PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] legend در اکسل

Excel learner
2016/06/17, 19:55
سلام
فرض کنید مقدار بسیار زیادی دیتای مثلا x و y داریم حال نمودار آن ها را رسم می کنیم. سپس میخواهیم آن را با نشانه ی خط-مربع نشان دهیم.
از آن جاییکه اکسل برای هر داده ی ما یک مربع میگذارید، مربع ها توی هم میروند و اصلا معلوم نمیشوند...
آیا می توان کاری کرد که اکسل همه ی این علامت مربع ها را روی نمودار نگذارد و فقط چند نمونه از آن را برای تمایز نمودار ها در نظر بگیرد؟
من یه نمونه فایل ساخنم. اگه ملاحظه بکنید میبینید که اصلا مربع ها معلوم نیستند؟
میخوام مثل عکسه باشه (تو ضمیمه)
ممنون میشم کمکم بکنید....

Amir Ghasemiyan
2016/06/17, 23:42
سلام دوست عزیز
دو روش دارین اما من روشی که به نظرم میاد راحت تره میگم خدمتتون
این نموداریکه رسم کردین رو بدون مشخص کردن نقاط رسم کنین بعد یک نمودار دیگه روی این نمودار رسم کنین با داده هایی که میخواین داخل نمودار بصورت مربع دیده بشن
با شناختی که از شما دارم فکر کنم کامل متوجه شدید

Excel learner
2016/06/18, 01:11
خیلی ممنون
متوجه که شدم...
اگه این جوری باشه که شما میگید اگه نمودار پیچیده باشه اول باید چند نقطه رو تو digitizer استخراج کنیم و بعد فقط نقطه ها رو بندازیم روش...؟!
اما آیا روشی تو اکسل وجود نداره که مثلا 10 تا یه بار نشون بده اون علامت مربع رو؟

امين اسماعيلي
2016/06/18, 01:58
hi , here u are, hope it can hep u to understand what is going on in the formula which has been used in order to show the marker in the graph

Excel learner
2016/06/18, 12:49
بسیار عالی بود
ولی به نظرم چیزی که اکسل کم داره اینه که نمیتونه همزمان هم چند تا در میان بگشه و هم مارکرش به صورتی که ضمیمه کردم بشه...

Amir Ghasemiyan
2016/06/18, 13:03
بسیار عالی بود
ولی به نظرم چیزی که اکسل کم داره اینه که نمیتونه همزمان هم چند تا در میان بگشه و هم مارکرش به صورتی که ضمیمه کردم بشه...

اون روش دومی که گفتم همین بود. شما میتونین بصورت دستی هر کدوم از نقاط رو که میخواین میتونین تغییر بدین. مثلا یک نقطه مربع باشه یک نقطه دایره یکی سبز باشه یکی قرمز و .... که خب دستی هست و اصلا برای کار شما جالب نمیشه

اگر میخواین یک خط داشته باشید و چند نقطه روش کافیه نمودارتون رو بصورت Scatter with straight line and marker قرار بدین و بجای اینهمه داده فقط داده هایی که میخواین نقاطش معلوم باشه رو رسم کنین

راهی خارج از این سه که گفتم وجود نداره
یا دو نمودار در یک نمودار
یا تغییر دستی نقاط
یا تغییر نوع نمودار