PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] Select نشدن درست row ها در نتیجه های جستجو

a.dal65
2016/02/08, 16:17
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید

من توی فرمVBA خودم یه لیست باکس (ListBox)دارم که سطر های توی شیت رو بهم نشون میده.
و وقتی روی هر سطری از توی Listbox کلیک میکنم ، اون سطر رو توی فایلم میاره .
مثل عکس زیر:
10512
تا اینجای کار هیچ مشکلی نیست و درست هم کار میکنه.
ولی وقتی من توی قسمت جستجو یه نفری رو سرچ میکنم توی Select اون نفر از توی شیت به مشکل بر میخوره و اشتباه Select میکنه
10513
فایل هم ضمیمه شد خدمتتون

Ali Parsaei
2016/02/08, 20:36
سلام،
اشکال اينجا است که اول که فرم بالا مي آيد تمام سطرهاي ليست بکس متناظر سطرهاي شيت است ولي وقتي جستجو مي کنيد در اصل يک فيلتر بين سطر ها انجام شده و بعضي از آنها که با شرط ما مي خوانند ليست مي شوند و اين تناظر به هم مي خورد، بايد در کد کليک ليست بکس يک دستوري بنويسيد که مقدار تمام يا چند ستون سطر انتخابي در ليست بکس را با شيت چک کند و اگر سطري از شيت مقاديرش با سطر انتخابي ليست بکس برابر بود آن وقت آن سطر انتخاب شود.
من کدتان را يک کم دستکاري کردم تا نام و شماره فيش را چک کند: (فقط دقت کنيد ببينيد مشکل نداشته باشد محض نمونه کد را نوشته ام، ضمنا" فايلتان خيلي زيبا بود)

Private Sub ListBox1_Click()
Dim a As Integer
For a = 0 To 11
Controls("textbox" & a + 1) = ListBox1.Column(a)
Next
Dim C As Range
For Each C In Sheet2.Range("A2:A5000")
If C.Value = ListBox1.List(ListBox1.ListIndex, 0) And C.Offset(0, 3).Value = ListBox1.List(ListBox1.ListIndex, 3) Then
C.Select
End If
Next
TextBox15 = ListBox1.ListIndex + 1
End Sub

براي 5000 رديف نوشته شده

a.dal65
2016/02/09, 13:23
ممنون جناب پارسا نظر لطف شماست.
الان حذفش کار نمیکنه
(اگه جستجو کنید و از توی نتیجه های جستجو فرد رو پاک کنید ، پاک نمیشه)