ورود

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درصد قبولی با توجه به نمره قبولی یک درس

pishraw
2016/02/19, 23:30
با درود . دوستان عزيز سوالي داشتم در خصوص درصد قبولي با توجه به نمره قبولي . با توجه به فايل ضميمه اگر راهنمايي کنيد ممنون ميشم
با تشکر

Amir Ghasemiyan
2016/02/19, 23:38
با درود . دوستان عزيز سوالي داشتم در خصوص درصد قبولي با توجه به نمره قبولي . با توجه به فايل ضميمه اگر راهنمايي کنيد ممنون ميشم
با تشکر

سلام دوست عزیز
شما از این فرمول میتونین استفاده کنید و بعد فرمت سلول رو بصورت percentage در بیارین

=COUNTIF(B5:B11;">10")/COUNT(B5:B11)

pishraw
2016/02/20, 00:18
با تشکر . اگر بخواهم برخی سطرها فیلتر بشه مثلا ستون b شامل نمرات عربی سال 93 و 94 می باشد حالا من می خواهم درصد نمرات سال 94 را بدست آورم فرمول به چه صورتی خواهد بود

Amir Ghasemiyan
2016/02/20, 07:14
با تشکر . اگر بخواهم برخی سطرها فیلتر بشه مثلا ستون b شامل نمرات عربی سال 93 و 94 می باشد حالا من می خواهم درصد نمرات سال 94 را بدست آورم فرمول به چه صورتی خواهد بود

نمونه فایلی که فرستادین سال توش قید نشده ولی در کل اگر نیاز به شرط های بیشتر دارین از countifs باید استفاده کنید. به این صورت:
مثلا درصد قبولی نمرات عربی پایه دوم به شرطی که نمره قبولی 10 باشد.
فقط ای

=COUNTIFS(B5:B20;">10";A5:A20;A5)/COUNTIF(A5:A20;A5)

فقط اینجا نکته ای که هست اینه که شما این درصد قبولی رو بر اساس تعداد افراد پایه دوم میخواین بگیرین یا بر اساس کل. که بر اساس نیاز شما مخرج یا countif میشه مثل این فرمولی که خدمتتون دادم یا count که تو فرمول قبلی نوشته بودم

pishraw
2016/02/20, 21:59
با تشکر از جواب شما استاد عزیز. من در ستون A پایه دوم و سوم دارم که به صورت فیلترینگ انتخاب می شوند. به این صورت که در سل های b21 و c21 درصد قبولی پایه فیلتر شده بصورت شناور و اتومات درج شود . مثلا در سلول b21 که مربوط به درصد قبولی درس عربی است اگر در ستون a من پایه دوم را فیلتر کنم بصورت اتومات درصد قبولی پایه دوم را نشان دهد.
با تشکر دوباره

amir_ts
2016/02/21, 11:36
با سلام و کسب اجازه از استاد ارجمند جناب amir ghasemiyan (http://forum.exceliran.com/member.php/9953-amir-ghasemiyan)
فایل نمونه رو فعلا ببینید.از اونجایی که اطلاعات ستون a فیلتر میشن نتونستم هر دو پایه رو تو یک فرمول قرار بدم البته شاید دوستان راه بهتری داشته باشند.

tabasom7495
2017/12/28, 16:43
با عرض سلام
خواهش میکنم بهم کمک کنید
نمودار ستونی درج کردم میخوام بالای هر ستون درصد اون ستون درج بشه
کمکم کنید