PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک ایده در combo box کردن سلول

Javid Mokhtari
2012/01/22, 14:08
فرض کنید رکوردی(سطر) از رشته ها داریم(a1:d1) و هر رشته اعضای مربوط به خود را دارد و می خواهیم این رشته ها در سلول یا شیت دیگری بصورت لیست کرکره طوری ایجاد کنیم که با انتخاب مثلاً رشته حسابداری، فقط اعضای مربوط به حسابداری در سلول مورد نظر نشان داده شود.

مثال:

مقادیر مورد نظر را قرار دهید: a1=مکانیک و b1=حسابداری و c1=برق و d1=عمران
حال در محدوده ی a2:d5 اعضای مورد نظر را برای هر رشته را بنویسید.
حال محدوده a2:a5 را انتخاب کنید و در نوار آدرس(بالا .سمت چپ_پشت نوار فرمول----امیدوارم پیداش کردید----) بنویسید: مکانیک و کلید enter رافشار دهید. دوباره محدوده b2:b5 را انتخاب کرده و مثل مراحل قبلی نام رشته ی محدوده را در نوار آدرس بنویسید. enter را بزنید.این مراحل را تا هرچند رشته که دارید انجام دهید.
حال سلول a7 را انتخاب کنید و مسیر زیر را دنبال کنید:
data tab---> data validation
حال از قسمت allow ,گزینه list را زده و در قسمت source محدوده ی a1:d1 را انتخاب کرده و ok را بزنید.
حال سلول b8 را انتخاب کرده دوباره مسیر بالا را طی کرده و در قسمت source فرمول زیر را تایپ کنید:
=indirect(b7)
ok را بزنید

Amirsayyafi
2012/06/01, 19:54
با تشکر

اجازه بدید یه تجربه ام رو بنویسم. یک بار همین مورد برایم پیش اومد ولی اونجا یه نکته ای داشت و اون این بود که کلمات جدول بیش از یک کلمه بود و همون طور که میدونید دیگه نمیشه از نام دهی استفاده کرد. بنابراین یه جدول ایجاد کردم (Data) در ستون اول نام عناوین رو گذاشتم و در ستون دوم آدرس دهی نام افراد. و در دیتا ولیدیشن از فرمول زیر استفاده کردم :

INDIRECT(VLOOKUP(B4;Data;2;0))

mostafap4
2012/06/02, 09:29
با سلام
ميشه يك نمونه از اين موردي كه فرموديد كه يك جدول درست كرديد ، را شير كنيد يا برام ايميل كنيد؟
ممنونم

mostafap4
2012/06/02, 09:29
با سلام
ميشه يك نمونه از اين موردي كه فرموديد كه يك جدول درست كرديد ، را شير كنيد يا برام ايميل كنيد؟
ممنونم

Amirsayyafi
2012/06/02, 16:58
با سلام
ممنونم

فرض کنید که یک مدیر برای انجام یک پروژه باید از نیروهای متخصص شرکت افرادی رو در عناوین شغلی مورد نیاز پروژه انتخاب کند.

فایل ضمیمه رو با توضیحات گذاشتم. البته اطلاعات این فایل رو میشه با توجه به نیاز تکمیل تر کرد. مثلاً مشخص کرد که هر فرد چه درصدی از کل مبلغ کل پروژه را دریافت خواهد کرد، و ...
همچنین میشه کاری کرد که انتهای جداول اسامی باز باشند تا هر وقت نام یک نفر را به انتهای هر لیست اضافه کردیم در کمبو نیز دیده شود.

اگر دوستان در بهبود این فایل نظرشون رو بگذارند ممنون میشوم.

mahsa shayesteh
2012/06/02, 20:43
سلام
میتونی برای کمبوباکست از تابع offset استفاده کنی برای اینکه داینامیک بشه یعنی با اضافه شدن اسمها لیست اضافه بشه برای این کار باید ی شمارنده بذاری که با افزایش شمارنده به محدوده لیست اضافه بشه

Amirsayyafi
2012/06/03, 15:41
سلام
میتونی برای کمبوباکست از تابع offset استفاده کنی برای اینکه داینامیک بشه یعنی با اضافه شدن اسمها لیست اضافه بشه برای این کار باید ی شمارنده بذاری که با افزایش شمارنده به محدوده لیست اضافه بشه

قبلاً از Table استفاده کردم. خوب جواب میده. روش شما رو حتماً امتحان میکنم. ممنون.

mr_shadmanpour
2012/07/30, 08:21
ممنون عزیزم حل شد . خیلی خیلی ممنون از شما

amirgolshan
2012/08/24, 07:46
با سلام،

تقاضا دارم در خصوص سل "A1"در فایل A102.xlsx و چگونگی‌ ارتباط و درست کردن آن باBOX آبی رنگ راهنمایی فرمائید.

با تشکر فراوان

Amirsayyafi
2012/08/25, 07:36
اگر منظورتون سلول موجود در شیت Form هست باید بگم عدد این سلول در Data Validation ستون عنوان شغلی اثر میگذاره. یعنی فرمول زیر

IF($A$1=1;Table3;Table4)

در این فرمول میگه اگه این سلول 1 بود برو جدول شماره 3 رو بخون و در غیر اینصورت جدول شماره 4 .
البته میشه از عددها و حالتهای بیشتر استفاده کرد.

amirgolshan
2012/08/27, 05:32
سپاس.
سوال من این هست که چگونه با انتخاب گزینه " مشاغل فنی‌ " عدد یک در سل " A1" نشان داده میشود؟ و یا با با انتخاب گزینه " مشاغل اداری" عدد دو؟

تشکر فراوان

~M*E*H*D*I~
2012/08/27, 08:09
باید در تب developer قسمت insert از بخش ActiveX control کمبو باکس رو انتخاب کنید

amirgolshan
2012/08/27, 12:48
ممنونم. دقیقا تا اینجا را بلد بودم.
بعد از انتخاب "کمبو باکس" چه کاری باید انجام بدهم؟
سپاسگزارم

khakzad
2012/08/27, 13:05
روی کمبوباکس کلیک راست م یکنید و control رو می زنید
قسمت input range باید رنجی که اطلاعاتتون قرار داره رو بذارید.
قسمت cell link هم همون a1
بعد با انتخاب هرکدوم از لیست، عدد 1 یا 2 نمایش داده میشه
درضمن
بهتره بجای activeX از گزینه های form استفاده کنید که خروجی عدد دارن.
activex خروجی عدد نداره.هرچی رو انتخاب کنید همون رو نشون میده

amirgolshan
2012/08/28, 04:53
عالی‌ بود . ممنون.

Amin_D
2013/03/24, 09:27
سلام

سلام
میشه نمونه فایلی که با روش شما درست میشه رو بزارین؟
با تسکر

حسینعلی
2014/05/28, 23:17
باسلام
اگه از روش ماکرو استفاده کنید و برای هر رنج که تعریف میکنید کد گذاری کنید میتونید از do whileاستفاده کرده و زیرمجموعه هر منو را با توجه به کدینگ مربوطه انتخاب و تشخیص داد
مثلا ستون اول کد کل ---ستون دوم کد معین ------ کد سوم کد تفصیلی اول و همینجور تا الی اخر که با فراخوانی هر کد زیرمجموعه همون کد نمایش داده بشه