PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال

fatemeh
2011/11/25, 21:45
جایگشت و آزمون کردن آن توسطp-مقدارو توزیعtدونمونه مستقل.
ممنون میشم اگرهراطلاعاتی در این زمینه دارید در اختیارم بذارید

farzin24622
2011/11/26, 11:47
سوالتون رو بصورت یک پیام خصوصی هم به کاربری که پروفایلشون در لینک زیر آورده شده بفرستید ، ایشون رشته آمار خوندند و بهتر میتونند کمک کنند :

http://forum.exceliran.com/member.php?action=profile&uid=513

vahid950
2011/11/26, 14:40
سلام
متشکرم از دوست عزیزم فرزین عزیز

و اما در مورد سوال :

بنده دقیقا متوجه منظور شما نشدم. انجام این موادردر اکسل مورد نظرتان هست و یا تعریف آنها؟

جایگشت همانطور که از اسمش مشخص است به معنای تعداد حالات قرار گیری و ردیف شدن چند شی میباشد. که در ریاضیات فکتوریل خوانده میشود و با علامت ! نمایش داده میشود
3!=3*2*1=6

در مورد آزمون کردن p متوجه سوال نشدم.

در مورد آزمون تی هم وقتی میخواهیم مقایسه کنیم که میانگین دو گروه از نظر علمی با هم اختلاف دارند و یا نه از آن استفاده می کنیم. مثلا میخواهیم ببنیم اختلاف قد خانمها و آقاین شهودی است یا علمی.

هر جا سوالی بود در خدمتم

farzin24622
2011/11/27, 19:48
من میخواهم با استفاده از نرم افزار Spss یک عدد تصادفی ما بین دو عدد رو پیدا کنم . آیا با توجه به اینکه در حد دوستان سواد و اطلاعات آماری ندارم میتونم این کار رو انجام بدم ؟ خیلی علاقه مند به یادگیری این مطلب و در ادامه یادگیری این برنامه هستم .

fatemeh
2011/11/27, 21:17
با سلام خدمت دوستان
در پاسخ به سوال آقای وحید باید بگم که منظورم از جایگشت،ترکیب هستش ورابطه اون با آزمون p-مقدار و آزمون t.
ممنون

و اما در پاسخ به سوال آقای فرزین باید بگم که من خودم هم در حال یادگیری نرم افزارspssهستم اما در مورد سوال شما حتما تحقیق میکنم و روش انجام اون رو در اختیارتون قرار میدم

vahid950
2011/11/28, 10:03
سلام

همانطور که میدونید ترکیب یعنی تعداد حالت انتخاب n شی از یک مجوعه N شی ای(ترتیب انتخاب مهم نیست) در اکسل با فرمول combin(N;n) محاسبه میشود

ولی ارتباط این با مقدار p و آزمون t :

باید عرض کنم که که این مفاهیم ارتباطی با هم ندارند. یعنی اینکه ما برای حل برخی مسایل نظیر مثال ذیل مجبور به استفاده از ترکیب هستیم.
مثال: از یک کلاس 10 نفره 5 نفر بصورت تصادفی انتخاب میشوند احتمال اینکه علی(یکی از اعضا کلاس) بین این 5 نفر باشد چقدر است؟

خوب! سوال بدست آوردن احتمال( p) است .برای بدست آوردن احتمال باید از ابزار ترکیب استفاده کنیم. همچنین برای سنجش معنی داری از آزمون t استفاده می کنیم. پس یعنی ترکیب فرمولی است که در اینگونه مسایل به کمک احتمال می آید. در خیلی مسایل هم اصلا کارایی ندارد. مثل احتمال 6 آمدن یک تاس در یک بار پرتاب

هر جا سوالی بود بفرمایید در خدمتم.

farhadyasini
2013/09/18, 09:28
سلام دوستان من تازه عضو گروه شدم
میخواهم بین تعدادی text آنهایی که یکسان (شبیه هم) هستند با هم جمع شوند.
موفق باشید

امين اسماعيلي
2013/09/18, 10:54
=sumif(c:c,"2009",b:b)

farhadyasini
2013/09/28, 04:56
ممنون امین جان. خیلی کمک کرد.