PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایجاد comment متغیر

~M*E*H*D*I~
2012/01/24, 18:12
سلام
یکی از امکانات اکسل گذاشتن کامنت هس ولی میدونیم که در هر سل فقط یک کامنت میشه گذاشت،فایل پیوست یک dynamic pareto برای مقایسه پارامتر های OEE خطوط تولید هست(دوستان صنایعی آشنا هستند با این موضوع)
من ماکرویی نوشتم که بشه از طریق یک فرم در یک سل برای خطوط مختلف کامنت گذاشت
اگر خط 100 و 112 رو انتخاب کنید در سل متوسط availability دو کامنت متفاوت دیده میشه
حالا بعد از این توضیحات از دوستان اهل فن خواهش میکنم اگر ایده ای برای انجام این کار دارند
ارائه بدن

http://www.mediafire.com/?865lzl96b2jgwwh

Javid Mokhtari
2012/01/24, 18:50
با سلام.
دوست عزیز شرمنده،منظور و اصلاً هدفتون رو خوب نفهمیدم.شاید به خاطر غیر هم رشته بودنمونه(در ضمن شیت OEE تون رو خیلی شلوغ کردین.نمیدونم شاید همش لازمتونه).

~M*E*H*D*I~
2012/01/25, 17:46
سلام
تو فایلی که قرار دادم نیازی نیست از OEE چیزی بدونید فرض کنید 2 متغیر با 3 فاکتور مستقل سنجیده میشن حالا میخوایم دلیل بالا یا پایین بودن فاکتور ها رو به صورت کامنت بنویسیم تا کسانی که از فایل استفاده می کنن دلایل رو بدونن در حالت ایده آلش آیا میشه کاری کرد هر فردی بتونه دلیل خودشو به صورت کامنت بذاره مثلا واحد لجستیک ، واحد کیفیت و واحد تولید هر کدوم در یک سل یک کامنت متفاوت و مربوط به خودش بذاره ، (تو فایلی که من درس کردم از یک شیت برای ذخیره کامنت ها استفاده کردم و در فرم مربوطه ردیف آخرین کامنت وارد شده نشون داده میشه تا کامنت جدید در یک سل خالی ذخیره بشه )

m_d6712
2012/01/26, 17:24
من متوجه منظور شما شدم.
کد وی بی ای رو هم مطالعه کردم. مثل اینکه هنوز فورم رو فعال نکرده بودید. کدی در اون قسمت واسه عمل کردن فورم ندیدم.

به هر صورت. فکر نمی کنم که راهی برای ایجاد دو کامنت متفاوت در این صورت باشد. اما یک ایده به ذهنم رسید ممکنه جواب بده. البته کاملا بستگی به نحوه کد نوشتن شما داره.

ایده به این صورت هست.
فرضا اگر برای یک سلول 3 تا کامنت دارید باید از طریق کد نویسی یا فانکشن های اکسل تعداد اونو محاسبه کنید. یعنی باید با فرمول 3 رو بدست بیاورید. می تونید از countif استفاده کنید.
دو ماکرو دیگر درست کنید برای عوض کردن کامنت که با کلید های میانبر هدایت شود. next back
وقتی روی یک سلول می روید و می خواهید کامنت رو ببینید خواهید توانست با دو کلید next و back و با کمک از برنامه نویسی مقدار داخل کامنت رو هر بار عوض کنید.

یک مورد فقط باید به کامنت خود اضافه کنید. بهتره با برنامه نویسی اضافه بشه.
مثلا از خرابی شما هست: "خرابی تابلو برق" باید تبدیل بشه به "1/3[خرابی تابلو برق]" که کاربر متوجه بشود دو کامنت دیگر هم وجود داره. و با کلید های میانبری که طراحی کردید بتونه جلو عقب بره داخل کامنت ها.

در واقع شما یک کامنت برای هر سلول دارید. اما چندین متن کامنت برای اون یک سلول وجود داره و متونه عوض بشه.
این یک ایده هست. ممکنه روش های دیگه هم وجود داشته باشد.

~M*E*H*D*I~
2012/01/26, 17:49
با سلام
لطف کردی جواب دادی فقط فایلی که تهیه کردم فرمش فعال هست براش کلید تعریف کردم فک میکنم تلفیقی از ایده خودم و ایده شما جواب قابل قبولی بده