PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انجام تنظیمات بصورت خودکار

vista2000
2011/12/27, 17:27
سلام
یه برنامه برا اداره ای بااکسس نوشتم که تمام اطلاعات را بصورت یک فایل اکسل خروجی میده.
وقتی فایل اکسل را باز میکنم براچاپ،میخام خودش اتوماتیک تنظیمات قالب بندی انجام شده باشه،مثلا راست چین و یه فونت خاص.
میدونم باید تنظیمات را انجام داد،اما کارمندی که با این برنامه کارمیکنه،نمیتونه این تنظیمات را انجام بده یا ممکنه هردفه رو یه سیستم دیگه این کار انجام بشه..
این امکان وجودداره ،برنامه ای نوشته شه که با دابل کلیک روی فایل یا گذاشتن یه دکمه،این تنظیمات که از قبل انجام شدن،به این فایل اعمال بشه.
از اساتید و دوستان عزیز تقاضا دارم،اگر راه حل یا پیشنهادی دارن،بهم کمک کنن،از طریق جستجو به نتیجه ای هم نرسیدم.:(
ممنون

mokaram
2011/12/27, 17:44
سلام
یه برنامه برا اداره ای بااکسس نوشتم که تمام اطلاعات را بصورت یک فایل اکسل ---وجی میده.
وقتی فایل اکسل را باز میکنم براچاپ،میخام خودش اتوماتیک تنظیمات قالب بندی انجام شده باشه،مثلا راست چین و یه فونت خاص.
میدونم باید تنظیمات را انجام داد،اما کارمندی که با این برنامه کارمیکنه،نمیتونه این تنظیمات را انجام بده یا ممکنه هردفه رو یه سیستم دیگه این کار انجام بشه..
این امکان وجودداره ،برنامه ای نوشته شه که با دابل کلیک روی فایل یا گذاشتن یه دکمه،این تنظیمات که از قبل انجام شدن،به این فایل اعمال بشه.
از اساتید و دوستان عزیز تقاضا دارم،اگر راه حل یا پیشنهادی دارن،بهم کمک کنن،از طریق جستجو به نتیجه ای هم نرسیدم.:(
ممنون

دوست عزیز شما میتونی یه ماکرو ضبط کنید که شامل این کارایی که گفتید باشه

vista2000
2011/12/28, 10:22
دوست عزیز شما میتونی یه ماکرو ضبط کنید که شامل این کارایی که گفتید باشه

ممنون از پاسختون
همونطور که گفتم،کسی که اطلاع کاملی از اکسل نداره،میخاد با برنامه کار کنه...
این ایده به نظرم میرسه،یه ماکرو ضبط کنم و به یک دکمه نسبتش بدم،و اون نفر ،فایل خروجی را با این برنامه بازکنه و با زدن دکمه،تنظیمات اعمال بشه...
نظرتون چیه؟
ممنون

vista2000
2011/12/28, 11:41
اگر بخام برنامه را بصورتی تنظیم کنم که با دابل کلیک،ماکرو اتوماتیک اجراشه،از چه کدی باید استفاده کنم؟

plc_pcb
2011/12/28, 12:48
با سلام

شما میتونید از کد زیر استفاده کنید

Private Sub Workbook_Open()
For Each c In Range("a1:d10")
c.HorizontalAlignment = xlCenter
c.Borders.Color = RGB(255, 0, 0)
Next
End Sub

کد بالا وقتی اکسل باز میشه رنج آ1 تا د 10 رو مقدار سلول ها رو وسط چین میکنه و بردر قرمز قرار میده باقی موارد هم میتونی اضافه کنی

اگه فایل نمونه میخوای ایمیلت رو قرار بده