سیو اتوماتیک فایل اکسل

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • my90d

• 2012/07/23
    • 7

سیو اتوماتیک فایل اکسل

سلام استاد .من یه فایلی دارم که میخوام اونو بین چند تا سیستم شیر کنم و وقتی هر کدوم از کاربرا رو این فابل تغییری ایجاد می کنند و داده ای وارد می کنند اون تغییرات برای من و بقیه کابرا هم نمایش داده بشه .من فهمیدم برای اینکار باید یه کاری کنم که فایل به صورت اتوماتیک هر چند ثانیه سیو بشه ولی نمیدونم چه جوری. اگه لطف کننین کمک کنین ممنون میشم .
  • my90d

• 2012/07/23
    • 7

RE: سیو اتوماتیک فایل اکسل

کسی نیست جواب منو بده؟؟ اگه بشه که وقتی کسی کارش با یک سل تموم شد اتوماتیک سیو بشه، اینم خوبه!

کامنت

• komeilex

[align=justify]سلام دوست عزیز. اول اینکه خود اکسل یه قابلیتی برای سیو کردن اتوماتیک داره که شما فقط کافیه زمانش رو تغییر بدین. اگر مسیر زیر رو برین می تونین تغییرات رو انجام بدین:
      Excel option>>save>>auto save...v
      زمان پیش فرض 10 دقیقست که می تونین اونو به 1 دقیقه کاهش بدین.
      ولی اگر مایلین با VB این کارو انجام بدین، برین تو محیط VB و this workbook رو انتخاب کنین و از فرو ریز بعدی هم sheet change رو انتخاب کنین و این کد رو بنویسین:
      کد PHP:
       ActiveWorkbook.SaveAs Filename:="C:\Users\Golmahale\Desktop\Book1.xlsm"_
              FileFormat
      :=xlOpenXMLWorkbookMacroEnabledCreateBackup:=False 
      جلوی File name مسیر مورد نظر خودتون رو بنویسین. با این کد بعد از هر تغییر در هر سل ازتون می خواد که فایلتون رو سیو کنید.[/align]
      البته کد بالا برای زمانی بود که شما برای اولین بار می خواستین فایلتون رو سیو کنین. اگر فایل اصلیتون رو سیو شده دارین می تونین به جای کد بالا از کد زیر استفاده کنین که به صورت اتوماتیک بعد از هر تغییر فایل رو براتون سیو می کنه:
      کد PHP:
      ActiveWorkbook.Save 

کامنت

• my90d

• 2012/07/23
        • 7

آقا مشکل اصلی من اینه که میخوام چند نفر از چند تا اتاق مختلف به اتاق من اطلاعاتشونو به صورت لحظه ای بفرستند و من بتونم ببینمشون.یعنی یه فایل باشه و همه بتونند روی اون تغییرات انجام بدن.وقتی کسی یه چیری تایپ میکنه تموم میشه اون چیزی که نوشته آنی به من منتقل بشه و نیازی به سیو و .. نباشه.

حالا میخواد با اکسل باشه یا هرچیز دیگه ای شما نرم افزاری چیزی سراغ دارید؟؟ اگه کمک کنید ممنون میشم چون خیلی لازم دارم

کامنت

• mokaram
          مدير تالار اکسل و بانک اطلاعاتی

• 2011/02/06
          • 1805

با سلام به دوست عزیز
          منم همچین کاری را تو محل کار انجام دادم فایل را بین بقیه شیر کردم ولی برای اینکه بتونم لحظه ای اطلاعات را ببینم به صورت دستی عمل میکنم
          یعنی اون کاربری که اطلاعات را وارد میکنه دکمه سیو را میرنه و من برای اینکه تو اتاق خودم بتونم اون اطلاعات را ببینم اگه سیو را بزنم اطلاعات بلافاصله برای من به نمایش در می یاد

کامنت

• MEYTI

• 2010/11/11
            • 362

دوست عزیز
            همانطور که جناب komeilex گفتند
            شما در رویداد change ورک شیتتون کد زیرو کپی کنی مشکلت حل میشه
            ActiveWorkbook.Save
            مهدی کریمی

کامنت

• my90d

• 2012/07/23
              • 7

آقا یه مشکلی که در این سیستم هست اینه که 2 یا چند نفر همزمان می تونند روی یک سل ویرایش انجام دهند و در نهایت کدام تغییر نمایش خواهد داده شد؟؟؟ راهی دیگه به جر اکسل نمی شناسید؟؟

کامنت

• hosseinamerey

• 2012/09/13
                • 193

با سلام
                من يه فايل اكسل دارم كه اطلاعا ت ورودي داخلش خيلي برام مهمه ميخوام تو شبكه هر كسي يه بار داخل سلول اطلاعات وارد كنه اين سلول قفل بشه و نشه تغييرش داد و موقع تغيير دادن سلول از طرف مقابل كد يا رمز بخواد
                اصلاً همچين امكاني ميشه اضافه كرد ؟
                لطفاً كمكم كنيد برم حياتيه :[hr]
                با سلام
                من يه فايل اكسل دارم كه اطلاعا ت ورودي داخلش خيلي برام مهمه ميخوام تو شبكه هر كسي يه بار داخل سلول اطلاعات وارد كنه اين سلول قفل بشه و نشه تغييرش داد و موقع تغيير دادن سلول از طرف مقابل كد يا رمز بخواد
                لطفاً كمكم كنيد برم حياتيه :[hr]
                با سلام
                لطفاً كمكم كنيد برم حياتيه :

کامنت

• hosseinamerey

• 2012/09/13
                  • 193

با سلام
                  لطفاً كمكم كنيد برم حياتيه :

کامنت

• MEYTI

• 2010/11/11
                    • 362

با سلام دوست عزیز اگه یه سرچ میکردی درباره این موضوع در سایت زیاد بحث شده
                    به هر حال یک نمونه میذارم امیدوارم بکارت بیاد
                    دانلود
                    مهدی کریمی

کامنت

Working...