزاری استفاده کنید. یعنی نرم افزار زمانی اجرا بشه که قفل سخت افزاری موجود باشه. (تست نکردم ولی فکر کنم عملی باشه)

azizi.mohsen
2017/01/18, 10:27
سلام به همه دوستان عزیز

من برنامه ای نوشتم که برای ایجاد قفلش از سریال هارد و cpu در اون استفاده کردم
کاربر با وارد شدن به نرم افزار 2 سری کد رو میبینه
از طریق تماس یا اس ام اس 2 سری کد رو برای من میفرسته که من با وارد کردن کد ها در فایل جداگونه ای که درست کردم رمز ورود رو بهش میدم
با وارد کردن رمز داده شده و کلید بر روی گزینه مورد نظر کاربر به شیت دیگری هدایت می شه

برای ایجاد رمز ورود هم میتونید از طری روش زیر اقدام کنید:
1- ایجاد ماکرویی که از طریق اجرای آن در دو سلول مجزا سریال هارد و سریال cpu وارد بشه
2- از طریق دستور mid کاراکتر ها رو جدا جدا کنید( به صورت یکی یکی )
3- یک دیتابیس از کلیه حروف و اعداد موجود درست کنید و برای هر کدوم یه عدد بخصوص در نظر بگیرید
4- با فرمول vlookup عدد متناظر با هر کاراتر را در سلول های جداگانه بدست بیارید
5- بصورت دلخواه برای بدست آوردن رمز عبور محاسبات ریاضی وارد کنید ( ضرب ، تقسیم و ...... )
6- جواب رو از طریق دستور round به 0 عدد اعشار روند کنید
7- جواب نهایی رو با دستور mid به 2 بخش 4 رقمی تقسیم کنید و بین هر بخش از علامتی مانند ( - یا _ ) استفاده کنید
(نکته : کلیه مراحل بالا بجز مرحله اول رو در فایل دیگر هم انجام بدید. یعنی همون فایلی که برای ایجاد رمز پیش خودتون نگه میدارید )
8- جواب نهایی ، یعنی رمز عبوری که بدست میاد رو باید داخل یک سلول بنویسید ( به صورت فرمولی )
9- ماکرویی رو بنویسید که در صورت یکی بودن ، رمز عبور وارد شده و رمز بدست اومده از طریق مراحل بالا به شیت مورد نظر کاربر رو هدایت کنه

با انجام این مراحل و یک مقدار تغییر جزیی در چیدمان و ایجاد آیکن های شکیل میشه صفحه قفل خوب ، زیبا و با امنیت رو درست کرد
امیدوارم تونسته باشم کمک کوچکی در این ضمینه کنم
در صورتی که سوالی داشتید و مایل بودید ، فایلتون رو برام بفرسیت تا کمکتون کنم

خوش باشید
یا علی

azizi.mohsen
2017/01/18, 12:04
اینم یه فایل نمونه که به روش بالا درست کردم
بازم اگه مشکلی بود بگید توضیح بدم

یا علی