ایجاد پیغام بر اساس شرط در اکسل

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • 3aeed
    • 2013/12/20
    • 1

ایجاد پیغام بر اساس شرط در اکسل

سلام به دوستای عزیزم
    من یه تابعی رو با if نوشتم(مثلا در سلول b2) و در یه سلول دیگه (مثلاb5) باز هم با if نوشتم در صورتی که جواب b2 مساوی "متوسط" شد یه سوال ازم بپرسه
    حالا من میخوام این سوالی رو که در b5 ازم میپرسه رو به 3 نوع جواب بدم(با 3 نوع حرف انگلیسی مختلف) و بعد از تایپ یکی از جوابها , در یک سلول دیگه یکی به سلول اضاف بشه(هر کدوم به یه سلول جداگانه اضافه بشه)
    حالا مشکل من اینه که نمیدونم از چه تابعی و چگونه باید استفاده کرد؟
    با تشکر
    Last edited by ~M*E*H*D*I~; 2014/02/09, 13:04. دلیل: عنوان مناسب اختیار کنید
  • Ali Parsaei
    مدير تالارتوابع اکسل

• 2013/11/18
    • 1518

سوالي رو که در b5 ازتون مي پرسه را در کجا جواب مي دهيد؟ در يک سلول ديگه بايد جواب دهيد. آن سلول هم نمي تواند يکي از سه سلول نهايي باشد. يک کم گنگ سوالتان را مطرح کرده ايد، ولي تا آنجا که من مي فهمم باز هم بايد از if استفاده کنيد. مثلا" در b5 سوال را مي پرسد، در b6 جواب را مي نويسيد و در b7 و b8 و b9 به ترتيب به صورتي با if فرمول نويسي مي کنيد که اگر به فرض جواب a بود به b7 يکي اضافه بشود و اگر b بود به b8 يکي اضافه شود و الي آخر ... نکته اينکه نمي توانيد در سه خانه نهايي خودتان دستي چيزي وارد کنيد و به نسبت اينکه جواب چي باشد يکي هم اکسل به آن اضافه کند.
    اگر پاسخ من کافي نيست يک نمونه فايل ضميمه کنيد تا بررسي شود.
    sigpic

کامنت

• Amir Ghasemiyan

• 2013/09/20
      • 4476

چيزي كه من از پست شما برداشت كردم اينه كه با فرمول قابل انجام نيست و بايد از vba استفاده كنيد

کامنت

Working...