PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] فرم گزارش روزانه کارگاهی

musicbox1970
2016/01/12, 22:43
با سلام.
من یک فایل گزارش روزانه دارم تهیه میکنم که در آن 2 tab وجود دارند.
1 - database
2 - روکش

با پیدا کردن عدد شماره گزارش ( 1 الی 611) در خانه ردیف 1 در tab database، شما میتوانید اعداد مربوطه را در سلول مربوطه وارد می کنید.
در این فرم من اعداد مربوط به گزارش روزانه را در ردیف های 1 الی 12 database تا ستون 611 گزارش پر کردم.
شما با زدن شماره گزارش مورد نیاز در خانه E3 در tab روکش اعداد مربوط به گزارش (همان شماره تایپ شده در E3) احضار میشود.

حال من میخواهم به جای وارد کردن اعداد در فرم بزرگ و طولانیه database در همان tab روکش اعداد رو تایپ کنم.
بدین صورت که من در E3 از tab روکش تایپ شماره گزارش (از 1 الی 611) تایپ کنم و به جای database در همان tab روکش اعداد رو در خانه های مربوط به مقدار بزنم و آن اعداد خود منتقل شوند به tab database .
این کار چگونه امکان پذیر است.؟

Ali Parsaei
2016/01/14, 19:37
سلام،
تا آنجا که من متوجه شدم شما براي يک روز خاص 312 سطر اطلاعات در شيت database وارد مي کنيد و حالا مي خواهيد اين اطلاعات از طريق شيت روکش به آنجا منتقل گردد، درسته؟
اگر درست فهميده باشم، پس بايد بوسيله vba يک فرم در شيت روکش تهيه کرد که اطلاعات يک روز خاص در آن وارد گشته و سپس به شيت database به مکان مربوطه منتقل گردد،
به نظرم چنين کاري غير منطقي است! يعني يک فرم با 312 آيتم!
مگر اينکه بخواهيد دسترسي کاربر به شيت ديتابيس را محدود کنيد يا ...
البته شايد درست منظورتان را متوجه نشده باشم!

shamsololama
2016/01/15, 08:25
با درود فراوان
در شیت دیتابیس در حالا حاضر اطلاعاتی وارد میکنی و در شیت روکش با وارد کردن شماره آن را فرا خوانی میکنید که میخواهید این عمل رو بر عکس کنید یعنی با وارد کردن اطلاعات در شیت روکش بصورت خود کار وارد دیتابیس بشه که در خاصیت دیتابیس نیز به همین صورت هست یعنی از شیت روکش به عنوان یک فرم ورود اطلاعات استفاده کنید .
برای این کار نیاز هست از کد نویسی استفاده کنید که بر اساس شماره با استفاده از یک حلقه سطر مورد نظر را در دیتابیس یافته و اطلاعات را از روکش به دیتابیس وارد کنید .

musicbox1970
2016/01/16, 12:43
من می خواهم در یک شیت هم اطلاعات را وارد کنم و هم اون اطلاعات رو ببینم.
یعنی کاری با دیتا بیس ندارم.
در واقع اگز گزارش روزانه را من تا شماره 100 زده باشم، با زدن عدد 99 در گزارش روزانه میتوانم اعداد آن را رویت بکنم (با همه درصد ها و ...) و هم می توانم ادیت بکنم.

برای من مهم این توانایی همرمان ادیت کردن و وارد کردن اعداد درسلولهای مورد نیاز است که بر اساس هر شماره گزارش روزانه احضار می شوند.
هر دو بزرگوار حرف درستی می زنید ولی فرم من همون tab روکش است که قرار است اطلاعات در آن وارد و همچنین روئیت شوند.
در واقع فرمولهایی مثل Vlookup، sumifs , index , match , . . . مشکل من نیست.
من یه فرم دارم که هم می خواهم در آن اطلاعات وارد کنم، و هم وقتی یک سلول احضار می شود قابل ادیت کردن باشد.
مانند فیلتر که وقتی یک سطر در آن می آید همه کاری میشود با اون انجام داد. هم رویت و هم ادیت و فرمول نویسی و ...

musicbox1970
2016/01/16, 14:16
اگه امکانش باشه یه نمونه (ولو یک فایل دیگه و خیلی ساده در حد یک جدول 4×4) را آپ کنند ممنون میشم.
چون هیچ گونه ایده ایی برای روش کد نویسی و یا فرمول گذاری این مورد ندارم.
یا اگر امکانش هست یک سلول را کد نویسی کنید.
ممنون.

Ali Parsaei
2016/01/16, 15:17
همين جوري شيت روکش خيلي شلوغ است! واي به حال اينکه اطلاعات شيت ديتابيس را هم بخواهيد به شيت روکش انتقال دهيد! خيلي معقول نيست!
در مورد کدنويسي هم بايد اطلاعات اوليه اي داشته باشيد تا بتوانيد نمونه اي که ضميمه مي کنم را طبق خواست خود اصلاح کنيد،
با اين وجود يک فايل کوچک ضميمه مي کنم شايد به دردتان بخورد.

musicbox1970
2016/01/16, 15:56
همين جوري شيت روکش خيلي شلوغ است! واي به حال اينکه اطلاعات شيت ديتابيس را هم بخواهيد به شيت روکش انتقال دهيد! خيلي معقول نيست!
در مورد کدنويسي هم بايد اطلاعات اوليه اي داشته باشيد تا بتوانيد نمونه اي که ضميمه مي کنم را طبق خواست خود اصلاح کنيد،
با اين وجود يک فايل کوچک ضميمه مي کنم شايد به دردتان بخورد.

الان این فایل خیلی نزدیک اون موضوع است.
فقط می بایست فیلد جدید اضافه نکند یعنی اطلاعات جدید replace شوند. در حالی که در این فایل با زدن ثبت اطلاعات یک ردیف جدید به database اضافه می شود.

shamsololama
2016/01/16, 16:18
الان این فایل خیلی نزدیک اون موضوع است.
فقط می بایست فیلد جدید اضافه نکند یعنی اطلاعات جدید replace شوند. در حالی که در این فایل با زدن ثبت اطلاعات یک ردیف جدید به database اضافه می شود.

با درود فراوان

در رابطه با کار با دیتابیس اصول کار ورود اطلاعات و ویرایش اطلاعات و حذف می باشد که می توانید برای هر کدام یک کلید قرار دهید برای مثال فایل که علی آقا زحمتش رو کشیده بودن برای ویرایش نیز می توانید کلیدی قرار دهید که در فایل نمونه می توانید مثال آن را ببینید