محاسبه اضافه کار یا کسری کار در یک سلول

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • a.dal65

• 2011/04/29
    • 384

محاسبه اضافه کار یا کسری کار در یک سلول

دوستان
    این فایل رو یه نگاه بندازید.
    وقتی طرف برفرض 11:30 کار کرده
    3:30 باید براش اضافه کار حساب بشه
    و اگه از 8:00 ساعت کمتر کار کنه توی همون ستون مقدارشو کمتر از 8 ساعت حساب کنه
    این مشکلش چیه(سلول زرد رنگ)
    فایل های پیوست شده
  • Behnam

• 2013/03/25
    • 842

این بحث زیاد مطرح شده،فرمول شما اشتباهه،بهتره اون ساعت 8:00 که استاندارد و ثابت هست رو داخل یه سلول بنویسید و لینک بدید،نوشتن ساعت تو فرمول غلطه
    یه فایل براتون میذارم از اون کمک بگیرید(البته قبلا این شبیه فایل رو دوستان آپلود کرده بودند)
    فایل های پیوست شده
    هرچیز که در جستن آنی، آنی

کامنت

• a.dal65

• 2011/04/29
      • 384

مرسی بهنام جان
      منم هرچی سرچ کردم دیدم نیست
      یا ساعت کار رو نمیشه - حساب کرد (یعنی تو اکسل اجازه نمیده) و توی قدر مطلق و ....
      حالا این کار میشه :

ورود خروج ورود خروج اضافه کار کسری کار
      8:00 11:00 13:00 17:00 02:30 1:00
      نمیخوام یه ستون ساعت کار استاندارد رو داشته باشه
      اضافه کار کمتر یا بیشتر از 8 ساعت رو حساب کنه
      و کسر کار رو منفی هم نزنه اصلا
      میشه؟

کامنت

• Behnam

• 2013/03/25
        • 842

خدمتتون عرض کردم این که بخواهید تو فرمول مثلا بنویسید 8:00< این اشتباهه و اکسل قبول نمیکنه همچین چیزی رو
        باید تو یه سلول جدا 8:00 رو بنویسید و از اون کمک بگیرید،حالا اگه نمیخواید اون سلول دیده بشه میتونید اون ستون رو هاید کنید
        هرچیز که در جستن آنی، آنی

کامنت

• a.dal65

• 2011/04/29
          • 384

آقا بهنام من این کار رو کردم و مشکلم حل شد.
          فقط یه مشکل دیگه پیش اومده اونم اینه که وقتی بر فرض شخص یک روز نیومده باشه براش 8 ساعت کسری کار میخوره که من نمیخوام اینطوری بشه
          یعنی اگه توی سطر های ورود و خروج اطلاعاتی نبود کسری کار محاسبه نشه یا یه چیزی تو این مایه ها
          فایل رو بی زحمت ببین تا منظورمو متوجه بشید.
          فایل های پیوست شده

کامنت

• Ali Parsaei
            مدير تالارتوابع اکسل

• 2013/11/18
            • 1518

نوشته اصلی توسط atadaliran
            آقا بهنام من این کار رو کردم و مشکلم حل شد.
            فقط یه مشکل دیگه پیش اومده اونم اینه که وقتی بر فرض شخص یک روز نیومده باشه براش 8 ساعت کسری کار میخوره که من نمیخوام اینطوری بشه
            یعنی اگه توی سطر های ورود و خروج اطلاعاتی نبود کسری کار محاسبه نشه یا یه چیزی تو این مایه ها
            فایل رو بی زحمت ببین تا منظورمو متوجه بشید.
            يک شرط تو دل شرط موجود اضافه کنيد، مثلا" براي خانه h5 فرمولش مي شود:
            کد:
            =if(and(b5=0;c5=0);0;if($l$2>f5;$l$2-f5;0))
            البته به جاي and از or هم مي توانيد استفاده کنيد.
            sigpic

کامنت

• مجید

• 2012/01/23
              • 154

سلام
              من قبلاً به یک فایل محاسبه حقوق با شرایطی شبیه شما نیاز داشتم ببین کمکت میکنه

فقط کافیه ساعت ورود و خروج رو وارد کنی و در قسمت حقوق ماهیانه حقوق پایه
              البته در قسمت تقسیم حقوق به ساعت کارکرد ماهیانه باید در فرمول براساس نیاز محاسباتی خودت وارد کنی (چون شرکتی که من بودم متاسفانه حقوق ماهیانه رو براساس 208 ساعت محاسبه میکرد )و در قسمت اضافه کاری هم براساس هر 6 ساعت یک روز کاری محاسبه شده است

ضمناً به ذهنم زد میتونی در قسمت کسری کار برای روزهای که کارکنان حضور ندارند و ساعتی درج نمیشه غیبت زده بشه

لازم بود بگو برات آماده کنم
              فایل های پیوست شده

کامنت

• misammisam
                مدير تالار حسابداری و اکسل

• 2014/04/03
                • 892

سلام
                اتفاقا چند روز پيش تو شركت به من گفتن يه ليست براي نگهباني درست كنم كه ساعت ورود و خروج كارگرهارو ثبت كنن ، بطوري كه بشه قبل از پايان ماه دقيقا مديريت بفهمه هر كارگر چقدر كاركرده ، اين ليست بايد خيلي ساده باشه و كاربردي كه هر كسي بتونه باهاش كار كنه ،* منم اينو براشون درست كردم كه فكر كنم دقيقا همون چيزيه كه شما لازم داريد .

ليست ورود و خروج كارگري - misam.xls

در ضمن اين فايل با اكسل 2003 نوشته شده ، اگرم به رمز براي اديت اين فايل احتياج داشتيد با ايميل من تماس بگيريد .

موفق باشيد
                sigpic

کامنت

• a.dal65

• 2011/04/29
                  • 384

نوشته اصلی توسط مجید
                  سلام من قبلاً به یک فایل محاسبه حقوق با شرایطی شبیه شما نیاز داشتم ببین کمکت میکنه فقط کافیه ساعت ورود و خروج رو وارد کنی و در قسمت حقوق ماهیانه حقوق پایه البته در قسمت تقسیم حقوق به ساعت کارکرد ماهیانه باید در فرمول براساس نیاز محاسباتی خودت وارد کنی (چون شرکتی که من بودم متاسفانه حقوق ماهیانه رو براساس 208 ساعت محاسبه میکرد )و در قسمت اضافه کاری هم براساس هر 6 ساعت یک روز کاری محاسبه شده است ضمناً به ذهنم زد میتونی در قسمت کسری کار برای روزهای که کارکنان حضور ندارند و ساعتی درج نمیشه غیبت زده بشه لازم بود بگو برات آماده کنم
                  ممنون دوست عزیز اون 1 و 2 که سمت راست اضافه کردی از کجا میشه اضافه کرد یه جور hyperlink

کامنت

• Ali Parsaei
                    مدير تالارتوابع اکسل

• 2013/11/18
                    • 1518

نوشته اصلی توسط atadaliran
                    ممنون دوست عزیز اون 1 و 2 که سمت راست اضافه کردی از کجا میشه اضافه کرد یه جور hyperlink
                    اونها مربوط مي شود به توانايي گروه بندي توسط اکسل که از نوار بالاي اکسل و قسمت data و سپس group و ungroup مي توان اضافه کرد، منظورتون را از "يک جور هايپرلينک" نفهميدم! يعني عملکرد آنها شبيه يک جور هايپرلينک است؟ البته بيشتر شبيه فيلترينگ است.
                    sigpic

کامنت

Working...