سنگینی فایل اکسل

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • پیام

• 2013/10/04
    • 277

سنگینی فایل اکسل

با درود به همگی
    من با اکسل یک برنامه برای کارم درست کردم که همش با فرموله. به همین دلیل هم خیلی خیلی کنده. تازه هنوز مقداریش مونده. به نظر اساتید محترم چکار کنم که سرعت محاسبات و حتی کپی کردن و اضافه کردن یک شیت اضافی و .... توی این فایل بیشتر بشه؟؟؟؟ آخه برنامه های مشابهی که قبلا استفاده می شد خیلی ابتدایی بود و اطلاعات زیادی نمی داد. ولی این برنامه البته با استفاده از دانش اساتید اکسل در این سایت و سایت فرساران خیلی خوب شده و اونهایی که دیدن خیلی راضی بودند.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
  • khakzad

• 2010/03/17
    • 2034

سلام
    بیشترین چیزی که باعث ایجاد حجم میشه border هست. اگر جایی border دارید که م یتونه نباشه حتما حذف کنید
    درمورد نحوه فرمول نویسی هم خب چیزی که مسلمه فرمول نویسی ارایه ای بسیار کم حجم تر ، حرفه ای تر و به مراتب سریع تر عمل می کنه .
    همچنین استفاده از سل های کمکی حجم بالا میبره
    در کل هم نحوه فرمول نویسی هم مهم هست
    موفق باشید

کامنت

• shamsololama

• 2010/02/15
      • 940

با درود فراوان

زیاد شدن حجم و کند شدن فایل شما بخاطر فورمول نویسی و همچنین روش فورمول نویسی شما همانطور که خانم خاکزاد فرمودند مهم هست و باید به این نکته توجه کنید که اگر حجم فایل شما بیش از حد زیاد شده و کندی فایل شما نسبت به تعداد فورمول های بکار رفته در فایل بیشتر از انتظار شما شده ممکن هست فایل شما فضا های خالی نیز نا خواسته پر کرده باشد
      برای رفع این مشکل به حجم فایل نگاه کنید سپس سل های خالی هر شیت را تا انتهای صفحه انتخاب کرده و آن را با راست کلیک دلیت کنید و سیو کنید ببینید حجم فایل شما تغییری میکند یا خیر
      در هر صورت برای فایل های که روی آنها زیاد کار میشود این کار مفید خواهد بود
      ---------------------------------------------------------------------------------------------------
      بمانیم تا کاری کنیم ،نه کاری کنیم تا بمانیم (دکتر شریعتی)
      shamsololama@yahoo.com
      09177733411

کامنت

• alieddy0

• 2011/07/21
        • 141

در تاييد فرمايش جناب آقاي شمس العلما بايد بگم كه با استفاده از كليد CTRl+End شما ميتونيد آخرين سلول كه توسط اكسل خوانده ميشه رو ببينيد و اگر اين سلول خارج از محدوده داده هاي شماست نشان دهنده فرمايش جناب استاد است

کامنت

• پیام

• 2013/10/04
          • 277

از همه اساتید گرامی که برای رفع مشکل دوستان وقت صرف می کنند سپاس فراوان دارم.

کامنت

• حسینعلی

• 2014/01/27
            • 172

اگردر فایل اکسل کدهای وی بی نوشته شده باشه وسرعت سیو کردن کندبشه بایدچکارکرد،چون در وی بی دیگه شیتها بطور اضافه پرنمیشند وفرمولها هم درداخل شیت نوشته نمیشند،

کامنت

• misammisam
              مدير تالار حسابداری و اکسل

• 2014/04/03
              • 892

نوشته اصلی توسط حسینعلی
              اگردر فایل اکسل کدهای وی بی نوشته شده باشه وسرعت سیو کردن کندبشه بایدچکارکرد،چون در وی بی دیگه شیتها بطور اضافه پرنمیشند وفرمولها هم درداخل شیت نوشته نمیشند،
              عملا نبايد تو اين حالت فايل شما خيلي سنگين بشه ، احتمالا اشكال كارت جاي ديكست .
              sigpic

کامنت

• حسینعلی

• 2014/01/27
                • 172

من فایلم چیزه خاصی در داخل شیت ها نداره ولی کدهای خیلی زیادی نوشتم ولی در هنگام سیو کردن خیلی کنده و زمان بر البته الان اینجور شده و قبلا نبود درصورتیکه کدهایی که عملیاتی انجام نمیدند که سیو کردنشون حجمی نداره
                راه حل چیه؟

کامنت

• misammisam
                  مدير تالار حسابداری و اکسل

• 2014/04/03
                  • 892

نوشته اصلی توسط حسینعلی
                  من فایلم چیزه خاصی در داخل شیت ها نداره ولی کدهای خیلی زیادی نوشتم ولی در هنگام سیو کردن خیلی کنده و زمان بر البته الان اینجور شده و قبلا نبود درصورتیکه کدهایی که عملیاتی انجام نمیدند که سیو کردنشون حجمی نداره
                  راه حل چیه؟
                  اگه فايلتونو نتونيم ببينيم ، نميشه نظر خاصي داد ، ميتونه هزار تا دليل داشته باشه .
                  sigpic

کامنت

Working...