داده های تکراری

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • behzadi
    • 2013/10/02
    • 1

داده های تکراری

با سلام و با عرض ادب خدمت اساتید یه سوال داشتم اینکه: فرض مثال ما تو یه ستون تعدادی رکورد (عدد یا کلمه و غیره) داریم که تعدادی از آنها تکراری هستند. نحوه محاسبه تعداد المانهای غیر تکراری چیه ؟ فرمول میخواد یا فیلتر خاصی داره؟ البته میدونم میشه با فیلتر remove duplicates ld تکراریهارو حذف کرد ولی منظورم اینه که روشی هست که بشه یه ضرب (مثل فیلتر sum - count - min - max) به نتیجه رسید. البته تنها راهی که به ذهنم خطور کرد این بود که ابتدا با فیلتر ریمو داپلیکیت تکراریها حذف و سپس تعداد باقی مانده با فیلتر کانت شمارش بشه ولی احتمالا راه ساده تری هم باشه. اگه اطلاع دارین ممنون میشم بهم یاد بیدن.
  • Nima

• 2011/07/22
    • 385

دوست عزیز پیشنهاد میکنم از تابع aggregate استفاده کنید که در حالت فیلتر بودن ستون مربوطه ردیفهای خالی رو در اعمال انجام شده در نظر نمیگیره.
    Last edited by Nima; 2013/12/26, 08:55.
    No LION's roar ruins my hut, I afraid of TERMITE's silence

کامنت

• Amin_D

• 2010/12/22
      • 398

نوشته اصلی توسط nima
      دوست عزیز پیشنهاد میکنم از تابع aggregate استفاده کنید که در حالت فیلتر بودن ستون مربوطه ردیفهای خالی رو در اعمال انجام نشده در نظر نمیگیره.

سلام

البته این تابع(aggregate ) در نسخه اکسل 2010 به بعد هست
      خواستن ، توانستن است.

کامنت

• Ali Parsaei
        مدير تالارتوابع اکسل

• 2013/11/18
        • 1518

سلام،
        يک راه که به نظر من مي رسد استفاده از توابع ديتابيسي مي باشد.
        شما مي توانيد از تابع DCOUNTA استفاده کنيد، مثلا" در يک خانه که مي خواهيد نتيجه را در آن ببينيد فرمول زير را وارد کنيد:
        کد PHP:
        =DCOUNTA($A$1:$A$100;1;$B$1:$B$2
        که در آن محدوده A1 تا A100 محدوده اطلاعات شما است و خانه هاي B1 و B2 خانه هاي کمکي است که در خانه B1 عبارت: "Criteria" (يا هر عبارت ديگري که با سرستون محدوده اطلاعات يکي نباشد) و در خانه B2 عبارت:
        کد PHP:
        =COUNTIF($A$2:A2;A2)=
        را وارد کنيد.
        Last edited by Ali Parsaei; 2013/12/26, 11:19.
        sigpic

کامنت

Working...