كومبوباكس

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • intro

• 2010/11/29
    • 140

كومبوباكس

سلام من يه تكست باكس دارم و پنج تا كومبوباكس. تمام كمبوباكس ها را غير فعال كردم
    ميخوام عددي كه در تكست باكس وارد نمودم مثلا عدد 3 وارد نمودم 3تا از كمبو باكس ها فعال و 2تاي ديگه غير فعال بمونه. ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
    مواظب باشید به تابوت من آگهی تبلیغاتی نچسبانند (حسين پناهي)
  • امين اسماعيلي
    مدير تالار ويژوال بيسيك

• 2013/01/17
    • 1198

RE: كومبوباكس

با درود
    از فایل زیر میتونی کمک بگیری. اگه نمونه فایل داشتی بهتر بود. اگر در فایل زیر در تکست باکس
    1 بنویسیم. کمبو 1 فعال میشه اگر 2 بزاریم 1و 2 و اگر 3 بزاریم 1و2 و3 و غیر از این هیچ کاری نمیکنه

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=8f9234141bd156148cf21056a9258534
    در پناه خداوندگار ایران زمین باشید و پیروز

کامنت

• Amin_D

• 2010/12/22
      • 398

نوشته اصلی توسط intro
      سلام من يه تكست باكس دارم و پنج تا كومبوباكس. تمام كمبوباكس ها را غير فعال كردم
      ميخوام عددي كه در تكست باكس وارد نمودم مثلا عدد 3 وارد نمودم 3تا از كمبو باكس ها فعال و 2تاي ديگه غير فعال بمونه. ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
      سلام دوست گرامی
      میشه بفرمائید از این روش برای چه کاری استفاده میکنید؟
      با تشکر
      خواستن ، توانستن است.

کامنت

• intro

• 2010/11/29
        • 140

سلام و ممنون جناب اسماعيلي از راهنمايي تون
        البته از طريق select case هم قابل حل هست اما چون تعداد كومبوها و تكستهام زياد بيشتر ميخواستم بدونم ازطريق for ميشه اين كارو انجام داد ياخير.
        واما اينو براي فرمي استفاده ميكنم كه يك شركت ممكنه در يك كالا برنده بشه ويا ده نوع كالا . اگر تعداد كالاهاي مورد نظر را در تكست باكسي وارد كنم تعداد رديفهاي وارد شده در تكست باكس فعال بشه و كاربر بدونه كه بيشتر از اين تعداد نبايستي داده ها را وارد كنه .

کامنت

• امين اسماعيلي
          مدير تالار ويژوال بيسيك

• 2013/01/17
          • 1198

با درود
          بله با for هم میشه. نمونه فایل رو براتون اماده میکنم اما شما گفته بودین 5 تا فک کنم. ولی در هر حا چشم.

کامنت

• امين اسماعيلي
            مدير تالار ويژوال بيسيك

• 2013/01/17
            • 1198

با درود
            خوب اینم با for . به 2 صورت مختلف انجام دادم. یکیش که از حالت enable درش میاره. یکی ئیگه هم مخفی و بهد visible میکنه . شیت 1 و 2 رو ملاحظه بفرمایید. مثل قبل تو textbox عدد تونو وارد کنید. شیت 1 . 7 تا کمبو داره. شیت 2 دارای 10 تاست که مخفی هستند و هر عددی که وترد کنید به همون تعداد ظاهر میشه.

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=b589e8cbfe17bc59345d122dd585de33

با تشکر از استاد خوبم استاد شمس العلما

کامنت

• intro

• 2010/11/29
              • 140

سلام
              ممنون آقاي اسماعيلي خيلي خوب بود اما يه زحمت ديگه هم داشتم
              فايلتون يه خورده تغيير دادم و جلوي هر كومبو سه تا تكست باكس گذاشتم ميخواستم ببينم ميشه تو همين for وقتي هركدام از اين كومبوها فعال شد سه تا تكست جلوي اون كومبو هم فعال بشه . مثلا اگه عدد 1 وارد كرديم كومبوي اولي وسه تا تكست رديف اولي هم فعال بشه و اگه عدد 5 وارد كرديم همراه با 5 كومبو سه تا تكستهاي مقابل اونها هم تا ريف 5 فعال بشه يعني 15 تا تكست .
              تمرين كومبو

کامنت

Working...