شمارش تعداد تکرار سلول ها

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • it_heidari

• 2013/12/15
    • 26

شمارش تعداد تکرار سلول ها

سلام دوستان ؛من میخوام تعداد دفعاتیکه هر سلول در یک سطر تکرار میشه رو مشخص کنم. هایلات شدن موارد تکراری به کارم نمیاد. تعداد تکرار هر سلول رو میخوام.
  • Nima

• 2011/07/22
    • 385

با فرض بر اینکه اطلاعات شما از a1 تا h1 باشه و تعداد تکرار هر عددی رو که میخواید در َ a5 وارد کنید از فرمول زیر استفاده کنید:
    کد:
    =countif(a1:h1,a5)
    No LION's roar ruins my hut, I afraid of TERMITE's silence

کامنت

• Amir Ghasemiyan

• 2013/09/20
      • 4476

نوشته اصلی توسط it_heidari
      سلام دوستان ؛من میخوام تعداد دفعاتیکه هر سلول در یک سطر تکرار میشه رو مشخص کنم. هایلات شدن موارد تکراری به کارم نمیاد. تعداد تکرار هر سلول رو میخوام.

سلام دوست عزيز
      از همچين ساختاري بايد استفاده كنيد
      کد:
      =COUNTIF(A1:H1;"hello")

کامنت

• it_heidari

• 2013/12/15
        • 26

هر دو روش جواب نداد، روش اول صفر رو نشون میده و روش دوم هم دقیقا وارد کردم ولی خطا میده

کامنت

• Amir Ghasemiyan

• 2013/09/20
          • 4476

هر دو روش جواب نداد، روش اول صفر رو نشون میده و روش دوم هم دقیقا وارد کردم ولی خطا میده
          چطوري استفاده ميكنيد كه خطا ميده؟
          فايلتون رو قرار بدين تا بهتر بشه بررسي كرد

کامنت

• Behnam

• 2013/03/25
            • 842

این دیگه چه جدولی بود
            هر سطر شما کلی آیتم متفاوت داره
            بهترین و مرتبترین کار اینه که شما تمام مواردی که حداقل 1بار تو فایلتون تکرار شده رو جمع کنین و یه جدول درست کنین و اون موارد رو در سطر اول جدول قرار بدین،بعد همونجور که دوستان گفتند از فرمول countif استفاده کنین
            اون چیزی که شما میخواین n ساعت طول میکشه
            اینجا من و دوستان روش کار رو خدمتتون عرض میکنیم نه حل کامل مثال رو
            هرچیز که در جستن آنی، آنی

کامنت

• it_heidari

• 2013/12/15
              • 26

مرسی . این فایل، ترتیب آیتم های داخلش رو نمیشه تغییر داد. من باید تکرار شدن هر آیتم رو توی شطر خودش بدست بیارم
              نه من فقط برای روشن شدن منظورم فایل رو فرستادم و اینکه بهتر راهنمایی بگیرم، انجام پروژه منظورم نبود

کامنت

• Amir Ghasemiyan

• 2013/09/20
                • 4476

خیلی ممنونم ازتون
                میخوام برای همه ی سلول ها در هر سطر تعداد تکرار هر سلول رو داشته باشم. مثلا مشخص کنه که ksc، missions،mission-sts-35 و columbia هر کدوم چند بار در سطر اول تکرار شدن؟ و برای سلول های سطرهای بعدی هم همین کارو انجام بده
                مشكلي نداشت كه
                يه مقدارش رو براي نمونه انجام دادم براتون بقيش با خودتون
                فایل های پیوست شده

کامنت

• it_heidari

• 2013/12/15
                  • 26

با سلام خدمت دوستان عزیز
                  من یک فرمول رو برای یک ستون نوشتم، چون تعداد ستونهام زیاد هستند میخوام بدون اینکه هر بار مجبور به ایجاد فرمول برای هر ستون باشم این فرمول برای ستون های دیگه هم اعمال بشه. آیا دستور خاصی هست؟
                  فرمول من بر اساس countif هست

کامنت

• Ali Parsaei
                    مدير تالارتوابع اکسل

• 2013/11/18
                    • 1518

با سلام خدمت دوستان عزیز
                    من یک فرمول رو برای یک ستون نوشتم، چون تعداد ستونهام زیاد هستند میخوام بدون اینکه هر بار مجبور به ایجاد فرمول برای هر ستون باشم این فرمول برای ستون های دیگه هم اعمال بشه. آیا دستور خاصی هست؟
                    فرمول من بر اساس countif هست
                    همان فايلي که امير خان زحمتش را براتون کشيده اند فرمول نويسي اش به صورتي است که اگر کنار سل هاي حاوي فرمول را بگيريد و بکشيد به خانه هاي بغل کپي خواهند شد. ولي اگر خودتان در جاي ديگري مي خواهيد فرمول نويسي کنيد بايد مبحث: "آدرس دهي مطلق و نسبي در اکسل" را مطالعه فرماييد.
                    sigpic

کامنت

• علی یوسفی

• 2013/11/04
                      • 31

شمارش تعداد بزرگتر از صفر در sub total در فیلتر هرمحصول

سلام. با چه فرمولی در ردیف کل sub total که شامل تعدادی محصول فروش است، می توان تعداد بدون تکرار برای هرمحصول را موقع فیلتر آن محصول مشاهده نمود. درحالت عادی با فرمول countif بعد از فیلتر کل اعدا همه محصولات را می دهد.به عبارت دیگر تعداد کل اعداد بزرگتر از صفر برای هرمحصول در ستون "مقدار" در فیلتر هرمحصول مورد نیاز است. با تشکر.
                      فایل های پیوست شده

کامنت

• حسام بحرانی

• 2013/09/29
                        • 2062

نوشته اصلی توسط علی یوسفی
                        سلام. با چه فرمولی در ردیف کل sub total که شامل تعدادی محصول فروش است، می توان تعداد بدون تکرار برای هرمحصول را موقع فیلتر آن محصول مشاهده نمود. درحالت عادی با فرمول countif بعد از فیلتر کل اعدا همه محصولات را می دهد.به عبارت دیگر تعداد کل اعداد بزرگتر از صفر برای هرمحصول در ستون "مقدار" در فیلتر هرمحصول مورد نیاز است. با تشکر.
                        با سلام ، اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم ، شما میخواین در هنگام فیلتر کردن ستون " مقدار " تعداد کل اعداد رو داشته باشید .
                        برای این منظور از فرمول زیر استفاده نمایید :
                        کد PHP:
                        =SUBTOTAL(103;[مقدار]) 
                        با سپاس

ɦɛʂɑɱ ɓɑɦɾɑɳɨ
                        !With God all things are possible

کامنت

• علی یوسفی

• 2013/11/04
                          • 31

شمارش بدون سلولهای حاوی صفر در subtotal جداگانه برای هر محصول

سلام و با تشکر از شما. اما آنچه منظورم بود، این بود که فقط سلولهایی شمرده شود که در ستون "مقدار " اعداد بزرگتر از صفر داشته باشند.(فقط تعداد اعدادبزرگتر ازصفر در هر فیلتر برای هرمحصول به طور جدا محاسبه شود)

کامنت

• Ali Parsaei
                            مدير تالارتوابع اکسل

• 2013/11/18
                            • 1518

نوشته اصلی توسط علی یوسفی
                            سلام و با تشکر از شما. اما آنچه منظورم بود، این بود که فقط سلولهایی شمرده شود که در ستون "مقدار " اعداد بزرگتر از صفر داشته باشند.(فقط تعداد اعدادبزرگتر ازصفر در هر فیلتر برای هرمحصول به طور جدا محاسبه شود)
                            فعلا" چيزي که به نظرم مي رسد استفاده از يک ستون کمکي و درج فرمول countif در آن و سپس استفاده از subtotal (با محاسبه مجموع) براي آن است، نهايت اينکه subtotal آن را زير ستون مقدار نوشته و ستون کمکي را hide مي کنيم. فايل پيوست را نگاه کنيد به درد مي خورد؟
                            فایل های پیوست شده
                            sigpic

کامنت

• علی یوسفی

• 2013/11/04
                              • 31

شمارش با استفاده از sub total

سلام از شما بسیار تشکر می کنم. راه حل خیلی خوبی بود.

البته یک راه حل دیگری که به فکر اینجانب رسید. این است که ستون مقدار را فیلتر کرده و فقط اعداد بزرگتر از صفر را فیلتر کنیم. و عدد صفر مخفی بماند.که با این روش هم به جواب می رسیم.(با کد103)

کامنت

Working...