PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد اکسل

dj kaka
2011/12/09, 11:12
با درود بر شما

ببخشید سوالم را اینجا مطرح کردم چون جایی برای بیان سوالات پیدا نکردم .

در برنامه اکسل ، چگونه میتوان میتوان مد را یافت ؟ (داده ای که بیشتر از سایر داده ها تکرار شده است) . همچنین آیا در این برنامه قابلیتی هست که در یک دامنه خاص ، تعدادی داده تصادفی معرفی کند ؟

چگونه در برنامه افیس ورد میتوان نمودار ساقه برگ و همچنین جعبه ای درست کرد ؟ ( یا در سایر برنامه های افیس)

با تشکر از راهنمایی های شما

mahsa shayesteh
2011/12/09, 11:59
سلام

در اکسل با تابع mode داده با بیشترین تکرار رو پیدا کرد

تابع rand داده های تصادفی بین 0 و یک تولید میکنه می تونی با فرمول این داده هارو در بازه ای که می خوای ضرب کنی
نمودار هارو از سایر نرم افزار ها تو word کپی و پیست کن[hr]
یادم رفت بگم تو اکسل 2007 به بالا تابع randbetween بین 2 محدوده می تونه عد تصادفی تولید کنه

dj kaka
2011/12/09, 21:15
تابع rand را نمیشه دز یک محدوده تعریف کرد ؟ این طوری خیلی وقت گیر میشه .

farzin24622
2011/12/09, 22:59
کامران خان ، همونطور که گفتند میتونید از تابع Randbetween استفاده کنید که فایل نمونه رو براتون قرار دادم :

http://parsaspace.com/files/3156634884/?c=1044[hr]
تابع MODE : این تابع مد دیتاها رو به ما میده : http://parsaspace.com/files/3606634884/?c=1044

محمدصادق خوشنامی
2012/01/24, 22:41
تابع Mode فقط پرتکرارترین داده موجود در یک لیست را نمایش میدهد. اما اگر بخواهیم تعداد تکرارها را محاسبه کنیم بایستی از تابع شمارش شرطی( Countif) استفاده کنیم.

Sajjad
2012/04/29, 19:07
با سلام .
من باید یه پروژه آماری درست کنم و تقریبا کارش تموم شدم اما یه مشکلی که دارم اینه که نمی دونم چرا نمودارها رو برای برعکس رسم می کنم منظورم اینکه باید محور افقی سمت راست قرار بگیره ولی سمت چپ قرار میگیره و نمیدونم چکارش کنم . تو کامپیوتر یه نفر دیگه امتحان کردم ولی اونجا درست بود .
لطفا راهنماییم کنید :

با تشکر

s.cheraghi
2012/04/29, 20:02
با سلام

برای رفع مشکلتون به آدرس زیر برید وتیک قسمت مشخص شده را بردارید

پس از انتخاب نمودار
layout>axes>primary horizontal axis>more primary horizontal axis option>axis option>categories in reverse order

Sajjad
2012/04/30, 19:05
ممنون از راهنماییتون .
فقط یه سوال دیگه .
من میخوام نمودار جعبه ای رسم کنم ولی نمیتونم .
چندتا کلیپ خارجی هم گرفتم که ازش چیزی سر در نیاوردم .
اگر میشه در مورد رسم نمودار جعبه ای تو اکسل 2007 یه توضیحی بدید .
با تشکر

s.cheraghi
2012/04/30, 20:42
سوال شما در لینک زیر پاسخ داده شده است

http://forum.exceliran.com/thread-474.html

lp.love
2012/06/24, 12:34
با سلام .
میخوام امار یه شرکتی رو تو اکسل درست کنم و یه سری سرفصل هم نوشتم(مثلا نام شرکت ، نوع کالا و ...) و این امار و ارقام ده صفحه میشه حالا میخوام بدونم چکار کنم که بدون نوشتن سرفصل ها در صفحات بعدی این سرفصل ها باقی بمونن ؟

باتشکر

yedoost73
2013/11/05, 10:09
من یک سوال دارم و اونم اینکه چجوری میشه کاری کرد که در یک سلول ما یک عدد داریم وبه تعداد همین عدد هم یک جدول ترسیم کرده ایم چکار کنیم یا چه نوع شرط یا فرمولی بنویسیم که با تغییر دادن این عدد تعداد سلول های انتخاب شده (یا تعداد سلول های جدول)تغییر کند ....
بزارید ساده تر بگم من یک پروزه رو دارم انجام میدم وباید کاری کنم که در یک سلول که عدد خاصی (مدت سال در ان نوشته شده) با تغییر دادن ان از جدولی که طراحی کردم بعضی خانه ها از کار افتاده میشوند چگونه ان هارو خالی کنم به طور خودکار ................خواهش میکنم هرچه سریعتر بهم جواب بدید خیلی مهمه واسم

raminnnnn
2014/02/09, 12:56
سلام
من تو یه شرکت کار میکنم میخوام کاری کنم که کسی که تو باسکول شرکت نشسته با وارد کردن اعداد که وزن و اسمو بقیه موارد میشه تو برنامه حسابداری سیو بشه
الان دارن این کارو دستی حلش میکنن
من چطور میتونم این کارو بکنم
فرم چیزی هم که بادست مینویسن شبیه اینه
ممنون میشم کمک کنین

~M*E*H*D*I~
2014/02/09, 12:59
سلام
من تو یه شرکت کار میکنم میخوام کاری کنم که کسی که تو باسکول شرکت نشسته با وارد کردن اعداد که وزن و اسمو بقیه موارد میشه تو برنامه حسابداری سیو بشه
الان دارن این کارو دستی حلش میکنن
من چطور میتونم این کارو بکنم
فرم چیزی هم که بادست مینویسن شبیه اینه
ممنون میشم کمک کنین

منظور از برنامه حسابداری چی هست ؟

یعنی نرم افزار حسابداری دارید و از طریق اکسل قصد دارید اطلاعات به اون نرم افزار منتقل بشه؟

victoria_1370
2014/08/18, 11:54
سلام دوستان
وقت همتون بخیر
ی سوال دارم اینکه
توی اکسل راهی وجود داره که ببینیم ی ستون چندتا عدد تکراری داره و اینکه اون تکراری ها رو کلا ردیفشو حذف کنه
من ی ستون دارم اعداد تکراری داره و میخوام طبق تکراری های این ستون ردیفای این اعداد تکراری که ردیفاشون تکراری نیستن حذف بشن
باید چیکار کنم
ممنون

komeilex
2014/08/18, 12:01
سلام دوست عزیز. شما می تونی از Remove duplicate تو تب data استفاده کنی.

من ی ستون دارم اعداد تکراری داره و میخوام طبق تکراری های این ستون ردیفای این اعداد تکراری که ردیفاشون تکراری نیستن حذف بشن

دقیقا این جمله بالات ینی چی؟؟؟:confused:
در ضمن دوست عزیز برای سوالت یه موضوع جدید ارسال کن و تو بخش مناسب.
چرا اومدی دنباله سوال یه نفر دیگه مطرح کردی؟؟؟

Javid Mokhtari
2014/08/18, 13:01
سلام دوستان
وقت همتون بخیر
ی سوال دارم اینکه
توی اکسل راهی وجود داره که ببینیم ی ستون چندتا عدد تکراری داره و اینکه اون تکراری ها رو کلا ردیفشو حذف کنه
باید چیکار کنم
ممنون
با سلام.
برای حذف ردیف تکراری بصورت غیردستی باید یک گام بالاتر از ابزار های اکسل بردارید و سراغ VBA برین و اینکه ردیف تکراری بعد از حذف شدن تکلیف بقیه شماره ردیف ها چگونه خواهد شد؟ آیا شماره ردیف ها از اول باید چیده شود یا ردیف های دیگر با همان شماره ردیف بمانند...؟
برای خذف داده های تکراری می توانید پس از انتخاب داده های مورد نظر از Remove Duplicates واقع در تب Data Tools استفاده کنید.
این کار بستگی به چهارچوب فرمتون داره ...

Javid Mokhtari
2014/08/18, 13:11
برای یافتن داده های تکراری هم راه های زیاده داره که به نظر من استفاده از Conditional Formatting و با فرمول
=COUNTIF(...;...)>1

kingphoenix
2014/08/24, 12:35
سلام

ورژن اکسلم 2013 هست . چند وقته که فایل اکسلی که ساعت کاری توی اون ثبت میشه باز میکنم کلیه ی اطلاعات ورود و خروج و تاریخ و ... توی یه سل نشون میده ، درصورتی که قبلاً هر قسمت بصورت مجزا بود و با فیلتر کردن شماره و کارت و ... راحت میتونستم ساعت کاری پرسنلو دربیارم .

الان اطلاعات بدین صورت داخل یک سل نشون میده:
14/08/24;07:00:19;930602;29598;01

قبلاً هر عدد یا تاریخ که با علامت ";" جدا شده توی ستون جداگانه نشون میداد .

اینم متذکر بشم که وقتی همین اکسلو میرم توی کامپیوتر دیگه باز میکنم بصورت ستون بندی جداگانه و درست نشون میده . روی کامپیوتر اصلی خراب شده .

تنظیماتی هست توی اکسل که بشه اینو درست کرد؟

ممنون

======================

پ.ن:
دوستان مشکلمو تونستم رفع کنم

ممنون از سایت خوبتون

Javid Mokhtari
2014/08/24, 13:05
سلام

ورژن اکسلم 2013 هست . چند وقته که فایل اکسلی که ساعت کاری توی اون ثبت میشه باز میکنم کلیه ی اطلاعات ورود و خروج و تاریخ و ... توی یه سل نشون میده ، درصورتی که قبلاً هر قسمت بصورت مجزا بود و با فیلتر کردن شماره و کارت و ... راحت میتونستم ساعت کاری پرسنلو دربیارم .

الان اطلاعات بدین صورت داخل یک سل نشون میده:
14/08/24;07:00:19;930602;29598;01

قبلاً هر عدد یا تاریخ که با علامت ";" جدا شده توی ستون جداگانه نشون میداد .

اینم متذکر بشم که وقتی همین اکسلو میرم توی کامپیوتر دیگه باز میکنم بصورت ستون بندی جداگانه و درست نشون میده . روی کامپیوتر اصلی خراب شده .

تنظیماتی هست توی اکسل که بشه اینو درست کرد؟

ممنون

======================

پ.ن:
دوستان مشکلمو تونستم رفع کنم

ممنون از سایت خوبتون
با سلام.
اگر اطلاعاتتون در یک سلول جمع شده ، می توانید از Text To Columns واقع در تب DATA استفاده کنید.

arasanj ali
2014/09/09, 15:29
با سلام من میخوام یه جدول ایجاد کنم که یک ستون بدهکار و یک ستون بستانکار و یک ستون مانده داشته باشه که اگر به ستون بدهکار و بستانکار عدد دادیم مانده را خودش بده مانند دفتر معین یا دفتر تنخواه فرمول این کار چگونه است لطفا راهنماییم کنید.

misammisam
2014/09/09, 22:40
با سلام من میخوام یه جدول ایجاد کنم که یک ستون بدهکار و یک ستون بستانکار و یک ستون مانده داشته باشه که اگر به ستون بدهکار و بستانکار عدد دادیم مانده را خودش بده مانند دفتر معین یا دفتر تنخواه فرمول این کار چگونه است لطفا راهنماییم کنید.
سلام
سوالتونو در جاي مناسبي مطرح نكرديد ، در تالار حسابداري مطرح كنيد حتما جواب داده ميشه .

Javid Mokhtari
2014/09/10, 00:29
با سلام.
قبلاً خودم هم از همچین فایلی استفاده می کردم.

mohammad_snt
2015/05/05, 12:52
سلام سرعت اكسل 2013 اومده پايين خيلي از سي پي يو استفاده ميكنه خيلي هنگ ميكنه مشكلش چيه؟

mohammad_snt
2015/05/05, 12:57
كسي هست؟؟ ايا؟؟

khakzad
2015/05/05, 13:33
سلام
بله
این مشکل تقریبا اکثرا پیش میاد
ولی فکر میکنم بخاطر اورجینال نبودن نسخه افیسمون باشه. چون تا حالا من توی سایت های خارجی به این مورد برخورد نکردم (به عنوان گاف افیس)
کم کم داره میره به سمتی که نتونیم کرک شده استفاده کنیم1

البته این نظر شخصی هست....... می تونه درست نباشه. اما من بخاطر این موضوع سوئیچ کردم روی 2010

فرهاد شعله
2016/07/15, 22:24
سلام دوست عزیز
من این فایل را برای کارهای خودم طراحی کردم. ببین به کارت میاد؟

r-barati72
2017/11/14, 16:37
عرض سلام خسته نباشید
من یه مشکلی در یکی از برنامه های اکسل دارم
زمانی که باز میکنم فایل را پیام زیر میاد
http://uupload.ir/files/vwh_untitssled.jpg
و وقتی no بزنم هیچی نمیاد و اگر yes بزنم برنامه باز و پیغام زیر میاد
http://uupload.ir/files/4w6g_untistled.png

ممنون میشم برای رفع این پیغام راهنمایی کنید

hamidpalermo
2018/09/26, 13:51
ضمن عرض سلام من یه سوالی داشتم، ممنون میشم اساتید محترم پاسخ بدن:
آیا این امکان وجود دارد که به هر بار اینتر(یا هر کلید دیگر) بر روی یک سلول مشخص، یک عدد به آن اضافه شود. به عنوان مثال در یک سلول عدد ۰ وجود دارد. یک بار که بر روی آن سلول اینتر بزنیم عدد ۱ شود و بار دوم ۲ و بار ...
ممنون

mokaram
2018/09/26, 14:36
به فرض اینکه سلول مد نظر شما B3 باشه کد زیر را بنویسید

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If ActiveCell = Range("b3") Then
Range("b3").Value = Range("b3").Value + 1
End If
End Sub

hamidpalermo
2018/09/26, 15:57
به فرض اینکه سلول مد نظر شما B3 باشه کد زیر را بنویسید

If ActiveCell = Range("b3") Then
Range("b3").Value = Range("b3").Value + 1
End If
End Sub

ممنون از شما. عالي بود. آيا امكانش هست سلولهاي b3 تا b10 را در همين كد اضافه كرد؟

mokaram
2018/09/26, 18:42
ممنون از شما. عالي بود. آيا امكانش هست سلولهاي b3 تا b10 را در همين كد اضافه كرد؟

کد زیر را جایگزین کنید.

If Not Intersect(ActiveCell, Range("mrm").Cells) Is Nothing Then
ActiveCell.Value = ActiveCell.Value + 1
End If
End Sub

نکته : محدوده b3 تا b10 به نام mrm نامگذاری شده

AliNew
2018/10/08, 01:35
سلام دوستان
با کمک sum اگه بنویسی A1+A2، میشه مقدار عددی A1+A2 رو بدست اورد.مثلا 4
حالا من میخوام کاری بکنم که اگه جایی بنویسم 4 بهم بگه اون A1+A2 بوده (یعنی برعکس حالت فوق)
همچنین اگه چند تا جواب داره همه رو (حالا به هررر طریقی که میشه. نه الزاما در یک سلول) بهم بگه. یعنی مثلا ممکنه علاوه بر B1+B2، A1+A2 هم جوابش بشه 4 و من B1+B2 رو هم میخوام
وو همچنین بتونم تعداد سلول هایی که با هم اجازه جمع شئن رو دارند رو هم تعیین کنم.. یعنی
مثلا اگه بگم 2تا سلول که جمعش بشه 4 بده A1+A2 و اگه بگم 3تا سلول جمعشون بشه 4 بده B3+B4+B5

*ببخشید اگه داره طولانی میشه نخواستم دوبار واسه سوالم پست بدم الکی شلوغ نکنم

و اما سوال دوم در ادامه ی همون قبلیه
میتونم بجای A1 یا ... خودم یه نماینده ازشون بیارم؟؟
یعنی مثلا از "الف" درالفبای خودمون استفاده کنم یا از "A" خالی و اگه بگم 4 (بفرض که 2سلول جمع بشن) بگه A+B

خییلی ممنون میشم اگه کمکم کنید من درمورد اکسل خیلی کم میدونم پس ازهمین الان بابت غلط علمی احتمالی معذرت میخوام :o

AliNew
2018/10/09, 21:09
یعنی هیچکس نیست که جواب سوال من و بده؟ حداقل بگه نمیدونیم؟

mokaram
2018/10/10, 07:05
برای قسمت اول سوالتون میتونید از ابزارهای خود اکسل کمک بگیرید

روی جواب حاصل از جمع اعداد قرار گرفته و از تب Formulas گزینه مشخص شده را کلیک کنید.

http://s8.picofile.com/file/8339496292/Trace_Precedents.jpg

AliNew
2018/10/10, 13:47
درمورد قسمت اول ممنونم ... (قسمت دوم سوالم که هم تقریبا بی معنی بود و هم مشکلم درموردش حل شد)

حالا اگه قسمت اول رو جور دیگه ای طرح کنم:
میشه که یک عدد مثلا 70 رو بنویسم و مثلا درچهارتا سلول تمام اعدادی که ممکنه جمعشون بشه 70 رو نشون بده؟ (نه بگه 40 حالت وجود داره، خود 40 حالت رو در یک ستون نمایش بده)
(مثلا: 70 = 1+1+40+28 ، 1+2+27+40=70 ، 10+10+10+40=70 و الی اخر ...! )
راستش در این مورد هرچی سرچ میکنم فرمولی پیدا نمیکنم
درواقع من نمیخوام خودم 40 تا حالت رو بنویسم چون در مورد خیلی از اعداد بسیار وقت گیره
میخوام یک فرمول بنویسم و بعد با وارد کردن عدد مثلا 70 اکسل به من همه حالات رو نشون بده
همچین چیزی اگه شدنیه چطوری انجامش بدم؟
بازم خیلی ممنون میشم

امين اسماعيلي
2018/10/25, 12:51
ba dr000o0ood

in kar ro vase moghayerat giri banki mikhain anjam bedin

841734
2018/11/17, 23:50
بنده میخوام نموداری مثل شکل پیوست رسم کنم میشه لطفا بنده را رانمایی فرمایید
با تشکر

fazli6741
2020/07/06, 11:16
سلام و خسته نباشید.
من میخوام در اکسل حروف انگلیسی رو بدم . بعد تمام کلمات 3 حرفی که درست میشه از ترکیب تمام حروف رو بهم بده.
چیکار بایستی بکنم.
ازتون ممنون میشم کمک کنین.
پاینده باشید.