PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتخاب یک جدول از لیست کامند باکس و ثبت رکورد جدید در جدول انتخاب شده

sniper86
2016/07/20, 13:47
سلام خسته نباشید
ببخشید من نیم ساعتی میشه سایت رو زیرورو کردم تا چیزی رو که میخوام پیدا کنم ولی نبود
راستش من مجموعه ای از جداول رو دارم میخوام برای ثبت یک رکورد توی یک جدول بتونم اون جدول رو از لیست کامند باکس تو فرمم باز کنم و اطلاعاتی که ثبت میکنم مستقیم تو همون جدول انتخاب شده نمایش داده بشه
و البته یه کامند لیست دیگه میخوام ایجاد کنم که گزارش رکورد جدول انتخابی رو بهم نشون بده
نمیدونم چیکار باید بکنم
ممنون میشم کمکم کنین
با تشکر

Alireza
2016/07/20, 13:54
سلام لطف کنید نمونه فایلتون رو بزارید.
با توجه به اطلاعاتی که دادید بنظر میرسه بهتره ساختار فایل رو بازنگری کنید ، بانک اطلاعاتی ایجاد کنید نتیجه مطلوب تری خواهید گرفت
موفق باشید

sniper86
2016/07/20, 13:56
راستش من دارم یه فرم طراحی میکنم که بتونم اطلاعات کسایی رو که باهاشون تماس میگیرم ثبت کنم و دفعات بعدی موقع تماس گرفتن بتونم ببینم چه تاریخی باهاشون تماس گرفتم و چه قولی بهم دادن
فیلد ها ی هر جدول عبارتن از
تاریخ تماس
مانده حساب روز
دلیل و شرح تماس
اختلاف حساب (اگه داشتیم بله و اگه نداشتیم خیر)
شرح اختلاف حساب (اگه اختلاف حساب داشتیم روشن بشه اگه نداشتیم خاموش بشه)
اسم اشخاص هم برا اساس نام جدول هست یعنی هر شخصی جدول خاص خودشو داره که بسه گزارش تماس هارو گرفت بنابر این ممکنه در اینده جدول ها تعدادشون بیشتر بشه
حالا میخوام طوری طراحی کنم که از توی فرم بشه نام اشخاص که همون جداول هست رو انتخاب کرد و رکوردها مستقیم تو جدول انتخاب شده ثبت شه و ما بتونیم از جدول خاص گزارش بگیریم ببینم دفعات قبل چه صحبت هایی و تو چه تاریخ هایی ردو بدل شده
و البته این امکان وجود داشته باشه که جدول جدید رو اضافه کنیم که بشه رو ش این کار هارو دوباره انجام داد حالا یا به صورت دستی یا اتوماتیک با ماژول
میدونم خیلی خیلی سخته
ممنون میشم راهنماییم کنین
ببخشید طولانی شد

sniper86
2016/07/20, 14:01
اینم نمونه فایل
البته چون گنگ بودم خودم نمیدونستم از کجا باید شروع کنم

sniper86
2016/07/20, 14:16
الان تو فرم مربوط به امیر نوری میخوای تو یه فرم دیگه یا تو همین فرم یکه لیست تعریف بشه که جدول هارو برام لیست کنه و با انتخابشون ثبت رکورد ها تو همون جدول انتخاب شده اتفاق بیفته

sniper86
2016/07/20, 14:57
کسی نیست جواب بده؟
خواهش میکنم راهنمایی کنید

sniper86
2016/07/20, 15:04
کسی نیست جواب بده؟
خواهش میکنم راهنمایی کنید

Alireza
2016/07/20, 23:52
ببخشید دو موقع جواب دادن دقت نکردم فایلتون اکسس هست اگر این موضوع رو خواستید با اکسل انجام بدید میتونم کمکتون کنم

sniper86
2016/07/23, 13:07
سلام دوست عزیز ممنون از پاسختون اگه با اکس میشه که چه بهتر اگه امکانش هست راهنماییم کنید
ببخشید دو موقع جواب دادن دقت نکردم فایلتون اکسس هست اگر این موضوع رو خواستید با اکسل انجام بدید میتونم کمکتون کنم

sniper86
2016/07/23, 13:08
ممنونتون میشم

Alireza
2016/07/24, 10:57
امکاناتی که لازم دارید عمدتاً باید با کدهای VBA نوشته بشه خودتون میتونید مواردی از کارو انجام بدید؟
نیاز به استفاده از listbox , textbox ,combobox در طراحی userform دارید