PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] گروهبندی داده ها

amirmohammad
2015/11/06, 23:52
سلام
دوستان تو powerpivot چطور میشه داده ها را گروه بندی کرد، مثلا بر حسب سن یه گروه 10 تا 20 سال بسازیم، تو پیوت تیبل به راحتی انجام میشه ولی ظاهرا تو پاورپیوت غیرفعال شده؟

amirmohammad
2015/11/07, 11:08
دوستان کسی در این زمینه اطلاعی نداره؟

sabertb
2015/11/07, 11:46
شخصا فکر میکنم داستان فایل های Excel با power point دو تا چیز متفاوت است نمیشه انتظار داشته باشید دقیقا همون PivotTable تو اکسل در پاور پوینت هم باشه .
یه راهی برای دسته بندی صفحات در پاورپوینت وجود داره
و اگر هم میخوایید دقیقا یه چیزی شبیه اکسل تو پاور پوینت پیدا کنید باید تو پاور پوینت صفحه گسترده اکسل رو را وارد کنید روش اش اینجویه :
وارد تب incert در پاور پوینت شوید . اولین ابزار Table هست باز کنید آخرین گزینه Excel spreadsheet انتخاب کرده حالا یه صفحه اکسل دارید تو پاورپوینت که مثل اکسل میتونید PivotTable درش ایجاد کرد

khakzad
2015/11/07, 11:49
ممنون از توضیحتون
سوال ایشون در خصوص Power pivot هست که یک ADD INS هست

sabertb
2015/11/07, 15:14
:min7:
یعنی چی میتونه باشه این وقت شب !!!

amirmohammad
2015/11/07, 21:51
سلام
دوستان تو powerpivot چطور میشه داده ها را گروه بندی کرد، مثلا بر حسب سن یه گروه 10 تا 20 سال بسازیم، تو پیوت تیبل به راحتی انجام میشه ولی ظاهرا تو پاورپیوت غیرفعال شده؟
تو کل وب فارسی در این خصوص مطلبی ندیدم، اما راه حل را پیدا کردم اینجا میذارم شاید به درد دوستان دیگه خورد،
برا گروهبندی هر نوع داده ای تو پاور پیوت باید ابتدا یه شیت کمکی ایجاد کنید و نوع گروههایی را که میخواهید تو او شیت بنویسید مثلا من گروه های سنی را میخواستم مینویسم 1-4 و ..
بعد این شیت را به پاور پیوت اضافه میکنید و از طریق فرمول نویسی داده ها را بر اساس گروههایی که میخواین فیلتر میکنین:فرمولی به شکل زیر

=CALCULATE(VALUES(fil[group])؛ FILTER(fil؛ sen[sn]>=fil[start] && sen[sn]<fil[end]))
تو این فرمول value گروههای سنی را که نام گذاری کردیم را بر میگردونه، فیلتر اطلاعاتمون را بر اساس شرطی که گذاشیم فیلتر میکنه مثلا میخوایم افراد 1 سال تا کمتر از 4 را بر گردونه..