مشكل فونت فارسي در Vlookup

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • arsalan135

• 2013/11/10
    • 51

مشكل فونت فارسي در Vlookup

سلام
    من جدولي رو از يك سايت كپي مي كنم. زمانيكه از فرمول Vlookup براي يافتن ركورد مورد نظر استفاده مي كنم پيغام خطا مي دهد در صورتيكه متن مورد نظر رو دقيقا عين همان جدول كپي شده تايپ مي كنم. اما وقتي متن مورد نظر رو از همان جدول كپي شده كپي و مي چسبانم ، پيغام خطا نمي دهد و فرمول نتيجه مورد نظر رو مي دهد. بنظر شما چه راهكاري وجود دارد.؟
    ممنون
  • Amir Ghasemiyan

• 2013/09/20
    • 4476

نوشته اصلی توسط arsalan135
    سلام
    من جدولي رو از يك سايت كپي مي كنم. زمانيكه از فرمول Vlookup براي يافتن ركورد مورد نظر استفاده مي كنم پيغام خطا مي دهد در صورتيكه متن مورد نظر رو دقيقا عين همان جدول كپي شده تايپ مي كنم. اما وقتي متن مورد نظر رو از همان جدول كپي شده كپي و مي چسبانم ، پيغام خطا نمي دهد و فرمول نتيجه مورد نظر رو مي دهد. بنظر شما چه راهكاري وجود دارد.؟
    ممنون

سلام دوست عزيز
    احتمالا توي كلمه مورد نظرتون حرف «ي» يا «ك» وجود نداره؟

کامنت

• ~M*E*H*D*I~

• 2011/10/19
      • 4374

سلام
      ممنون
      مقدار جستجو متن هست یا عدد؟

sigpic

کامنت

• arsalan135

• 2013/11/10
        • 51

بله درسته حروف ي و ك وجود داره

کامنت

• Amir Ghasemiyan

• 2013/09/20
          • 4476

بله درسته حروف ي و ك وجود داره

ببينيد دوست عزيز، بعضي وقت ها نوشته هايي كه از صفحات اينترنت كپي ميكنيد با يك كاركترهاي خاص ديگه اي وارد ميشن. ما دو نوع ي و دو نوع ك داريم. يكي عربي هست و يكي فارسي. در اكثر موارد كاركترهاي عربي استفاده ميشن.
          شما دو راه دارين. يكي اينكه از طريق گزينه replace تمامي اين حروف رو با كاركترهاي فارسي جايگزين كنيد يا اينكه ببينيد چه دكمه اي اون نوع دوم حرف رو توليد ميكنه. مثلا در كيبورد من كليدهاي تركيبي shift+v حرف ي رو توليد ميكنه.

کامنت

• حسام بحرانی

• 2013/09/29
            • 2062

سلام
            ممنون
            با سلام ، امیدوارم با توضیحات کاملی که دوستان دادند ، پاسختون رو گرفته باشید . در غیر اینصورت لازم هست که قسمتی از جدول دریافتی از سایت مورد نظر ( ترجیحاً قسمت هایی که پیغام خطا میده ) را ، در یک شیت کپی نموده و ارسال نمایید تا بهتر بتونیم بررسی کنیم . شاید در جدول مذکور ، نوشته ها دارای کاراکتر اضافی ، مانند Space باشند .
            با سپاس

ɦɛʂɑɱ ɓɑɦɾɑɳɨ
            !With God all things are possible

کامنت

• arsalan135

• 2013/11/10
              • 51

با سلام
              يكي از راههايي كه براي اين موضوع يافتم اضافه كردن زبان عربي (Arabic) به صفحه كليد( كيبورد ) بود. همانطور كه دوستان گفتند با توجه به وجود برخي حروف نظير ( ي ) كه با صفحه كليد عربي با دو نقطه زير ي نمايش داده مي شود مشكل برطرف مي شود.

کامنت

Working...