فرمولي براي جستجو در دوستون

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
حذف همه
new posts
  • jam
    • 2012/07/30
    • 1

فرمولي براي جستجو در دوستون

با سلام
    مي خواستم بدونم از چه تابع يا تابع هايي ميشه براي مورد ذيل استفاده كرد:
    17 a
    18 a
    17 b
    19 a
    17 c
    19 b
    17 d
    20 a
    18 b
    19 c
    فرض كنيد ستون اول شماره مدارك ارسالي هستند ستون دوم شماره ويرايش آنها. مي خواهيم گزارشي تهيه كنيم كه مشخص كنيد آخرين ويرايش هر مدرك چيست؟ به عبارتي مي خواهيم فرمولي بنويسم كه بررسي كند مدرك شماره 17 مثلا آخرين ويرايش ارسالي آن چيست به عبارتي فرمولي بايد بنويسم كه ابتدا بيايد ستون اول را سرچ كند و مدارك شماره 17 را در نظر گرفته و ببيند آخرين ويرايش آنها در ستون دوم چيست.

لطفا راهنمايي بفرمائيد.

• komeilex

RE: فرمولي براي جستجو در دوستون

سلام دوست عزیز. تو فایل پیوست فقط کافیه که شماره مدرک رو وارد کنین:
    [attachment=856]
    فایل های پیوست شده

کامنت

• omidh1360
      • 2013/12/13
      • 2

مشکل دانلود

نوشته اصلی توسط komeilex
      سلام دوست عزیز. تو فایل پیوست فقط کافیه که شماره مدرک رو وارد کنین:
      [attachment=856]

با سلام
      دوست گرامی، بنده هم دنبال راه حل ارائه شده شما میگردم و بعد از پیدا کردن این پست خیلی خوشحال شدم اما متاسفانه فایل پیوست شده شما بعد از دانلود باز نمیشه. نمیدونم مشکل چیه شاید از سیستم من باشه . ولی میخواستم خواهش کنم اگر امکان داره فایل خودتون رو به آدرس ایمیل بنده هم ارسال بفرمائید

Omidhosseini1360@gmail.com

با تشکر فراوان از شما دوست گرامی

کامنت

• khakzad

• 2010/03/17
        • 2034
        • 85.00

سلام دوست عزیز
        راه دوستمون رو نمی دونم چی بوده. اما ی راه ساده الان براتون کذاشتم
        اول شماره ردیف کدهای مشابه را در ستون اول بدست بیارید
        بعد از این فرمول استفاده کنید:
        کد:
        =index($b$1:$c$10,max($a$1:$a$10),2)
        قطعا راه های بهتری هم هست
        فایل های پیوست شده

کامنت

• khakzad

• 2010/03/17
          • 2034
          • 85.00

راه ی ذره پیچیده تر و لی بدون سل کمکی این هست:
          فقط آرگومان دوم رمول رو عوش کردم
          دقت کنید که آرایه اس هست و Ctrl+shift+enter
          کد:
          =INDEX($B$1:$C$10,MAX(IF($B$1:$B$10=$F$2,ROW($B$1:$B$10),"")),2)

کامنت

• nikkhah

• 2014/08/29
            • 124

با سلام و خسته نباشید
            در یک شیت از اکسل تعداد کل کد مشتریان و شماره فاکتور و مبالغ تک به تک فاکتورها را داریم در شیت دیگر میخواهیم یه سری از مشتریان خاص که کد آنها راداریم جدولی تهیه کنیم که با وارد کردن کد های مشتریان خاص به ما شماره فاکتور های آنها را نشان بدهد با تشکر
            اشکهایی که پس از هر شکست میریزیم ، همان عرقیست که برای پیروزی نریخته ایم

کامنت

• Javid Mokhtari
              مدير تالار ويژوال بيسيك

• 2012/01/16
              • 1212
              • 73.00

با سلام.
              مدیران محترم تالار یه فکری به آموزش تابع های پرکاربرد مثل همین Vlookup بکنند.اگر ممکنه یک تایپیک مخصوص آموزش این تایع ها قرار بدن که ضمن آموزش برای کاربران مبتدی، سایر اساتید مجبور نشن هی به سئوال های تکراری جواب بدن.
              دوره های آموزش رایگان اکسل از صفر تا پیشرفته بصورت تصویری
              بیش از 60 جلسه آموزش ویدئویی رایگان

شرکت در دوره:

https://javidsoft.ir/courses/

کامنت

• komeilex
                مدير تالار توابع اكسل

• 2013/10/18
                • 233
                • 61.00

نوشته اصلی توسط jansiz hayat
                با سلام.
                مدیران محترم تالار یه فکری به آموزش تابع های پرکاربرد مثل همین Vlookup بکنند.اگر ممکنه یک تایپیک مخصوص آموزش این تایع ها قرار بدن که ضمن آموزش برای کاربران مبتدی، سایر اساتید مجبور نشن هی به سئوال های تکراری جواب بدن.
                گل گفتی آقا جاوید البته و صد البته که این یکی از وظایف من به عنوان مدیر تالار توابع هستش ولی خوب کوتاهی میکنم.
                ولی در کل کاربرام یه خورده کم لطفی میکنن چون با یه سرچ ساده مطالب متنوعی رو به دست میارن. ولی خوب یه چیزی هم باید در نظر بگیریم که کاربرمون اصلا ندونه از چه چیزی برای حل سوالش استفاده کنه که در ان صورت ما باید فقط لینک بهش بدیم و یا خیلی کوچولو مثلا بگیم از فلان تابع باید استفاده کنی.
                اتفاقا ما برای همن توابع جست جو یه فایل آمزشی مشتی داشتیم. اگه به قسمت فروشگاه نرفته باشه فک کنم بشه پیداش کرد تو تالار.
                ولی کلیت حرف شا کاملا درسته.
                وقتی خدا مشکلت رو حل میکنه به تواناییش ایمان داری و وقتی مشکلت رو حل نمی کنه بدون که به تواناییت ایمان داره...

کامنت

• Javid Mokhtari
                  مدير تالار ويژوال بيسيك

• 2012/01/16
                  • 1212
                  • 73.00

نوشته اصلی توسط komeilex
                  گل گفتی آقا جاوید البته و صد البته که این یکی از وظایف من به عنوان مدیر تالار توابع هستش ولی خوب کوتاهی میکنم.
                  ولی در کل کاربرام یه خورده کم لطفی میکنن چون با یه سرچ ساده مطالب متنوعی رو به دست میارن. ولی خوب یه چیزی هم باید در نظر بگیریم که کاربرمون اصلا ندونه از چه چیزی برای حل سوالش استفاده کنه که در ان صورت ما باید فقط لینک بهش بدیم و یا خیلی کوچولو مثلا بگیم از فلان تابع باید استفاده کنی.
                  اتفاقا ما برای همن توابع جست جو یه فایل آمزشی مشتی داشتیم. اگه به قسمت فروشگاه نرفته باشه فک کنم بشه پیداش کرد تو تالار.
                  ولی کلیت حرف شا کاملا درسته.
                  درسته.اما اگر شالوده رو بشناسند با مثال های موجود تو تالار درک بهتری از تابع پیدا می کنن.کاربر محترم مثال هارو درباره تابع میخونه و با یکم دستکاری و با کمک دوستان مشکلش حل میشه ولی هنوز نمیدونه کار تابع دقیقا چی بود ...آخر سر هم میگه : "مشکلم حل شد فقط بگین کار فلان تابع چیه...". خداییش من به این VlookUp آلرژی پیدا کردم.
                  اگر بخشی برای آموزش های پایه ای بود خیلی خوب می شد که اگر کسی هم درباره کاربرد تابع مشکل داشت فقط یه لینک بدیم که خودش بخونه و یاد بگیره

شرکت در دوره:

کامنت

• komeilex
                    مدير تالار توابع اكسل

• 2013/10/18
                    • 233
                    • 61.00

به خدا منم پدرم در اومد از بس راجع به vlookup توضیح دادم. حتی شبا خواب می بینم خودم شدم مقدار جست و جو تو تیبل چند صد هزار ستونی دنیا. صفر و یک آخرشم دیگه مهم نیست چون در هر صورت پیدا نمیشم
                    بگذریم. آقا اینم لینک آموزش توابع جست و جو :

آموزش کامل توابع جستجو و مرجع به صورت تصویری
                    وقتی خدا مشکلت رو حل میکنه به تواناییش ایمان داری و وقتی مشکلت رو حل نمی کنه بدون که به تواناییت ایمان داره...

کامنت

• Javid Mokhtari
                      مدير تالار ويژوال بيسيك

• 2012/01/16
                      • 1212
                      • 73.00

نوشته اصلی توسط komeilex
                      به خدا منم پدرم در اومد از بس راجع به vlookup توضیح دادم. حتی شبا خواب می بینم خودم شدم مقدار جست و جو تو تیبل چند صد هزار ستونی دنیا. صفر و یک آخرشم دیگه مهم نیست چون در هر صورت پیدا نمیشم
                      بگذریم. آقا اینم لینک آموزش توابع جست و جو :

آموزش کامل توابع جستجو و مرجع به صورت تصویری
                      دست شما آغریماسین ...

شرکت در دوره:

کامنت

• nikkhah

• 2014/08/29
                        • 124

سلام
                        خیلی دوست داشتم جای شما اساتید باشم و جواب تک تک سوالات رو با تمام وجودم و با اشتیاق میدادم و به شکرانه نعمتي که خداوند نصيب حقیر نموده است ديگران را نيز از دانش بهره مند میکردم. در اين شرايط است که يکي از حقوق علم و آگاهي را ادا میکردم .
                        با تشکر
                        اشکهایی که پس از هر شکست میریزیم ، همان عرقیست که برای پیروزی نریخته ایم

کامنت

• Javid Mokhtari
                          مدير تالار ويژوال بيسيك

• 2012/01/16
                          • 1212
                          • 73.00

نوشته اصلی توسط nikkhah
                          سلام
                          خیلی دوست داشتم جای شما اساتید باشم و جواب تک تک سوالات رو با تمام وجودم و با اشتیاق میدادم و به شکرانه نعمتي که خداوند نصيب حقیر نموده است ديگران را نيز از دانش بهره مند میکردم. در اين شرايط است که يکي از حقوق علم و آگاهي را ادا میکردم .
                          با تشکر
                          واقعا با این حرفتون ناامیدم کردین یعنی این همه زحمت دوستان رو بوسیدین و گذاشتین کنار...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...ما بارها و بارها گفتیم که اساس کار و تنه اصلی فعالیت این تالار "آموزش" هستش.حال ممکن است در کنار آموزش به مشکلات کاربران (در خصوص طراحی فرم و ... ) رسیدگی بشه اما حیطه کاری همون آموزش هستش.اما بعضی از دوستان کم لطفی میکنن و همش دنبال جواب هستن.خب بعضی از سئوال ها دیگه بیش از حد تکراری شده و اونقدر در این مورد جواب داده شده که فکر کنم جمع کنی یه فایل آموزشی بشه برا همین گفتیم یه سکوی شروعی برای دوستان بذاریم که حداقل پایه رو داشته باشن حال اگر پایه رو خوندن و یادگرفتن اما باز مشکل داشتن ما با جان و دل پاسخگوی سئوالات دوستان هستیم.بلاخره دوستان هم باید یک تکونی به خودشون بدن.اگه اینجوری باشه که کار ما میشه رکاب زدن به دوچرخه ای که زنجیر نداره .یه ضرب المثل (فکر کنم) چینی میگه : "به گرسنه ماهی نده، ماهی گیری رو یاد بده" .
                          Last edited by Javid Mokhtari; 2014/09/12, 09:54.

شرکت در دوره:

کامنت

چند لحظه..