PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] data validation

somayeseyedi
2016/07/18, 14:12
سلام به همه دوستان و اساتید محترم
من برای ایجاد یک لیست کشویی با تعداد حدود 50 ایتم دچار مشکل شدم
فقط 8 تا از ایتم ها رو میاره
ایا امکان داره این تعداد بیشتر بشه ؟
و سوال دیگه اینکه من برای مقایسه دو تا نمودار از لیست کشویی استفاده میکردم ایا امکان داره مقایسه با option button هم انجام بشه؟

iranweld
2016/07/18, 14:15
لطفا نمونه فایل رو ضمیمه کنید

somayeseyedi
2016/07/18, 14:30
لطفا نمونه فایل رو ضمیمه کنید
با سلام

Ali Parsaei
2016/07/18, 14:47
سلام،
با ديتا وليديش فقط مي توانيد 8 نفر را در آن واحد ببينيد و براي ديدن بقيه بايد اسکرول کنار ديتا وليديش را جابجا کنيد.
ولي با قرار دادن combo box مي توانيد تعيين کنيد که چند آيتم در معرض ديد قرار بگيرد.

somayeseyedi
2016/07/18, 15:08
سلام،
با ديتا وليديش فقط مي توانيد 8 نفر را در آن واحد ببينيد و براي ديدن بقيه بايد اسکرول کنار ديتا وليديش را جابجا کنيد.
ولي با قرار دادن combo box مي توانيد تعيين کنيد که چند آيتم در معرض ديد قرار بگيرد.
متشکرم
از لحاظ استفاده (در فرمول نویسی)تفاوت زیادی با هم دارن ؟

amir_ts
2016/07/18, 15:36
با سلام
با کسب اجازه از استاد ارجمند جناب پارسا عزیز بله کمی فرق داره وقتی شما از Form Control > Combo box استفاده کنید خروجی با توجه به انتخاب از لیست ، موقعیت قرار گیری اسم تو لیست رو به صورت عدد برمیگردونه که از طریق Cell Link مشخص میشه.
مثلا اسم حسین سومین اسم در لیست هست پس cell link با انتخاب اسم حسین عدد 3 و به همین ترتیب برای باقی اسامی لیست.

somayeseyedi
2016/07/18, 18:10
با سلام
با کسب اجازه از استاد ارجمند جناب پارسا عزیز بله کمی فرق داره وقتی شما از Form Control > Combo box استفاده کنید خروجی با توجه به انتخاب از لیست ، موقعیت قرار گیری اسم تو لیست رو به صورت عدد برمیگردونه که از طریق Cell Link مشخص میشه.
مثلا اسم حسین سومین اسم در لیست هست پس cell link با انتخاب اسم حسین عدد 3 و به همین ترتیب برای باقی اسامی لیست.
بابت توضیح مطالب سپاسگزارم.
با تشکر از تمامی اساتید من از شما بسیار آموختم.