PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرمول CountA

Amir Mohsenpour
2010/05/04, 09:26
http://i.iimmgg.com/images/th/ebcf1368e5603979b5fa33d2091ae28b.jpg (http://www.iimmgg.com/image/abd04f4500be8c23acba61f5041319bb)

excel
2010/05/25, 14:58
فرمول couna سلولهای را میشمارد که خالی نباشد و داخل ان اطلاعاتی حتی مثل space وجود داشته باشد .فرمول count سلولهای حاوی عدد را شمارش مینماید - فرمول counta blank سلولهای خالی را میشمارد - و فرمول countif شمارش با یک شرط را انجام میدهد - البته در نسخه 2007 فرمول countifs هم اضافه گردیده که شمردن با چند شرط را انجام میدهد

it_heidari
2013/12/27, 00:14
سلام دوستان عزیز
میخواستم بدونم چرا در سطر اول تعداد سلول های پر رو به جای 4، عدد 7 نشون میده؟ من تعداد سلولهای حاوی مقدار (پُر) رو میخوام . فکر نمیکنم دستور counta رو اشتباه زده باشم ولی جواب نادرست نشون میده

Amir Ghasemiyan
2013/12/27, 00:31
سلام دوستان عزیز
میخواستم بدونم چرا در سطر اول تعداد سلول های پر رو به جای 4، عدد 7 نشون میده؟ من تعداد سلولهای حاوی مقدار (پُر) رو میخوام . فکر نمیکنم دستور counta رو اشتباه زده باشم ولی جواب نادرست نشون میده

سلام دوست عزيز
اگه امكان داره فايلتون رو قرار بدين. شايد اينطوري بهتر كمكتون كرد

it_heidari
2013/12/27, 09:15
ممنون. فایل پیوست شد. فرمول counta رو در خانه bx2 مینویسم ولی اشتباه حساب میکنه

MEYTI
2013/12/27, 10:21
این اشتباه به خاطر وجود سلوهایی که در ظاهر خالی هستند ولی با یک space پرشدن با دستور goto special گزینه constntse میتونی متوجه سلولهای پر بشی

it_heidari
2013/12/27, 11:01
چطور میشه space رو از داخل سلولهای حذف کرد؟

MEYTI
2013/12/27, 12:54
معمولا برای پیدا کردن سلولهای دارای یک SPACE از طریق FIND (CTRL+F) و تایپ کردن یک اسپیس و سپس FIND ALL همه سلولهای دارای اسپیس پیدا میشن و برای پاک کردنشون بدون اینکه در REPLACE چیزی بنویسید گزینه REPLACE ALL رو میزنید
ولی در مرود فایل شما نمیدونم به چه علت این کار جواب نمیده در هر صورت برای رفع مشکلتون از کد زیر هم میتونید استفاده کنید

Dim c As Range

For Each c In ActiveSheet.Range("A1:AY3501")

If Trim(c) = "" And Not c.HasFormula Then c.ClearContents

Next

it_heidari
2013/12/27, 14:03
عذر میخوام من تا حالا از کد نویسی توی اکسل استفاده نکردم ، این کد رو کجا باید بنویسم؟

Amir Ghasemiyan
2013/12/27, 15:36
عذر میخوام من تا حالا از کد نویسی توی اکسل استفاده نکردم ، این کد رو کجا باید بنویسم؟

دوست عزيز اينها كد ماكرو هستن (vba)
Alt+f11 رو بزنيد تا وارد محيط ويژوال بشيد (vba) از تب insert گزينه module رو انتخاب كنيد و داخل محيط ماژول وارد كنيد

Ali Parsaei
2013/12/27, 17:13
با تشکر از آقا mayti که زحمت کشيدند و کد مربوطه را نوشته اند، با اجازتون يک سوال جانبي داشتم، اگر فايل ارسالي دوستمان را بررسي کنيم مي بينيم که در خانه هاي به ظاهر خالي آن space استفاده نشده زيرا هنگامي که کليد f2 را ميزنيم که سل در حالت ويرايش قرار گيرد اگر space زده شده بود بايد کرسل يک حرف جلوتر از ابتداي سل مي ايستاد، ضمنا" اگر space داشت بايد f2 را مي زديم و بعد backspace را مي زديم تا خانه خالي شود، ولي فقط کافي است سل را فعال و غير فعال کنيم تا از آن حالت در بيايد و حالت خالي به خود بگيرد، ضمنا" وقتي با استفاده از فرمول isblank سل را بررسي مي کنيم مي بينيم که خالي نيست. هر چقدر هم که فونت و رنگ و .... را عوض کردم چيزي نديدم و فرمت سل هم عادي است! تا آنجا که من عقلم مي رسد قاعدتا" اطلاعات از جاي ديگري به اين فايل انتقال داده شده و احتمالا" در هنگام همين انتقال اختلالي در سل هاي خالي ايجاد مي شود که ديگر اکسل آنها را خالي نمي بيند. مي خواستم ببينم بقيه دوستان در اين مورد نظري دارند؟

Amir Ghasemiyan
2013/12/27, 17:55
با تشکر از آقا mayti که زحمت کشيدند و کد مربوطه را نوشته اند، با اجازتون يک سوال جانبي داشتم، اگر فايل ارسالي دوستمان را بررسي کنيم مي بينيم که در خانه هاي به ظاهر خالي آن space استفاده نشده زيرا هنگامي که کليد f2 را ميزنيم که سل در حالت ويرايش قرار گيرد اگر space زده شده بود بايد کرسل يک حرف جلوتر از ابتداي سل مي ايستاد، ضمنا" اگر space داشت بايد f2 را مي زديم و بعد backspace را مي زديم تا خانه خالي شود، ولي فقط کافي است سل را فعال و غير فعال کنيم تا از آن حالت در بيايد و حالت خالي به خود بگيرد، ضمنا" وقتي با استفاده از فرمول isblank سل را بررسي مي کنيم مي بينيم که خالي نيست. هر چقدر هم که فونت و رنگ و .... را عوض کردم چيزي نديدم و فرمت سل هم عادي است! تا آنجا که من عقلم مي رسد قاعدتا" اطلاعات از جاي ديگري به اين فايل انتقال داده شده و احتمالا" در هنگام همين انتقال اختلالي در سل هاي خالي ايجاد مي شود که ديگر اکسل آنها را خالي نمي بيند. مي خواستم ببينم بقيه دوستان در اين مورد نظري دارند؟

كافيه فقط سلول هايي كه بايد خالي باشن رو انتخاب كنين و روي يكي از سلول ها راست كليك كنيد و clear contents رو بزنين

it_heidari
2013/12/27, 19:26
ممنون amir ghasemiyn و MEYTI و علی پارسا. من محتویات فایل رو از نوت پد توی اکسل ایمپورت کرده بودم و مجددا یه سری سطرها رو منتقال کردم به یه شیت دیگه. حتما مشکل فضاهای به ظاهر خالی به همین دلیله.

من کد رو که جناب MEYTI گفتند وارد کردم ولی نام ماکرو رو میخواد. چی بنویسم؟

Ali Parsaei
2013/12/27, 20:17
كافيه فقط سلول هايي كه بايد خالي باشن رو انتخاب كنين و روي يكي از سلول ها راست كليك كنيد و clear contents رو بزنين

مي دونم، منظورم اين بود که آيا مي توان فهميد اين مشکل به چه واسطه پديد مي آيد؟

~M*E*H*D*I~
2013/12/27, 20:21
ممنون amir ghasemiyn و MEYTI و علی پارسا. من محتویات فایل رو از نوت پد توی اکسل ایمپورت کرده بودم و مجددا یه سری سطرها رو منتقال کردم به یه شیت دیگه. حتما مشکل فضاهای به ظاهر خالی به همین دلیله.

من کد رو که جناب MEYTI گفتند وارد کردم ولی نام ماکرو رو میخواد. چی بنویسم؟

باید یک ماژول جدید ایجاد کنید و کد رو بین ساب روتین قرار بدید اسم میتونه دلخواه باشه بعد هم اجراش کنید

sub test()

end sub

Ali Parsaei
2013/12/27, 20:32
من کد رو که جناب meyti گفتند وارد کردم ولی نام ماکرو رو میخواد. چی بنویسم؟
يک ماکرو ضبط کنيد، وقتي شروع مي کنيد به ضبط، يک shortcut بايد به آن تخصيص دهيد. بعد بدون اينکه کاري بکنيد ماکرو را خاتمه دهيد، سپس همانطور که آقا امير راهنمايي کرده اند وارد محيط vb شده و ماکرو را باز کرده کد آقا مهدي را داخل آن وارد کنيد. حال در محيط اکسل اگر shortcut که جهت ماکرو تخصيص داده ايد را بزنيد عمليات ماکرو انجام خواهد شد.
به تصوير پيوست نگاه کنيد: (من shortcut را کنترل+شيفت+a تعيين کرده ام)

it_heidari
2013/12/28, 02:33
ممنون. آقای پارسا، من کارهایی رو که گفتید انجام دادم:
record macro<--view--> ایجاد shortcut و ok.
از قسمت developer گزینه stop recording رو زدم. وارد vb شدم و کد رو عینا کپی کردم (رنج رو از A2 تا A2000 قرار دادم) . وارد اکسل شدم و کلید شورتکات ایجاد شده رو زدم. اما اکسلم هنگ میکنه! مراحل رو درست میرم؟ میشه لطفا کمک کنید، وقتم کمه:(

it_heidari
2013/12/28, 10:04
دوستان کسی نیست جواب بده؟:(

MEYTI
2013/12/28, 10:54
به خاطر عجله ای که دارید و برای اینکه اولین بار با ماکرو کار میکنید من فایلتونو اصلاح کردم و کد مورد نظرو بهش اضافه کردم
در واقع هنگ نمیکنه به خاطر حجم زیاد اطلاعات پردازش اونها شاید بیشتر از یک دقیقه طول بکشه که شما فکر میکنید هنگ کرده البته به سخت افزار سیستمتون هم بستگی داره
در هرصورت فایلتون اصلاح شد

it_heidari
2013/12/28, 11:21
بسیار سپاسگزارم ازتون، این دکمه اجرا که شما ایجاد کردید برای من ایجاد نمیشد، کلید شورکات رو که میزدم بعد چند ثانیه not responding میشد و به سختی میبستمش. شک دارم مراحل رو درست انجام داده باشم.
به هر حال خیلی لطف کردید