PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] انتقال ستون های یک فایل به فایل دیگر به صورت نظیر به نظیر

ghoghnous
2015/11/23, 09:14
با عرض سلام و خداقوت خدمت دوستان محترم
سوالی از محضرتون داشتم که به صورت زیر مطرح میکنم:
بنده یک فایل حقوق و دستمزد رو از نرم افزار حقوق و دستمزد همکاران سیستم به اکسل اکسپرت میکنم. که از یک سری فیلد تشکیل شده. این فیلدها رو در ابتدای امسال بصورت سرت شده و مرتب شده درآوردم. با توجه به اینکه تغییراتی در سیستم حقوق و دستمزد اتفاق افتاده است ، دیگه به صورت مرتب شده نمیتونم فیلدها رو از این سیستم به اکسل اکسپرت کنم. دنبال راهی هستم که پس از اکسپرت فایل به اکسل با یک تابعی ، فرمولی و یا .... این فیلدها رو متناظر با فیلدهای حقوق ماه های گذشته که سرت شده است بهمراه اطلاعات مربوط به خودش یکجا برام بیاره. ممنون از راهنمایی شما:min7:

iranweld
2015/11/23, 09:20
با سلام

لطفا یک نمونه فایل در سایت ضمیمه کنید که مشکل شما در آن مشخص شده باشد

ghoghnous
2015/11/23, 10:40
با سلام

لطفا یک نمونه فایل در سایت ضمیمه کنید که مشکل شما در آن مشخص شده باشد

سلام، به پیوست فایل خدمتتان ارسال میگردد.

iranweld
2015/11/23, 11:11
با سلام

ماکرو ذیل را تست بفرمایید

Sub test()
k1 = Application.WorksheetFunction.CountA(Sheet1.Range("1:1"))
k2 = Application.WorksheetFunction.CountA(Sheet2.Range("1:1"))

For i = 1 To k1
For j = 1 To k2

If Sheet1.Cells(1, i).Value = Sheet2.Cells(1, j).Value Then

If i <> j Then

Sheet2.Columns(j).Cut
Sheet2.Columns(i).Select
Selection.Insert Shift:=xlToRight

Else

End If
End If

Next
Next

Sheet2.Range("a1").Select

End Sub

mokaram
2015/11/23, 11:13
اونطوری که من متوجه شدم شما یه فایلی را از همکاران می گیرید بعد می خواهید در مرحله اول چینشش مثل فایل اصلیتون باشه یعنی ستون هاتون دقیقا همون ترتیب فایل اصلی را داشته باشه و در مر حله دوم اطلاعات بیاد و زیر اطلاعات فایل اصلی قرار بگیره.

اگر اینطوری باشه برای قسمت اول فکر کنم تو خود همکاران سیستم قسمتی را داره که به شما اجازه میده ترتیب ستون ها چطوری باشه

http://s6.picofile.com/file/8224279684/%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86.jpg

برای قسمت دوم هم با ضبط یک ماکرو این امکان فراهم میشه

amshahbazikl
2015/11/23, 12:32
با سلام
این کار با چند خط کد به سادگی قابل حل است.
فایل پیوست را ببینید

ghoghnous
2015/11/23, 13:37
با عرض سلام و خداقوت خدمت مدیر محترم انجمن
طبق فرموده جنابعالی که کاملاً هم درست می باشد ، بنده تا ماه گذشته این کار را انجام میدادم ولی با توجه به حجیم بود اطلاعات و زمانبر بودن آن در پی راه حل ساده تری جهت حل این معضل بودم. با تشکر فراوان.

ghoghnous
2015/11/23, 18:12
با سلام

ماکرو ذیل را تست بفرمایید

Sub test()
k1 = Application.WorksheetFunction.CountA(Sheet1.Range("1:1"))
k2 = Application.WorksheetFunction.CountA(Sheet2.Range("1:1"))

For i = 1 To k1
For j = 1 To k2

If Sheet1.Cells(1, i).Value = Sheet2.Cells(1, j).Value Then

If i <> j Then

Sheet2.Columns(j).Cut
Sheet2.Columns(i).Select
Selection.Insert Shift:=xlToRight

Else

End If
End If

Next
Next

Sheet2.Range("a1").Select

End Sub

با عرض سلام و خسته نباشید
در هنگام اجرای ماکرو در قسمت Sheet2.Range("a1").Select ارور میدهد

ghoghnous
2015/11/23, 18:15
با سلام
این کار با چند خط کد به سادگی قابل حل است.
فایل پیوست را ببینید

با عرض سلام و احترام
ماکرویی که لطف فرمودید فقط جای برخی فیلدها را تغییر میدهد و به صورت استاندارد تبدیل نمی کند.

iranweld
2015/11/23, 20:06
فیلدهای ردیف و ماه و .... دقیقا با شیت اول یکسان میگردد حال به صورت استاندارد چگونه هستش؟

فقط انتقال به شیت اول ماکروش در دست تهیه میباشد

===================================

ماکرو فوق در فایل پیوست لحاظ گردید

ghoghnous
2015/11/24, 09:07
فیلدهای ردیف و ماه و .... دقیقا با شیت اول یکسان میگردد حال به صورت استاندارد چگونه هستش؟

فقط انتقال به شیت اول ماکروش در دست تهیه میباشد

===================================

ماکرو فوق در فایل پیوست لحاظ گردید

جناب iranweld
با عرض سلام و خداقوت و سپاس فراوان به جهت توجه جنابعالی
ماکرویی که جنابعالی زحمتشو کشیدید فایل رو در سیستم من بصورت استاندارد (شیت اول) مرتب نمی کند و فقط ای چند ستون رو با هم تغییر میدهد.
لازم به ذکر است فایلی که بنده فرستادم ، فایل نمونه هستش وگرنه اطلاعات اصلی بیشتر از این فایل هست
بنده دنبال یک تابعی شبیه vlookup میگردم تا بتونم اطلاعات موجود رو مانند سر ستون ها انتقال دهم. با تشکر فراوان.

iranweld
2015/11/24, 09:40
این فایل اجرا شده در سیستم من هستش که پس از اینکه شیت دوم مرتب گردید دیتای شیت دوم به انتهای شیت اول کپی گردید
برای مشخص بودن دیتای شیت دوم با اول ، عدد ماه را در شیت دوم به 2 تغییر دادم

حال به توچه به اطلاعات کپی شده در شیت اول بفرمایید مشکل رو در کجا مشاهده میفرماید؟

ghoghnous
2015/11/24, 14:28
این فایل اجرا شده در سیستم من هستش که پس از اینکه شیت دوم مرتب گردید دیتای شیت دوم به انتهای شیت اول کپی گردید
برای مشخص بودن دیتای شیت دوم با اول ، عدد ماه را در شیت دوم به 2 تغییر دادم

حال به توچه به اطلاعات کپی شده در شیت اول بفرمایید مشکل رو در کجا مشاهده میفرماید؟

با سلام و تشکر فراوان
فایل جنابعالی رو مشاهده کردم، میفرمایید الان بنده ماکروی قدیمی رو دوباره اجرا کنم یا ماکروی جدیدی برای بنده ارسال فرمودید.
نکته دیگر اینکه با توجه به مرسوله قبلی بنده و حجیم بودن اطلاعات، بنده رو در خصوص تکمیل ماکروی ارسالی راهنمایی بفرمایید.
فایل اصلی که بنده روش کار میکنم از نزدیک به 208 ستون و 800 سطر تشکیل شده است.

iranweld
2015/11/24, 15:14
از آخرین فایل ارسالی استفاده بفرمایید

از نظر تعداد سطر هیچ مشکلی وجود ندارد

ولی از نظر تعداد ستون بایستی در ماکرو test1 تغییراتی صورت گیرد در سطر ذیل

Range("A2:P" & Z2).Copy

بجای p باید نام آخرین ستون شما قرار گیرد(بررسی بفرمایید نام ستون 208 چیست و جایگزین p نمایید

dalahoo
2016/02/01, 22:44
با سلام خدمت دوستان . من میخواستم از اطلاعات یک برنامه حسابداری در جدولی که در اکسل ایجادکرده ام استفاده کنم . لطفا راهنمایی فرمایید .