PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] جلوگیری از باز بودن فایل های دیگر اکسل

noroozzadeh
2016/01/25, 23:57
با عرض سلام ادب و احترام خدمت اساتید محترم
وقتی با نرم افزار xltoexe فایلم رو اگزه میکنم گزینه است که با انتخاب آن در هنگام کار برنامه اجازه نمیدهد هیچ اکسل دیگری باز بماند ولی چون باعث ایجاد محدودیت برای کاربر میشود ، از آن صرف نظر میکنم . ولی در برخی مواقع در حین کار با فایل من نیاز هست موقتا این قابلیت فعال شود و بعدا دوباره غیر فعال گردد آیا در ویبی دستوری هست که فایل های دیگر اکسل را ببندد ؟؟؟
آیا دستوری هست که فایل های دیگر باز را شناسایی کند ؟؟
با شناسایی فایل های دیگر لااقل میتوان به کاربر پیغام داد که خودش آن ها را ببندد و یا پیغام کلوز برای آنها اجرا کرد ؟؟؟

****هر کس مرا چیزی بیاموزد مرا بنده خود کرده است *****

majid_mx4
2016/01/26, 12:54
با سلام
لطفا فایل ضمیمه را بررسی نمایید

خلاصه : بستن تمامی کاربرگ های باز ( لطفا توجه نمایید چنانچه میخواهید از این دستورات در فایل دیگری استفاده نمایید در قسمت TargetWb به نام فایل خود وارد نمایید.
موفق باشید میر

Ali Parsaei
2016/01/26, 20:55
سلام،
با اجازه استاد مير،
کلا" دستور Application.Workbooks.Count تعداد فايلهاي باز اکسل را مي شمارد، فرضا" اگر بخواهيد فقط به کاربر تذکر دهيد مي توانيد از کد زير استفاده نماييد:

Dim C As Integer
C = Application.Workbooks.Count
If C > 1 Then
MsgBox C - 1 & " فايل ديگر اکسل باز است و بايد آنها را ببنديد", vbOKOnly + 1048576, "توجه"
End If

noroozzadeh
2016/01/29, 17:02
با عرض سلام و تسکر فراوان از شما اساتید عزیز - واقعا ممنونم

noroozzadeh
2016/01/30, 14:32
با عرض تشکر فراوان از شما بسیار عالی بود ممنونم