PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : data validation و نامگذاری محدوده

mojtaba_2006
2011/12/24, 12:07
سلام دوستان :heart:
چرا با اینکه برای محدوده ای data validation تعریف کرده ام و تعیین کرده ام که در مقابل اطلاعات اشتباه پیام دهد اما هیچ واکنشی نشان نمیدهد .یعنی با ورود اطلاعات اشتباه آنها را بدون پیام اخطار ثبت میکند.آیا در جایی خاص از اکسل تنظیمات دارد ؟

سوال دیگر اینکه :
محدوده ای را نامگذاری کرده ام .اما حالا میخواهم نام آن را حذف کنم بدون اینکه به اطلاعات داخل آن آسیب برسد.چگونه باید نام را حذف کرد ؟

ممنون میشوم راهنمایی کنید.

~M*E*H*D*I~
2011/12/24, 17:34
سلام به شما دوست عزیز
جهت کاری که مد نظر شماست تنظیمات خاصی نیاز نیس احتمالا در استفاده از این امکان دچار اشتباه کوچکی شده باشید اگر فایلتون رو ضمیمه کنید بهتر امکان راهنمایی هست جهت سوال دوم هم name manager رو باز کنید اسمی که میخواهید انتخاب کنید و delete رو بزنید

mojtaba_2006
2011/12/24, 21:28
سلام دوست عزیز
ممنون از راهنماییتان :heart:

فایل را ضمیمه کردم،متاسفانه من هرچه نگاه کردم متوجه نشدم کجا باید فایلم را ضمیمه کنم.
در سایت دیگری آپلود کردم .شما باید زحمت بکشید و پسوندش را xlsx کنید.

فایل ضمیمه (http://up7.iranblog.com/images/y3azt68s56hku56ry7a5.zip)

ستونهای وضعیت و قدمت بنا را نگاه کنید ، در مقابل ورود اطلاعات اشتباه هیچ واکنشی نشان نمیدهند،کجا اشتباه کرده ام .البته باید بگویم فقط یک هفته است که با اکسل کار میکنم.;)

ممنون.

~M*E*H*D*I~
2011/12/25, 18:04
سلام
فایل شمارو اصلاح کردم البته در مورد قسمت ثبت درست عمل کرده بودید و در صورت ورود داده اشتباه پیغام خطا می داد در صورتی که سوالی داشتید در خدمت از لینک زیر دانلود کنید

http://www.mediafire.com/?ynja30met3odfb2

mojtaba_2006
2011/12/25, 22:19
ممنون از شما که فایل را اصلاح کرده اید.
اگر ممکن است برایم بنویسید که چه عملی انجام داده اید؟
قسمت ثبت، که گفته اید درست انجام داده بودم، واقعا در فایل من هیچ واکنشی نشان نمیدهد ،امروز صبح همین فایل را در کامپیوتر دیگری امتحان کردم و وضعیت به همین منوال بود.

تشکر فراوان بابت اصلاح فایل. :heart:

~M*E*H*D*I~
2011/12/29, 20:29
سلام

من نام محدوده رو به اولین نامی که در ستون مربوطه وارد شده بود تغییر دادم در ضمن مورد اول تو سیستم من جواب میده و کاری روش انجام ندادم