PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فراخوانی اطلاعات از یک فایل دیگر اکسل در یوزر فرم

mreza
2015/10/06, 12:15
با عرض سلام و خسته نباشید
آیا امکان دارد در یوزرفرم یک فایل اکسل اطلاعاتی از یک فایل دیگر را هم فراخوانی کنیم؟

به عبارتی دیگر من دو برنامه در دوفایل جداگانه نوشته ام می خواهم در یک یوزر فرم با کلید CommandButton2 , CommandButton1
اطلاعات دو برنامه را فراخوانی کنم. (فایل پیوست)

iranweld
2015/10/06, 12:46
با سلام

کدهای ذیل فایل test.xlsx از درایو d و پوشه test را فراخوانی مینماید
فایل test.xlsx پس از فراخوانی محتویات A1 در تکست باکس یک قرار میگیرد

Private Sub CommandButton1_Click()

Dim wkbk As Workbook
Dim txt As Double

With Application
.EnableEvents = False
.ScreenUpdating = False
.DisplayAlerts = False
End With

Set wkbk = Workbooks.Open("d:\test\test.xlsx") 'change to your path and filename'
txt = wkbk.Sheets(1).Range("a1").Value 'change sheet and cell to suit'
TextBox1.Text = txt
wkbk.Close True
With Application
.EnableEvents = True
.ScreenUpdating = True
.DisplayAlerts = True
End With

End Sub

abootorab
2015/10/06, 12:50
با عرض سلام و خسته نباشید
آیا امکان دارد در یوزرفرم یک فایل اکسل اطلاعاتی از یک فایل دیگر را هم فراخوانی کنیم؟

به عبارتی دیگر من دو برنامه در دوفایل جداگانه نوشته ام می خواهم در یک یوزر فرم با کلید CommandButton2 , CommandButton1
اطلاعات دو برنامه را فراخوانی کنم. (فایل پیوست)

با درود
بله امکان پذیر هست، اما شما سوالتون رو خیلی کلی بیان کردین و به این صورت نمیشه درست راهنمایی کرد
شما باید مشخص کنید:
1- اینکه فایل دوم فایل مشخص و ثابتیست یا اینکه هر بار ممکن است این فایل عوض شود؟؟
2- اینکه انتخاب فایل از طریق DialogBox انجام شود یا نه؟؟
3- منظورتون از اطلاعات یک شیت هست یا یک محدوده از شیت؟؟
4- اطلاعات به چه صورت وارد شود؟؟
و خیلی موارد دیگر

لطف کنید سوالتونو کامل تر و واضح تر بیان کنید تا هم شما سریعتر به جواب برسید و هم دوستان بهتر شما رو راهنمایی کنند.

mreza
2015/10/07, 10:52
با سلام
ممنون از راهنمایی شما
اگه بخوام با زدن کلید CommandButton2 یوزر فرم فایل دیگر باز بشه چه کدی بنویسم؟
باتشکر

alibazrafkan
2015/12/30, 19:35
سلام
می خواستم ی ماکرو برای ی باتن بنویسم که یک شیت و کپی کنه و کدهایی درون باتن شیت ایجاد شده ریپلیس کنه .
اساتید لطفا کمک کنید .
:confused:

Pbapba
2020/07/20, 19:18
با درود
بله امکان پذیر هست، اما شما سوالتون رو خیلی کلی بیان کردین و به این صورت نمیشه درست راهنمایی کرد
شما باید مشخص کنید:
1- اینکه فایل دوم فایل مشخص و ثابتیست یا اینکه هر بار ممکن است این فایل عوض شود؟؟
2- اینکه انتخاب فایل از طریق DialogBox انجام شود یا نه؟؟
3- منظورتون از اطلاعات یک شیت هست یا یک محدوده از شیت؟؟
4- اطلاعات به چه صورت وارد شود؟؟
و خیلی موارد دیگر

لطف کنید سوالتونو کامل تر و واضح تر بیان کنید تا هم شما سریعتر به جواب برسید و هم دوستان بهتر شما رو راهنمایی کنند.
من در این مورد سوال دارمو شماتقریبا مشکل منو گفتید ولی گفته شد ه تایپیک بالا نیارین الان الا جدید مطرح کنم