PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل مخفی کردن کلیک راست در Sheet Tab و گسترش آن به تمام فایلهای اکسل

taocom52
2016/05/06, 17:18
سلام ، چند وقت پیش در تاپیکی با عنوان "ماکرویی برای غیر فعال کردن راست کلیک فقط در فایل مورد نظر (http://forum.exceliran.com/showthread.php/9281-%D9%85%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D9%84%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D8%B8%D8%B1)"
درخواست کدی کردم که راست کلیک روی زبانه های شیتها کار نکند و استاد عزیز آقای amir_ts (http://forum.exceliran.com/member.php/23053-amir_ts)
زحمت کشیده و کدی را ارسال فرمودند اما بعدا متوجه شدم وقتی از این کد استفاده میکنم کل فایلهای اکسل را شامل میشود و در هر فایلی که باز میکنم کلیک راست رو ی تب شیتها غیر فعال است استاد اگر امکانش هست در مورد کدی که ارسال فرمودید یک باز بینی بفرمایید تا بتوان فقط در شیت دلخواه یا حداقل در فایل دلخواه راست کلیک را از کار انداخت

کد مربوطه :Sub disablerightclick() Application.CommandBars("Ply").Enabled = False End Subمتشکرم

amir_ts
2016/05/06, 22:18
اما بعدا متوجه شدم وقتی از این کد استفاده میکنم کل فایلهای اکسل را شامل میشود و در هر فایلی که باز میکنم کلیک راست رو ی تب شیتها غیر فعال است

با سلام
یعنی شما کد های مربوطه رو در یک فایل قرار دادید و کد ها به کل فایل های موجود در کامپیوتر اعمال شده؟؟؟!!!
فکر کنم مشکل شما از جای دیگه باشه چون این کد ها فقط در فایل اکسلی که قرار داده شده اعمال میشه برای امتحان کد ها رو پاک کنید و امتحان کنید.

taocom52
2016/05/06, 23:30
وقتی کد را غیر فعال میکنم درست میشه البته این موضوع رو توجستجوهام دیدم که برای کسان دیگری هم اتفاق افتاده متاسفانه به کل فایلها تسری پیدا میکنه برای بنده هم عجیبه!!!
فایلی که شما در پست قبلی برام فرستاده بودید دارای دوتا دکمه فعال بودن و نبودن راست کلیک بر روی تب شیتها هست ، وقتی راست کلیک را با ماکرو شما غیر فعال میکنم همه فایله متاثر میشوند و راست کلیک تب شیت از کار میافته ولی غیر فعال شدن ایجاد شیت جدید اینطور نیست با همان ماکرو شما مربوط به غیر فعال ساختن ایجاد شیت جدید بقیه فایلها تاثیر نمیپذیرندو فقط فایل شما شیت جدید اعمال نمیشه

امين اسماعيلي
2016/05/16, 18:37
vase sheet khas injori benevis

Private Sub Worksheet_Activate()
Application.CommandBars("Ply").Enabled = False
End Sub

Private Sub Worksheet_Deactivate()
Application.CommandBars("Ply").Enabled = True
End Sub

vase mohkam kari ham

in dota ro ham to thisworkbook copy kon

Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean)
End Sub

Private Sub Workbook_Deactivate()
End Sub

va ama chera bara bazia moshkel pish miomade, in bode ke onha vaghti ke hamon sheet ke right click tosh ghire fal bod hamon sheet ro dar hale entekhab az kole excel khkarej mishodan va dige in amale khonsa nemishode yejorai , harchand deactive shodan ro ke gozashtam shayad niaz nabashe .. chon test kardam vase man javab dad, deactive ro ham gozashtim ke agar 2 ta masalan file baz bod va az ye ki be yeki dige raftin ghire fal dbare adi beshe, ke dar vaghe to deactive sheet gonjonde shode va nabayad moshkeli pish biad. dar kl daste dosaye ghabli vase zahmati ke keshidan dard nakone ba ejaze ona in harfaro zadam

taocom52
2016/05/16, 21:43
ممنون مهندس ، امتحان کردم مشکل تسری به فایلهای دیگر حل شده فقط یک ضعف داره که احتمالا موقع چک کردن متوجه نشدید ، اونم اینه که اگر روی شیتی که قفل کردید ، بدون آنکه انتخاب کنید ، راست کلیک کنید قفل عمل نمیکنه و راست کلیک باز میشه ولی درحالی که شیت انتخابه راست کلیک کنید درست عمل میکنه .