PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گزارش گیری از فایل پیوست

amirmohammad
2015/10/31, 20:20
با سلام
دوستان یه فایل دارم که سن افراد به روز در اون مشخص شده میخوام گروهبندی سنی براشون انجام بدم و یه گزارش بر اساس گروههای سنی مثل 10 تا 14 سال ازش داشته باشم، بهترین روشی که به ذهنتون می رسه چیه؟فرض کنید تعداد داده ها هم زیاد باشه.
نمونه را پیوست کردم ، شیت اول داده هاست و شیت دوم گزارشی که میخوام ازش بگیرم.
سپاسگذارم

iranweld
2015/10/31, 20:51
با سلام

با استفاده از قابلیت پیوت تیبل میتوانید تعداد روز مورد نظر یا سال را به گروه های مساوی تقسیم و گزارشگیری نمایید

amirmohammad
2015/10/31, 20:57
با سلام

با استفاده از قابلیت پیوت تیبل میتوانید تعداد روز مورد نظر یا سال را به گروه های مساوی تقسیم و گزارشگیری نمایید
دوست من مرسی از پاسخت.
راستش این راه رو امتحان کردم اما چند مشکل داره ، یکی اینکه همزمان همه اون رده ها را نمیده، و مجبور هستیم چند پیوت جدا براش بگیریم، مثلا اون زیر یکماه باید افراد از تا 28 روز را گزارش بده. که رده اش به بقیه فرق داره.
راه دیگه ای وجود نداره به نظرتون؟

iranweld
2015/10/31, 22:09
در شیت اصلی با ایجاد یک ستون که سن افراد را به سال و یک ستون برای سن به ماه و ستون سن به روز که موجوده میتوانید با سه تا پیوت تیبل گزارشگیری نمایید

پیوت تیبل های موجود اتو رفرش میباشد

DOLFIN
2015/11/01, 14:00
سلام
با کسب اجازه از آقای iranweld (http://forum.exceliran.com/member.php/23192-iranweld) با استفاده از فرمول COUNTIFS فایلی برای شما تهیه شد. البته این فایل با در نظر داشتن بازه های مشخص می باشد.
پایدار باشید