PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جمع زدن سلولهای رنگی حاصل از condetional formatting

mokaram
2011/12/10, 17:08
سلام دوستان
من یه سری داده دارم که با conditional formatting یه سری اعداد رنگی بدست میارم که میخوام جمع اون اعداد رنگی را فقط داشته باشم
میشه کمکم کنید
ممنون

~M*E*H*D*I~
2011/12/10, 18:00
سلام
جهت انجام موردی که مد نظر شماست می توان ماکرو زیر را نوشت
Public Function sumbycolor(inrange As Range, whatcolorindex As Integer) As Double
Application.Volatile True
For Each c In inrange.Cells
If c.Interior.ColorIndex = whatcolorindex Then
sumbycolor = sumbycolor + c.Value
End If
Next c

End Function

فایل نمونه از مسیر زیر قابل دریافت است

http://www.mediafire.com/?974bdydrgrsy1yr

mokaram
2011/12/10, 19:01
من همه اینکارا راکردم طبق هموم فرمول ولی بازم نشد
میشه بگید فرمول چی میگه؟

~M*E*H*D*I~
2011/12/11, 18:36
سلام
در این فرمول قسمت inrange محدوده ای هست که باید جمع زده بشه و قسمت whatcolorindex رنگی هست که مد نظر شماست کافیه یکی از سل هایی که حاوی رنگ مورد نظر شماست انتخاب کنید اگه به فایل نمونه دقت کرده باشید کاملا مشخص هست اگه شما برنامه ای که دادم در یک ماژول وارد کنید یک تابع به قسمت توابع user defined اضافه میشه (تو لیست توابع با اسم sumbycolor ) اگه توضیحات کافی نبود ایملتون رو بذارید تا بیشتر توضیح بدم

mokaram
2011/12/11, 21:29
سلام
در این فرمول قسمت inrange محدوده ای هست که باید جمع زده بشه و قسمت whatcolorindex رنگی هست که مد نظر شماست کافیه یکی از سل هایی که حاوی رنگ مورد نظر شماست انتخاب کنید اگه به فایل نمونه دقت کرده باشید کاملا مشخص هست اگه شما برنامه ای که دادم در یک ماژول وارد کنید یک تابع به قسمت توابع user defined اضافه میشه (تو لیست توابع با اسم sumbycolor ) اگه توضیحات کافی نبود ایملتون رو بذارید تا بیشتر توضیح بدم

mrmred2009@yahoo.com
ممنون

~M*E*H*D*I~
2011/12/13, 18:44
سلام خدمت دوست عزیزی که این سوال را مطرح کردند و جناب آقای شمس العلما

سوالی دوستمون مطرح کردند که بنده تابعی برای ایشون فرستادم ولی حالا این به سوال من هم تبدیل شده موضوعی که مورد توجه بنده نبوده اینه که در حالت conditional formating تابعی که ارائه کردم کارایی نداره توضیحات بیشتر در فایلی که ضمیمه کردم وجود داره اگه جناب شمس العلما لطف کنن و در این زمینه راهنمایی کنن ممنون خواهم بود

http://www.mediafire.com/?49qn5jr94vcns7e

mahsa shayesteh
2011/12/15, 12:10
سلام
با تشکر از آقای وطن پرست تابعی که ارائه کردید مشکل منو حل کرد ولی موضوع دومی که بهش اشاره کردید درسته انگار تابع فقط قادر به شناسایی fill color است دوستانی که راه حلی برای مشکل دارند خواهشا جواب بدن مرسی از همه بچه های سایت

~M*E*H*D*I~
2011/12/21, 17:57
سلام
متاسفانه تو این مدت جوابی به این سوال داده نشده توابع و راه حل های مختلفی رو برای حل این مشکل امتحان کردم و تنها نکته ای که بهش رسیدم اینه که تمام این راه حل ها در ورژن 2003 جواب صحیح میدن ولی در 2007 رنگ شناسایی نمیشه از دوستانی که راه حلی به ذهنشون می رسه خواهش می کنم ارائه بدن.

mahsa shayesteh
2011/12/22, 18:57
سلام به دوستای گلم
منم یه فایل تو اکسل 2007 درست کردم که از conditional formating استفاده شده ولی وقتی تبدیل به 2003 می کنم و با 2003 بازش میکنم رنگاش عوض میشه یا اصلا رنگی نداره تو اینترنتم جستجو کردم توابعی که ارائه شدن همه تو 2003 جواب میدن ولی تو 2007 نه کسی نمیدونه دلیلش چیه ؟

plc_pcb
2011/12/30, 11:23
با سلام

برای اینکه سلول های رنگی جمع زده بشه فقط کافیه شرطی که برای conditional formatting نوشته شده رو در فانکشن های sumif یا sumifs قرار بدین

mokaram
2011/12/30, 14:02
بچه ها کسی میتونه یه فایل نمونه قرار بده؟

~M*E*H*D*I~
2011/12/30, 15:39
سلام
در پاسخ به دستمون که راه حل sum و sumif رو پیشنهاد دادن، بله این کار رو میشه انجام داد و بسیار هم راحته ولی مسئله من این نیست که فقط به جواب با استفاده از فرمولهای اکسل برسم من میخوام بدونم تو 2007 چطور میشه رنگ رو شناخت با استفاده از vb

~M*E*H*D*I~
2012/01/02, 19:34
سلام
اینم یه فایل نمونه برای دوستمون شرمنده که نتونستم جواب دلخواهشون رو ارائه بدم ، امیدوارم دوستانی که در این سایت مفید حضور دارن بیشتر ایده هاشون رو ارائه بدن تا همه استفاده کنن یادمون باشه زکات چیزی که میدونیم آموختنه .

http://www.mediafire.com/?bcv9dizof9ntx3p

mokaram
2012/01/02, 21:03
ممنون جناب وطن پرست
فقط یه کوچولو توضیح میدی

~M*E*H*D*I~
2012/01/03, 18:25
سلام
خواهش میکنم بازم معذرت می خوام نتونستم تابع مد نظرت رو ارائه بدم سطح سوادم بیشتر از این اجازه نداد، اما توضیح ، اولا که فرمول به صورت آرایه ای نوشته شده ، 2 پرانتز اول شرط رو بررسی میکنن یعنی منطقی هستن اگر عددی در شرط صدق کنه مقدارش میشه true و اگر صدق نکنه میشه false درضمن حاصل ضرب 2 true میشه 1 و این زمانی اتفاق میفته که عدد در هر 2 شرط صدق کنه و اگر یکی یا هر 2 مقدار false بدن ضربشون صفر میشه در مرحله بعد برداری که از صف و یک تشکیل شده در ستون اعداد ضرب میشه بعدم که حاصل ضرب ها با هم جمع میشن برای درک بهتر از evaluate formula استفاده کن

~M*E*H*D*I~
2012/02/27, 18:07
سلام
قبلا یک مسئله ای مطرح شده بود برای جمع کردن مقادیر سلول بر اساس رنگ که با conditional formatting رنگ مشخص میشد ، در اکسل 2003 میشه ایندکس رنگ رو مشخص کرد و ازین طریق به جواب رسید ولی تو 2007 ایندکس رنگ هایی که با فرمت های شرطی تغییر کرده بدست نمیاد من مجددا این سوال رو مطرح می کنم شاید از دوستانی که تازه وارد هستند کسی بتونه جوابی بده