اكسل آماده تبديل عدد به حروف

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • hamidreza313

• 2012/12/08
    • 131

اكسل آماده تبديل عدد به حروف

با سلام خدمت دوستان عزيز

من اين اكسل رو براي يكي از شعب گلرنگ در تهران كه خودم مشغول كار بودم ، براي تسهيل در پركردن اطلاعات فيش واريزي بانك ها در اكسل آماده كرده بودم ، اما به نظرم خيلي پيچ و تاب دارد ، لذا از دوستان حرفه اي تقاضا دارم كه فايلي رو آماده كنند تا بتواند در هر رديف عدد يك سلول رو به صورت حرفي در مقابل خودش بنويسد.
    مثلا در سلول a عدد بيايد و در سلول b حروف آن .البته طوريكه فرمولش در دل همان سلول b باشد تا بتوان با دراگ كردن يا كپي كردن به هر سلولي عدد سلول مجاور خود را خوانده و به حروف تبديل كند.:s

http://uplod.ir/xs8g0t85q0xz/tabdil.xlsx.htm
    زكات دانش، كوشش در عمل به آن و آموزش به كسانى است كه شايسته آن‏ هستند. امام علي (ع)
  • mr_shadmanpour

• 2012/07/02
    • 37

RE: اكسل آماده تبديل عدد به حروف

با سلام شما می توانید فایل مورد نظر را از آدرس زیر دانلود کنید
    http://www.farsaran.ir/%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%20%D9%87%D8%AC%D8%B 1%DB%8C%20%D8%B4%D9%85%D8%B3%DB%8C%20%D8%AF%D8%B1% 20Excel%20%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84%20%D8%B9% D8%AF%D8%AF%20%D8%A8%D9%87%20%D8%AD%D8%B1%D9%88%D9 %81%20%D8%AF%D8%B1%20Excel
    اگر حل نشد ایمیل خود را بدبد که براتون بفرستم . این کار امکانپذیر است نگران نباشید .

کامنت

• K_gavad

• 2012/03/31
      • 12

لطف ميکنيد براي من هم ارسال کنيد با تشکر
      k_gavad@yahoo.com

کامنت

• miladman88

• 2012/05/18
        • 38

سلام
        شما می تونید از این آدرس استفاده کنید
        http://www.farsaran.ir/Excel

کامنت

• hamidreza313

• 2012/12/08
          • 131

با سلام خدمت تمام دوستان
          آقا من سایت رو که راهنمائی کرده بودید دیدم اما فایلی مبنی بر این سوالی که مطرح کردم ندیدم مگر یک پیشنهاد فروش توابع!
          ممنون از راهنمائی دوستان اما انتظار داشتم که اعضای تالار خودشان فایلی را بر همان اساس که گفته شد یسازند و در معرض عموم قرار دهند ، ناگفته نماند که من خودم همین کار روانجام دادم اما متاسفانه هر سلول اکسل نمی تواند بیشتر از یک حد مجازی کاراکتر قبول کند در حالیکه 30٪ فرمول من یک صفحه کامل اکسل را به خود اختصاص داده بوده ، بنابراین من فرمولم رو در چند سلول خرد کردم تا بتوانم استفاده لازم را ببرم و خود همین امر موجب شد تا در یک سلول نتوانم این قابلیت رو جای دهم و متعاقب آن به هر سلول دیگری کپی کنم.
          اما کماکان خودم دنبال چنین راه حلی هستم و به محض مختصر شدن فرمولم در حد یک سول اکسل ، فایل را در تالار قرار خواهم داد.
          باز هم از نظرات دوستان که اهمیت دادند واقعا ممنون هستم.
          زكات دانش، كوشش در عمل به آن و آموزش به كسانى است كه شايسته آن‏ هستند. امام علي (ع)

کامنت

• 1q2w3e4rr

• 2012/11/25
            • 57

شما میتونید از فایل زیر استفاده کنید. در این فایل با استفاده از فرمول abh میتونید اعدادتون رو به حروف تبدیل کنید. البته فایل زیر فرمولهای دیگه ای هم داره که با استفاده از راهنمایی که براتون میزارم میتونید از اون ها هم استفاده کنید.

فایل اکسل:

farsi.xlsm

وقتی فایل رو باز کردید قسمت زرد رنگی در بالای قسمت جدول داده های اکسل براتون نشون داده میشه که از شما میخواد ماکرو ها رو قابل دسترسی کنید .... شما بر روی گزینه enable macro کلیک کنید تا بتونید از فرمول ها استفاده کنید.

فایل راهنمای فرمول ها که از صفحه 17 به بعد مربوط به فرمول ها میشه...

راهنمای استفاده

در نهایت تمام فایل ها مربوط به سایت farasan.ir هستند. که با رفتن به آدرس زیر میتونید در صورت ارائه ورژن های جدید تر از اونها استفاده کنید:

توابع تاریخ هجری شمسی در Excel و تبدیل عدد به حروف Excel فرساران (نسخه 3)

کامنت

• mmahdih

• 2011/05/09
              • 150

نوشته اصلی توسط K_gavad
              لطف ميکنيد براي من هم ارسال کنيد با تشکر
              k_gavad@yahoo.com
              سلام
              خدمتتون ارسال شد
              امیدوارم مفید فایده واقع بشه
              خدايا تقدير دوستانم را زيبا بنويس تا من جز لبخند از آنها ديگري چيزي نبينم

کامنت

• ~M*E*H*D*I~

• 2011/10/19
                • 4374

در این رابطه به لینک زیر مراجعه کنید

http://forum.exceliran.com/thread-2009.html?highlight=smartman

sigpic

کامنت

• hamidreza313

• 2012/12/08
                  • 131

با سلام و درود خدمت تمام دوستان در تالار
                  بالاخره خدا رو شكر تونستم فرمولي كه در قسمت بالا قول داده بودم رو در دو سلول مختصر كنم البته لازم به ذكر است كه چون هر سلول اكسل بيش از 8192 كاراكتر قبول نمي كند ، مجبور شدم جهت اعداد ميليارد و بيليون به سلول دوم رجوع كنم و در نهايت سلول اول رو هم كه شامل ميليون بود در سلول دوم ادغام كنم.
                  به هر حال اين اكسل رو كه واقعا سخت ترين فرمول عمر اكسليم بود تقديم به همه دوستان مي كنم كه جهت استفاده كافي است سلول هاي b3 و c3 رو در هر جائي كه خواستند كپي كنند تا حروف عدد سلول مجاورشان را رؤيت كنند .
                  اين هم فرمول تبديل عدد به حروف تا سقف 999/999/999/999/999 ريال بدون ماكرو و فقط و فقط در دو سلول كنار هم : :D:P

http://s3.picofile.com/file/7588473652/tabdil4.xlsx.html

کامنت

• Ship Storm
                    • 2014/01/14
                    • 4

نوشته اصلی توسط hamidreza313
                    با سلام و درود خدمت تمام دوستان در تالار
                    بالاخره خدا رو شكر تونستم فرمولي كه در قسمت بالا قول داده بودم رو در دو سلول مختصر كنم البته لازم به ذكر است كه چون هر سلول اكسل بيش از 8192 كاراكتر قبول نمي كند ، مجبور شدم جهت اعداد ميليارد و بيليون به سلول دوم رجوع كنم و در نهايت سلول اول رو هم كه شامل ميليون بود در سلول دوم ادغام كنم.
                    به هر حال اين اكسل رو كه واقعا سخت ترين فرمول عمر اكسليم بود تقديم به همه دوستان مي كنم كه جهت استفاده كافي است سلول هاي b3 و c3 رو در هر جائي كه خواستند كپي كنند تا حروف عدد سلول مجاورشان را رؤيت كنند .
                    اين هم فرمول تبديل عدد به حروف تا سقف 999/999/999/999/999 ريال بدون ماكرو و فقط و فقط در دو سلول كنار هم : :D:P

tabdil4

کارت حرف نداشت دوست عزیز
                    فقط یک مشکل هست اونم اینکه اکس رو که باز میکنی و روی فیلدی که بصورت حروف نوشته میشه کلیک میکنی که کدش رو بتونی استفاده کنی هنگ میکنه سیستم
                    اگر امکانش هست کدش رو جدا قرار بدی اینجا خیلی خوبه
                    ممنون
                    Last edited by Ship Storm; 2014/01/14, 22:17.

کامنت

• hamidreza313

• 2012/12/08
                      • 131

با سلام خدمت دوستان عزيز
                      ببخشيد دوست عزيز، من به علت گرفتاري زياد مدت زيادي بود كه به سايت سر نزدم
                      براي كپي فرمول ها (كه به ناچار در دو سلول قراردادم (به علت ظرفيت كم هرسلول اكسل براي قبول كاراكترها)) ، شما مي بايست ابتدا آن دو سلول را دراگ كرده و سپس با ترفند ctrl + H تايپ كنيد كه مساوي ها پاك شوند: يعني = را در باكس بالا و باكس پائين را خالي گذاشته و سپس replace all كرده تا فرمول ها تبديل به text شده و به راحتي قابليت كپي شدن داشته باشد و وقتيكه كپي كردي بازهم از همين ترفند به نوع ديگري استفاده ميكني تا = اول text قرار داده شود و فرمول اجرا شود به اين صورت كه اين بار در باكس بالائي trim را بنويس و در باكس پائيني trim= را بنويس و دوباره replace all كن تا فرمول برقرار شود.
                      بازهم متاسفم كه سوال شمار را دير جواب دادم.

کامنت

• 930288910
                        • 2015/07/26
                        • 1

لطفا برا منم بفرست مرسی
                        vahidbehzadi66@yahoo.com

کامنت

• nhosseini
                          • 2015/08/24
                          • 2

درخواست ارسال فایل اکسل آماده تبدیل عدد به حروف

نوشته اصلی توسط mmahdih
                          سلام
                          خدمتتون ارسال شد
                          امیدوارم مفید فایده واقع بشه
                          با سلام
                          خواهشمند است فایل مربوطه را به ایمیل آدرس اینجانب نیز ارسال فرمایید
                          با تشکر
                          n.b.hosseini@gmail.com

کامنت

• Amir Ghasemiyan

• 2013/09/20
                            • 4476

لطفا اگه کسی فایل رو داره اینجا آپلود کنه همه دوستان بتونن استفاده کنن

کامنت

• generalsamad
                              مدير تالار توابع

• 2014/06/22
                              • 1496

با سلام
                              فایل ضمیمه گردید
                              فایل های پیوست شده

sigpic

کامنت

Working...