ورود

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دو سوال ابتدایی !!!

farzin24622
2011/11/29, 00:29
با عرض
من بدلیل علاقه به برنامه نویسی به کمک فایل PDF آموزشی http://parsaspace.com/files/3651024884/?c=969
شروع به یادگیری VBA نموده ام ولی برایم در همین ابتدا سوالاتی پیش اومد که با اجازه از اساتید فن مطرح میکنم :

1 - در این فایل در آخر برخی از کدها از عبارت MSGBOX استفاده شده که من کاربرد این عبارت رو نمیدونم .

2- در صفحه 4 تمرینی داده شده که به صورت زیر است :
ماکرویی بنویسید کھ اعداد ستون اول را در در ستون دوم جستجو کرده و تکراری ھای آنرا یافتھ با
رنگ سرخ و پررنگ نمایش دھد .

من داخل محیط اکسل این کار رو با استفاده از فرمول count if انجام میدم ولی در محیط VBA این فرمول رو قبول نمیکنه . من چگونه این تمرین رو میتونم جل کنم ؟

باز هم به دلیل سوالات ابتدایی که مطرح کردم از تمامی اعضای محترم عذرخواهی میکنم .

shamsololama
2011/11/29, 18:05
با عرض
من بدلیل علاقه به برنامه نویسی به کمک فایل PDF آموزشی http://parsaspace.com/files/3651024884/?c=969
شروع به یادگیری VBA نموده ام ولی برایم در همین ابتدا سوالاتی پیش اومد که با اجازه از اساتید فن مطرح میکنم :

1 - در این فایل در آ--- برخی از کدها از عبارت MSGBOX استفاده شده که من کاربرد این عبارت رو نمیدونم .

2- در صفحه 4 تمرینی داده شده که به صورت زیر است :
ماکرویی بنویسید کھ اعداد ستون اول را در در ستون دوم جستجو کرده و تکراری ھای آنرا یافتھ با
رنگ سرخ و پررنگ نمایش دھد .

من داخل محیط اکسل این کار رو با استفاده از فرمول count if انجام میدم ولی در محیط VBA این فرمول رو قبول نمیکنه . من چگونه این تمرین رو میتونم جل کنم ؟

باز هم به دلیل سوالات ابتدایی که مطرح کردم از تمامی اعضای محترم عذرخواهی میکنم .

با درود فراوان

ام اس جی باکس در واقع جعبه خبری هست که برای نمایش پیام های هست که می خواهیم به کاربر نشونم بدیم
مثلا
Msgboz "Enter Password" m
که پیام دادیمکه پسورد رو وارد کنید

در مورد سئوال دوم

برای جستجو می توان از حلقه فور ایچ استفاده کنید

For each c in range("A1:A100") m
که با استفاده دو حلقه داخل هم میتوان این کار رو انجام داد که نمونه های فور ایچ درتالار فکر کنم قبلا هم قرار دادم