PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: ادغام چندین جدول در یک جدول واحد

sahraei
2016/07/20, 17:45
با سلام و ادب خدمت استادان گرامی

سوالی دارم واقعا ممنون میشوم کمکم کنید:

من حدود 400 عدد فایل اکسل دارم که هر کدام از این فایلها حدود 40 ستون و 70 ردیف دارند
باید همه اینارو مرتب کنم تو یه فایل اکسل یا یک جدولی به صورت منسجم
حالا مشکل اینه که:
بعضی از ستون ها ممکنه نباشه و همه با هم همخوانی نداشته باشند که راحت بشود Copy and paste کرد و باید هر فایل ستون به ستون چک شود.
با اکسس نیز میشود انجام داد؟لطفا راهنماییی کنید
به پیوست دو نمونه از فایل ها ارسال می شود.

iranweld
2016/07/20, 22:46
لطفا بفرمایید بعد از یکپارچه سازی به چه صورت قصد گزارشگیری دارید؟ تا راه حل مناسبی پیشنهاد گردد

در فایل پیوست دو فایل یکپارچه شده و با پیوت تیبل گزارشگیری شده است

sahraei
2016/07/21, 00:19
لطفا بفرمایید بعد از یکپارچه سازی به چه صورت قصد گزارشگیری دارید؟ تا راه حل مناسبی پیشنهاد گردد

در فایل پیوست دو فایل یکپارچه شده و با پیوت تیبل گزارشگیری شده است

ممنونم که جواب دادید
طی بررسی هایی که کردم متوجه شدم فایلی که شما ارائه کردید مقادیر هر ستون در ساعت های مختلف هر دو فایل اولیه با هم میانگین گیری شده اند
در حالی که:
من میخوام تمام روزها پشت سر هم و متوالی بیایند
به طور مثال تمام 365 روز سال به صورت ساعتی در ستون قرار بگیرند و مقادیری که احیانا در یک فایل هست و در فایل های دیگر نیست به صورت خالی نمایش داده بشود
به طور نمونه من دو فایل اولیه رو به صورت دستی تنظیم کردم و هدفم دقیقا به این صورت است
لطفا به فایل پیوست توجه نمایید
با تشکر

iranweld
2016/07/21, 12:29
با سلام

در فایل پیوست با کمی تفاوت نسبت به خواسته شما دیتای فایلهای مختلف منتقل میگردد .

بعد از کلیک بر روی باتن data transfer از پنجره باز شده مسیر فولدر فایلهایی که باید منتقل گردند، را مشخص کنید

11995

sahraei
2016/07/21, 12:41
با سلام

در فایل پیوست با کمی تفاوت نسبت به خواسته شما دیتای فایلهای مختلف منتقل میگردد .

بعد از کلیک بر روی باتن data transfer از پنجره باز شده مسیر فولدر فایلهایی که باید منتقل گردند، را مشخص کنید

11995

عذرخواهم ولی باتن data transfer کار نمی کند.
ضمن اینکه روشی وجود ندارد که جدول مشابه جدول تنظیمی خودم بشود؟؟
چون مراحل بعدی کار اسان تر خواهد شد (به دلیل شبیه سازی که انجام خواهد گرفت)

sahraei
2016/07/21, 12:47
ورژن اکسل بنده 2007 است شاید به این دلیل کار نمی کند؟

iranweld
2016/07/21, 12:48
باید از trust center اجرای ماکرو را روی سیستم خود فعال کنید و بعد اکسل را بسته و سپس مجدد فایل را باز کنید

11996

sahraei
2016/07/21, 13:06
باید از trust center اجرای ماکرو را روی سیستم خود فعال کنید و بعد اکسل را بسته و سپس مجدد فایل را باز کنید

11996

واقعا ممنونم که با صبر و حوصله جواب می دهید
وقتی عضو سایت شدم فکر نمیکردم اینقدر زود به جواب برسم
متشکرم
سوالی که دارم:هیچ راه حلی ندارد که نام ها به صورت ستونی قرار بگیرند ( شبیه فایلی که فرستادم و به صورت دستی تنظیم کردم))

iranweld
2016/07/21, 13:14
اون حالتی که شما مد نظر دارید ظاهرا کمی مشکل به نظر میرسد شاید دوستان بتوانند راه دیگری پیشنهاد کنند