تبدیل ساعت کار یه حالت معمولی

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • master

• 2010/07/17
    • 118

تبدیل ساعت کار یه حالت معمولی

با سلام
    یه ستونی تو اکسل گذاشتم که ساعت اضافه کار رو داخلش وارد میکنم قسمت عددش که خوب ساعت میشه قسمت اعشارش دقیقه میشه میخوام وقتی ستون کامل شد عدد داخل هر خونه رو تبدیل کنم برا پولی کردن ساعت کار به این صورت که مثلا 3 ساعت 15 دقیقه رو به صورت 3.15 وارد کردم برا پولی کردنش باید 3.25 بشه یعنی قسمت اعشار که بر مبنای 60 هست بر مبنای 100 تبدیل بشه حالا میخوام یه کلید در قسمتی از صفحه وارد کنم (این قسمتش رو بلد هستم) وقتی کلید رو زدم کدی که اجرا میکنه این کار رو برام انجام بده یعنی تو کد محدوده (که ثابت هست مثلا A2:A20 یا هر شکل دیگه ای) رو خونه به خونه پیمایش کنه و عدد داخل هر خونه رو تبدیل کنه
    یکی حالت فوق هست یکی هم حالتی دارم که میخوام اعداد ساعت کار رند بشن یعنی اگه طرف 30 دقیقه کار کرده همون 30 دقیقه حساب بشه و بعد تبدیل بشه و اگر بالای 30 دقیقه بوده ساعت یکی اضافه بشه
    مثال
    3.2 تبدیل بشه به 3.5 یا 3.5 بشه 4 یا 3 همون 3 بمونه یا 4.3 بشه 5
    نمیدونم حالت دوم رو منظورم رو رسوندم یا نه فقط این رو بگم توی دو تا حالت وارد کردن ساعت کارم فرقی نمیکنه یعنی مثلا 3 ساعت 45 دقیقه رو من 3.45 وارد میکنم ولی تو کد اول میخوام تبدیل بشه به 3.75 و توی کد دوم تبدیل بشه به 4 یا مثلا 3ساعت 20 دقیقه رو من 3.2 وارد میکنم ولی تو کد اول میخوام تبدیل بشه به 3.34 ( دقیقش 3.333333333 میشه)و توی کد دوم تبدیل بشه به 3.5
    در واقع تو حالت دوم بعد از تبدیل یا عدد ها بدون قسمت اعشاری هستن یا قسمت اعشاری نیم خواهد بود
    راستی حالتی که ساعت بدون دقیقه هم وارد میشه رو منظور کنید چون باید تو هر دو حالت خودش بشه یعنی 3 ساعت همون 3 ساعت میشه

یه سوال هم راجع به قسمت Conditional formatting داشتم
    یه ستونی هست که داخلش فرمول هست و جواب فرمول هم عدد هست گاهی اوقات مجبورم فرمول رو پاک کنم و عدد رو دستی وارد کنم حالا میخوام دفعه بعد که دارم با اون کار میکنم متوجه بشم کدوم خونه ها فرمول ندارن تا تصحیح کنم برا همین میخوام توی قسمت Conditional formatting قانونی تعریف کنم که توی محدوده ای که بهش میدم اگه فرمول بود که هیچی ولی اگه نبود خونه رو بنفش کنه چطوری باید این کار رو انجام بدم؟
    جدایی از این مورد کلا کدی که توی یه محدوده خونه های دارای فرمول رو رنگی میکنه چی هست؟ یه کد تو سایت دیدم اضافه کردم ولی کار نکرد و هیچ اتفاقی نمیافتاد من کد رو در قالب یه کلید وارد کردم ولی نمیدونم چرا وقتی کلید رو میزدم انجام نمیشد کدی که منظورم هست توی ادرس زیر بود:
    http://forum.exceliran.com/thread-241.html
    حالا اون حالتی که توی صفحه فوق گفته رو اگه بدون کلید عین همون چیزی که هست توی یه Module جدید وارد کنم کی اجرا میشه؟
    اگه ممکنه به نمونه فایل بزارید که کار میکنه
    با تشکر
  • مجید

• 2012/01/23
    • 154

RE: تبدیل ساعت کار یه حالت معمولی

نوشته اصلی توسط master
    با سلام
    یه ستونی تو اکسل گذاشتم که ساعت اضافه کار رو داخلش وارد میکنم قسمت عددش که خوب ساعت ....
    سلام
    و با اجازه اساتید
    در مورد سوال شما من پیشنهاد بهتری دارم و اون استفاده از ضرب ساعت در عدد 24 و ضرب در واحد حقوقه
    فایل ضمیمه رو برای پرسنل شرکت ساختم یک نگاه بندازید ببینید کمکی میکنه .

ساعت کاری

کامنت

• master

• 2010/07/17
      • 118

فایل رو دیدم ضمن تشکر کد ها رو دیدم اول اینکه شما فیلد ها رو ساعت تعریف کردید و این خودش کمک میکنه ولی من بنابه دلایلی نمیدونم اینجوری کنم ضمن اینکه دستی وارد میکنم واین به کارم نمیاد
      اما سوالم اصلی اینجاست تست کردم درست محاسبه میکنه اما نفهمیدم چرا مثلا 24:20 در 24 در ساعتی 1000 تومن درست حساب میکنه اما علتش رو نفهمیدم

کامنت

• shamsololama

• 2010/02/15
        • 940

با درود فراوان
        دوست عزیز اگر ممکنه سئوالاتی که داری رو به تفکیک بنویسی تا جدا گانه به هرکدوم جواب داده بشه و اینکه در مورد سئوالت اگر لطف کنید یک نمونه فایل قرار بدی بهتر میشه روش بحث کرد
        ---------------------------------------------------------------------------------------------------
        بمانیم تا کاری کنیم ،نه کاری کنیم تا بمانیم (دکتر شریعتی)
        shamsololama@yahoo.com
        09177733411

کامنت

• master

• 2010/07/17
          • 118

سلام
          فایل رو گذاشتم
          http://s3.picofile.com/file/7558326234/0.xlsx.html
          میخوام دو تا کلید اضافه بشه به این فرم که وقتی اولی رو میزنم ستون c رو تبدیل کنه به ستون d و کلید دوم ستون c رو تبدیل کنه به ستون e
          البته من نمیخوام در یه ستون جدید این کار انجام بشه بلکه مثلا با کد اول میخوام ستون c اعدادش مثل ستون d بشه ولی در همون ستون یعنی اعداد ستون c در جای خودش بازنویسی بشه اینجا چون میخواستم نشون بدم مجبور بود اینجوری کنم
          اعداد قسمت اعشاری در واقع دقیقه هستن 32.5 یعنی 32 ساعت و 50 دقیقه یا 16.2 یعنی 16 ساعت و 20 دقیقه یا 78.45 یعنی 78 ساعت و 45 دقیقه
          حالا اگه فی ساعت کار مثلا 2000 تومن باشه اگه 78.45 رو در 2000 ضرب کنم اشتباه است بلکه باید در 78.75 کنم (45 دقیقه سه چهارم یک ساعت هست پس باید معادل 0.75 گرفته بشه تا درست بشه
          امیدوارم منظور رو رسونده باشم
          با تشکر

کامنت

• shamsololama

• 2010/02/15
            • 940

با درود فراوان

من نتوانستم فایل رو دریافت کنم چون فیلتر بود

این رو بر اساس سئوالت نوشتم امیدوارم همونی باشه که مد نظرت هست

Sub Macro2()
            Dim c As Range
            For Each c In Range("A1:A100")
            If c.Value <> 0 Then

c = Format(Int(c) + ((c - Int(c)) / 0.6), "#.##")
            End If
            Next

فایل نمونه:
            [attachment=1012]

End Sub
            فایل های پیوست شده
            ---------------------------------------------------------------------------------------------------
            بمانیم تا کاری کنیم ،نه کاری کنیم تا بمانیم (دکتر شریعتی)
            shamsololama@yahoo.com
            09177733411

کامنت

• htsadra

• 2010/04/25
              • 14

باسلام خدمت دوستان
              بنده یک جدول محاسبات کارکرد کارکنان برحسب ساعت تهیه کردم در برخی مواقع مانده محاسبات منفی میشه یعتی کارمند بیشتر از استحقاقی خود استفاده کرده است و باید در ماه های بعدی تسویه شود ولیکن ساعت منفی را خطای ولیو می دهد لطفا راهنمایی فرمایید چگونه می شود حالت منفی ساعت را داشته باشیم و در محاسبات منظور کرد البته تاحدودی با تبدیل به عدد مشکل رفع میشه نه کامل این جدول محاسباتی را به دلیل صحیح بودن محاسبات نرم افزار حضور و عیاب نوشتم التماس دعا
              می خواهیم هدف با نتیجه یکی شود

کامنت

• saeedtapar
                • 2014/12/28
                • 1

سلام در اکسل 2007 یک سوال داشتم میخواستم بدونم من یک ستون اضافه کار دارم که بصورت ورود زمان مثلا 20:23 میباشد و ستون دوم را میخواستم طوری باشد که عدد زمان را بصورت رند شده به من بدهد برای مثال اگر در ستون اول داشته باشم 20:23 در ستون بعدی این عدد را رند کند و 21 بهم بده بطور کلی هر عدد دقیقه را به بالا رند کند . ممنون میشم کمک بفرمائید .

کامنت

• Amir Ghasemiyan

• 2013/09/20
                  • 4476

نوشته اصلی توسط saeedtapar
                  سلام در اکسل 2007 یک سوال داشتم میخواستم بدونم من یک ستون اضافه کار دارم که بصورت ورود زمان مثلا 20:23 میباشد و ستون دوم را میخواستم طوری باشد که عدد زمان را بصورت رند شده به من بدهد برای مثال اگر در ستون اول داشته باشم 20:23 در ستون بعدی این عدد را رند کند و 21 بهم بده بطور کلی هر عدد دقیقه را به بالا رند کند . ممنون میشم کمک بفرمائید .

سلام
                  فكر ميكنم چيزي كه شما دنبالش هستين اين باشه
                  کد:
                  =ceiling(a1*24;1)

کامنت

• nargasm
                    • 2016/11/09
                    • 1

با سلام
                    برای تفکیک و جداسازی ساعت و دقیقه در دو سلول جداگانه در اکسل پچی کار باید کرد ؟

از فرمول =hour(سلول) و یا =minute(سلول) استفاده میکنم ولی چون از 24 ساعت بالاتر عدد صحیح رو پیدا نمی کنه

کامنت

• amir_ts

• 2015/03/17
                      • 1248

نوشته اصلی توسط nargasm
                      با سلام
                      برای تفکیک و جداسازی ساعت و دقیقه در دو سلول جداگانه در اکسل پچی کار باید کرد ؟

از فرمول =hour(سلول) و یا =minute(سلول) استفاده میکنم ولی چون از 24 ساعت بالاتر عدد صحیح رو پیدا نمی کنه
                      با سلام
                      اگر ساعت بزرگتر از 24 هست از این فرمول برای ساعت استفاده کنید.
                      کد PHP:
                      =int(a1*24
                      ای برادر تو همه اندیشه ای

کامنت

Working...