PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خطای 1004 در فراخوانی مقدار روی شیت با نشانی جدول

eppagh
2016/05/27, 18:05
سلام
اینطور که متوجه شده*م و تا حالا هم همین کار رو کرده*م؛ اگر در VBA اکسل نشانی Range رو با جدول بدیم مانند نمونه زیر:

Range("TableName[ColumnName]").Cells(R,C)
نیازی به اضافه کردن نام شیت در اول نشانی نیست.
توی برنامه خودم یه فانکشن نوشته*م که با این کار می*کنه و در کلاس ازش استفاده کرده*م و مشکلی هم نداره.
ولی وقتی خواستم همین کار رو توی شیت انجام بدم خطا داد:

Run-Time error 1004: Method Range of object _Worksheet faild
چون قبلا همچین مشکلی نداشتم خیلی تعجب کردم و بعد از کلی جستجوی بی*فایده در اینترنت بالاخر با اضافه کردن نام شیت به اول نشانی خطا رفع شد.

Sheet1.Range("TableName[ColumnName]").Cells(R,C)
توضیح این مشکل چیه؟ چون اینهمه در اکسل برنامه نوشته*م هیچوقت با آدرس*دهی با نام جدول نیاز به اضافه کردن نام شیت نداشتم.

امين اسماعيلي
2016/05/27, 20:09
با درود
میشه یه راهنماییم بکنین. زمانی که از حالت بدون شیت استفاده میکردین. احیانا کد ها زمانی که شیت مورد نظر که جدول در اون قرار داره در حالت فعال شدن نیست. یا از همون شیت کد ها ران نمیشن. یا قبل از کد هاتون دستوری برای سلکت اون شیت نبوده . اگر این موارد بود بدین معناست که در زمان اکتیو بودن شیت که جدول در اون قرار داره نیازی به نام شیت نیست. این مورد رو چک کن خبر بده .

eppagh
2016/05/31, 12:12
کد آدرس*دهی با جدول اگر در ورک شیت یا مدول یا کلاس نوشته شده باشه اسم شیت نمی*خواد. مشکل فقط در کد داخل شیته.

hossein_bahonar
2018/10/08, 16:47
زمانی که برای فراخوانی ماکروی ضبط شده اقدام میکنم با این خطا مواجه میشم، ممنون میشم راهنمایی کنید

mokaram
2018/10/08, 18:09
دوست عزیز ضمن خوش آمدگویی و خیر مقدم، لطفا فایل نمونه ضمیمه بفرمایید.

hamidreza9
2020/06/18, 18:24
با سلام 21146
من نیز با این مشکل روبرو شده ام لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر21146

Amir Ghasemiyan
2020/06/18, 18:42
با سلام 21146
من نیز با این مشکل روبرو شده ام لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر21146

سلام دوست عزیز
فکر کنم شما باید کلمه ostan رو داخل کوتیشن قرار بدین. بدین صورت : "ostan"