PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جستجو و انتخاب چند عبارت به صورت همزمان در حالت فیلتر

ghoghnous
2015/12/07, 09:16
با عرض سلام و خداقوت خدمت تمامی اعضای گروه
سوالی از محضرتون داشتم با این مضمون : بنده میخواستم بدونم آیا میشود در حالت فیلتر یک عبارت را جستجو و آنرا انتخاب سپس عبارت دیگری به همین صورت انتخاب شده و این عمل برای 20 عبارت تکرار شده و همه آنها در پایان جستجو و انتخاب شدن نشان داده شود؟؟؟

iranweld
2015/12/07, 09:26
با سلام

در یک ستون چنین موردی را در نظر دارید یا مرحله به مرحله در ستونهای مختلف این فیلتر انجام شود؟
در صورت امکان یک نمونه فایل با توضیح موارد خواسته شده در سایت قرار دهید

ghoghnous
2015/12/07, 10:14
سلام جناب iranweld
این مورد در یک ستون مد نظر هست.
پس از پاسخ جنابعالی در صورت حل نشدن موضوع فایل ضمیمه میگردد.

amshahbazikl
2015/12/07, 11:37
با سلام
شما می توانید به جای چند بار جستجو، با استفاده از advance این کار را در یک مرحله انجام دهید. می توانید نتایج فیلتر شده را در همان ستون داده ها نگهداشته و یا در جای دیگری کپی کنید.
برای این منظور در سلول بالای اطلاعات یک نام را وارد کن. سپس اطلاعاتی که می خواهی در فیلتر ظاهر شوند را در یک ستون دیگر همراه با نام آنها قرار بده. در سربرگ Data گزینه Advance را انتخاب کن. یک پنجره ظاهر می شود. در مقابل List range ستون اطلاعات فیلتر نشده و در مقابل criteria range ستون اطلاعاتی که قبلاً نوشته ای را به همراه نام آنها انتخاب کن و بر روی دکمه ok کلیک کن. در صورتی که بخواهید اطلاعات فیلتر شده در ناحیه دیگری غیر از ناحیه اصلی کپی شوند عبارت copy to another location را انتخاب کرده و در مقابل عبارت copy to یک سلول دلخواه را انتخاب کن.
در صورتی که بخواهید اطلاعات تکراری فقط یک بار در نتیجه فیلتر ظاهر شوند مربع مقابل unique records only را تیک بزن.

ghoghnous
2015/12/07, 15:07
با سلام
شما می توانید به جای چند بار جستجو، با استفاده از advance این کار را در یک مرحله انجام دهید. می توانید نتایج فیلتر شده را در همان ستون داده ها نگهداشته و یا در جای دیگری کپی کنید.
برای این منظور در سلول بالای اطلاعات یک نام را وارد کن. سپس اطلاعاتی که می خواهی در فیلتر ظاهر شوند را در یک ستون دیگر همراه با نام آنها قرار بده. در سربرگ Data گزینه Advance را انتخاب کن. یک پنجره ظاهر می شود. در مقابل List range ستون اطلاعات فیلتر نشده و در مقابل criteria range ستون اطلاعاتی که قبلاً نوشته ای را به همراه نام آنها انتخاب کن و بر روی دکمه ok کلیک کن. در صورتی که بخواهید اطلاعات فیلتر شده در ناحیه دیگری غیر از ناحیه اصلی کپی شوند عبارت copy to another location را انتخاب کرده و در مقابل عبارت copy to یک سلول دلخواه را انتخاب کن.
در صورتی که بخواهید اطلاعات تکراری فقط یک بار در نتیجه فیلتر ظاهر شوند مربع مقابل unique records only را تیک بزن.

سلام جناب mashahbazikl
با تشکر فراوان از پاسخ جنابعالی ، بنده متوجه جواب جنابعالی نشدم، اگر لطف بفرمایید مرحله به مرحله و تفکیک شده موارد رو بنویسد بسیار ممنون میشم.

ghoghnous
2015/12/08, 10:30
با سلام

در یک ستون چنین موردی را در نظر دارید یا مرحله به مرحله در ستونهای مختلف این فیلتر انجام شود؟
در صورت امکان یک نمونه فایل با توضیح موارد خواسته شده در سایت قرار دهید

با سلام خدمت جناب iranweld
فایل پیوستی که مشاهده می کنید به شرح ذیل است:
بنده یک نام رو در قسمت جستجوی فلیتر نوشتم و پس از پیدا شدن عبارت های مورد نظر آنها را برای نمایش تیک کردم. حال اگر نام اول (در فسمت جستجوی فیلتر) را حذف کنم و نام دیگری را برای جستجو وارد نمایم ، انتخابهای قبلی(تیک زده شده) حذف میشود. برای عدم حذف نام های قبلی چه کنم ؟؟

ghoghnous
2015/12/08, 10:33
با سلام<br>
<br>
در یک ستون چنین موردی را در نظر دارید یا مرحله به مرحله در ستونهای مختلف این فیلتر انجام شود؟<br>
در صورت امکان یک نمونه فایل با توضیح موارد خواسته شده در سایت قرار دهید<br>
<br>با سلام خدمت جناب iranweld<br>

فایل پیوستی که مشاهده می کنید به شرح ذیل است:
یک نام رو در قسمت جستجوی فلیتر نوشتم و پس از پیدا شدن عبارت های مورد نظر آنها را برای نمایش تیک کردم. حال اگر نام اول (در فسمت جستجوی فیلتر) را حذف کنم و نام دیگری را برای جستجو وارد نمایم ، انتخابهای قبلی(تیک زده شده) حذف میشود. برای عدم حذف نام های قبلی چه کنم ؟؟

iranweld
2015/12/08, 11:04
با سلام

بررسی بفرمایید ببینید با Advance fillter مشکل شما حل میگردد

اسامی مورد نظر برای فیلتر را در ستون B معرفی نمایید

9672

iranweld
2015/12/08, 11:13
تا دو مورد برای فیلتر را میتوانید از مراحل تصویر پیوست انجام دهید

9674

ordouei
2015/12/08, 14:44
[QUOTE=ghoghnous;44937]با عرض سلام و خداقوت خدمت تمامی اعضای گروه
سوالی از محضرتون داشتم با این مضمون : بنده میخواستم بدونم آیا میشود در حالت فیلتر یک عبارت را جستجو و آنرا انتخاب سپس عبارت دیگری به همین صورت انتخاب شده و این عمل برای 20 عبارت تکرار شده و همه آنها در پایان جستجو و انتخاب شدن نشان داده شود؟؟؟[/QUO

با تشکر و اجازه از دوستان
فایل پیوست جهت چندین فیلتر با حق انتخاب ارائه شده است .

Excel.Saeed@gmail.com