vlookup+match

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • e*l*h*a*m

• 2013/10/18
    • 22

vlookup+match

با سلام و خسته نباشید
    فایلی ارائه شده بود توسط دوستان می خواستم با تابع نویسی توضیح بدید که لیست ساخته شده در فایل چه طور اطلاعات رو با هم تطبیق میده , در data validation که در قسمت نام شهر استفاده شده از indirect استفاده شده ؟ که من نمیدونم چرا از این تابع استفاده شده لطفا توضیح بدهید نحوه ساخت لیست رو در این مورد
    فایل های پیوست شده
    به خاطر میخی نعلی افتاد ،به خاطر نعلی اسبی افتاد،به خاطر اسبی سواری افتاد ، به خاطر سواری جنگی شکست خورد ،به خاطر شکستی مملکتی نابود شد ،و همه اینها به خاطر کسی بود که میخ را خوب نکوبیده بود .
  • Behnam

• 2013/03/25
    • 842

سلام
    سرکار خانم دفعه قبل هم تو پست خصوصی خدمتتون عرض کردم که بهترین پیشنهاد من و دوستان برای شما همون فروشگاه اکسل ایران و محصولات متنوعی که داره،باور کنید اصلا بحث تبلیغات نیست،برای یادگیری خودتون میگم،جواب تمام این سوالات شما دقیقا توی اون بسته ها هست
    هرچیز که در جستن آنی، آنی

کامنت

• Ali Parsaei
      مدير تالارتوابع اکسل

• 2013/11/18
      • 1518

سلام،
      در متن تابع INDIRECT ارجاع به يک آدرس مي دهيم و آرگومان آن حتما" بايد TEXT باشد، و کار اين تابع آن است که محتواي درون آدرسي که در متن آن درج کرده ايم را به ما باز مي گرداند. که البته آن آدرس مي تواند يک سل يا يک محدوده باشد.
      وقتي در data validation متغيير LIST را انتخاب مي کنيد بايد به آن يک ناحيه را ارجاع دهيد که برود و داده ها را از آنجا ببيند.
      حالا به عنوان مثال در خانه B2 در data validation به جاي اينکه آدرس يک ناحيه را به آن بدهند گفته اند که برو در خانه A2 نگاه کن و هر ناحيه اي که در خانه A2 ذکر شده محتواي همان ناحيه را به ما بازگردان، توجه کنيد: اگر ("INDIRECT("A2 نوشته مي شد دقيقا" محتواي خود A2 را به ما مي داد ولي چون از علامت " استفاده نشده محتواي A2 را به عنوان يک آدرس که بايد برود و مقادير را از آنجا بياورد در نظر مي گيرد.
      حال توجه کنيد که اصفهان که در خانه A2 نوشته شده در اصل نام محدوده اي از صفحه DATA است و تابع INDIRECT محتواي آن محدوده را براي ما باز مي گرداند، اگر مقدار را به تهران تغيير دهيم، باز تهران نام محدوده نام گذاري شده ديگري در شيت DATA است و INDIRECT اطلاعات محدوده جديد تهران را باز خواهد گرداند و به همين طريق الي آخر.
      Last edited by Ali Parsaei; 2014/02/03, 13:46.
      sigpic

کامنت

Working...