PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه با اکسل درون یابی خطی کنیم؟

mehdikeshavarzi
2012/02/01, 15:47
میخاستم ببینم چطور میتونم با اکسل درون یابی خطی کنم؟

vahid950
2012/02/23, 19:28
ما دو گونه درون یابی خطی داریم یکی مقدار متناظر برای یک سری عدد که بوسیله رگرسیون برایش مدلی ترسیم کرده ایم
و یکی درون یابی به روش فکر کنم اقلیدس .

بفرمایید سوال شما کدام است تا در حد خودم راهنمایی کنم. در صورتی هم که دیتا بدهید بهتر میتوان انجام داد

mehdikeshavarzi
2012/02/27, 20:48
سلام
از هینکه جواب منو دادید واقعا متشکرم

اگه میشه لطف کنید هر دو روش رو توضیح بدید.

مرسی

mahsa shayesteh
2012/02/27, 21:12
سلام
اگه لطف کنید سوالتون رو به صورت یه فایل بذارید فک کنم بهتر بشه جواب داد درون یابی روش های مختلفی داره بسته به نوع مسئله باید روش انتخاب بشه شما باید بگید مسئلتون چی هس

komeilex
2012/04/24, 13:01
سلام آقا مهدی. فک نکنم خود اکسل ابزاری برای این کار داشته باشه. در هر صورت درون یابی با چندتا فرمول ساده انجام میشه. نمونه فایل را براتون قرار دادم. امیدوارم مفید باشه.
http://www.2shared.com/file/RAd2o2rJ/__online.html

vahid950
2012/04/30, 15:24
در واقع هر دو روش بر یک اصل و اساس استوارند
روش اقلیدس یا درونیابی ساده این است که شما مختصات دو نقطه (Y2,X2) (Y1,X1) را داشته باشید و بخواهید بدانید مثلا اگر x3 را داشته باشید این نقطه y3 اش چقدر است. فایل پیوست دوست عزیزمان راهنمای خوبی است.

مسلما نقطه x3,y3 روی خط فرض ای که دو نقطه داده شده را به هم وصل میکند قرار میگیرد ولی اگر کمی مساله را تعمیم دهیم دیگر به این سادگی نیست
فرض کنید به جای 2 نقطه ، مختصات نقاط بیشتری را داشته باشیم و بخواهیم عرض از مبدا یک نقطه که x آن معلوم است را پیدا کنیم با این شرط که فاصله این نقطه تا خط فرضی ای که از لابلای نقاط معلوم میگذرد مینیمم باشد.
اینجاست که بحث رگرسیون چه ساده و چه پیشرفته شروع میشود
اگر سوالی بود بفرمایید در خدمتم

محسن نظاری
2015/04/07, 16:33
دوستان سلام ، وحید جان میتونی بگی در اون حالت که بیش از دو نقطه داریم چگونه برون یابی کنیم ، مثلاً سه نقطه؟ شرمنده یکم تو فورسم ، لطف کنی بگی خیلی ممنون میشم .

shrnkiani
2016/02/15, 13:26
سلام .چه روشهایی وجود داره که در اکسل درونیابی انجام بدیم؟ من اولین بار هست که پیام میذارم فقط یک جا خوندم نباید موضوعی که قبلا وجود داشته رو ایجاد کرد .منم اینجا نوشتم ممنون میشم راهنمایی کنید