PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: استفاده از دو جدول اکسل در ورد

amir232
2015/11/29, 00:59
دوستان من میخوام تو فایل وردم 2 تا جدول اکسل باز کنم یکی بالای صفحه و یکی زیر صفحه.
چجوری میتونم این 2 تا فایل اکسل رو به هم ربط بدم بطوریکه اگر خونه a1 بالا رو عوض کردم خونه a1 پایین هم عوض بشه.
و اینکه اگه بخوام پرینت کنم راهی هست که بدون پاک کردن جدول بالا بتونم فقط جدول پایین رو چاپ کنم؟

amshahbazikl
2015/11/29, 09:42
با سلام
در داخل فایل ورد و از سربرگ insert ابزار object را کلیک کنید (در سمت راست و انتهای نوار ابزار) از لیست ظاهر شده microsoft excel worksheet را انتخاب نمایید. با این کار یک صفحه اکسل در فایل ورد شما قرار میگیرد. این کار را بار دیگر تکرار کنید و یک صفحه دیگر را در انتهای صفحه ورد قرار دهید. از کاربرگ اول اکسل محتویات سلول های مورد نظر را انتخاب نموده و با استفاده از ctrl+c آنها را کپی کنید. در صفحه دیگر آنها را به صورت paste link قرار دهید. اکنون با تغییر مقدار هر سلول در شیت اول، مقادیر متناظر در شیت دوم تغییر می کنند.
نمونه فایل پیوست را ببینید

amshahbazikl
2015/11/29, 09:51
در مورد بخش دوم سئوال نیز جدولی که می خواهی آن را پرینت کنی انتخاب کن و در قسمت تنظیمات چاپ، گزینه print selection را انتخاب کن.

amir232
2015/11/29, 14:46
ممنون دوست عزیز. ولی به نتیجه نرسیدم. چون یکدور که فایل رو ذخیره میکنم و دوباره باز میکنم اررور ref میده و کار نمیکنه. حتی فایل آپلودیه خودت هم کار کار نکرد و از تو توضیحاتت ساخته بودم.

در مورد قسمته دوم سوالم هم منظورم این بود که نوشته های صفحه هم بیفته. فقط جدوله بالا نیفته
ممنون

amshahbazikl
2015/11/30, 13:57
با سلام
فایل پیوست را ببینید