سوال در مورد جمع

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • rosesefid

• 2011/07/24
    • 153

سوال در مورد جمع

من يه فايل دارم كه 12000 رديف داره كه واريز افراد رو داره. مثلا براي كد ملي 1111111111 سه رديف واريز براي كد ملي 2222222222 5 رديف واريز و ...... حالا من ميخوام حساب كنم كي بيشترين واريز رو داره؟ يعني يه فرمولي باشه كه حساب كنه جمع كد مليهاي مشابه چنده بعد از بين اون جمع ماكزيمم چه عدديه؟ چي كار كنم؟
  • rosesefid

• 2011/07/24
    • 153

نمونه فايل هم اينه
    فایل های پیوست شده

کامنت

• misammisam
      مدير تالار حسابداری و اکسل

• 2014/04/03
      • 892

سلام
      اول با تابع sumif جمع مبالغ هر كد ملي رو بدست بيار و بعد با تابع max بزرگترين عدد رو پيدا كن .
      موفق باشي
      sigpic

کامنت

• komeilex
        مدير تالار توابع اكسل

• 2013/10/18
        • 233

خوب شما اول بیا با تابع Sumif جمع مقادیر با کد ملی های یکسان رو به دست بیار و بعد از رنج جمها یه Max بگیر و یا میتونی با Conditionalformatting اون کد ملی ای که بیشترین جمع رو داشته مشخص کنی.
        اینم یه فایل نمونه:

sumif.xlsx

تشکر از Misamisam من ندیدم جوابتون رو
        Last edited by komeilex; 2014/04/14, 15:47.
        وقتی خدا مشکلت رو حل میکنه به تواناییش ایمان داری و وقتی مشکلت رو حل نمی کنه بدون که به تواناییت ایمان داره...

کامنت

• rosesefid

• 2011/07/24
          • 153

دوستان خب معلومه اولين تابعي كه به ذهن خودمم رسيد همينه!! ولي من حدود 2560 تا كد ملي دارم!!!!! تو سوالمم گفتم فايلم 12000 رديف داره!!!! با sumif نميشه

کامنت

• ~M*E*H*D*I~

• 2011/10/19
            • 4374

فایل شما مثل تصویر زیره؟

یعنی در محدوده آبی کد ملی و در محدوده زرد واریز ها قرار داره و میخواید بر اساس کد ملی اعداد ناحیه زرد با هم جمع بشن؟
            فایل های پیوست شده

sigpic

کامنت

• rosesefid

• 2011/07/24
              • 153

نه نمونه فايل رو گذاشتم تو پست دوم من يه ستون كد ملي دارم و ستون دوم واريزهاست

کامنت

• ~M*E*H*D*I~

• 2011/10/19
                • 4374

نوشته اصلی توسط rosesefid
                نه نمونه فايل رو گذاشتم تو پست دوم من يه ستون كد ملي دارم و ستون دوم واريزهاست
                این که به راحتی با sumif قابل حله الان ایراد کار چیه من متوجه نمیشم تعداد زیاد رکورد ربطی به استفاده از این فرمول نداره

sigpic

کامنت

• rosesefid

• 2011/07/24
                  • 153

ايرادش اينكه كه 1 ساعت طول ميكشه تا جمعهارو حساب كنه!!!! بايد تيكه تيكه فرمول رو paste كنم كه خيليييي طول ميكشه. گفتم شايد راهي براي فيلتر كردن و .... باشه كه بشه راحتتر جمع زد

کامنت

• ~M*E*H*D*I~

• 2011/10/19
                    • 4374

ايرادش اينكه كه 1 ساعت طول ميكشه تا جمعهارو حساب كنه!!!! بايد تيكه تيكه فرمول رو paste كنم كه خيليييي طول ميكشه. گفتم شايد راهي براي فيلتر كردن و .... باشه كه بشه راحتتر جمع زد
                    چه کاریه چرا تیکه تیکه

شما ابتدا در یک شیت دیگه کد ملی هارو یونیک کنید (از طریق remove duplicate ) بعد به راحتی برای اولین سلول فرمول رو بنویسید و فرمول رو تا آخرین سلول درگ کنید ، خیلی سادس شاید 1 دقیقه هم زمان نبره

sigpic

کامنت

• ~M*E*H*D*I~

• 2011/10/19
                      • 4374

ابتدا بایستی مقادیری قراره جمع بشه convert number کنی

بعد که در شیت دوم کدهای ملی رو یونیک کردی از تیبل (منوی insert) استفاده میکنی

در قسمت design تیک total row رو میزنی

و از منوی total row که اضافه شده مقادیر اکسترمم ، میانگین ، جمع و.... رو میتونی انتخاب کنی
                      فایل های پیوست شده

sigpic

کامنت

• rosesefid

• 2011/07/24
                        • 153

نشد ولي به هرحال مرسي از sum if كه استفاده ميكنم حجم فايل رو خيلييي ميبره بالا.

کامنت

• ~M*E*H*D*I~

• 2011/10/19
                          • 4374

نشد ولي به هرحال مرسي از sum if كه استفاده ميكنم حجم فايل رو خيلييي ميبره بالا.
                          برام جالبه که میگید نشد این کار خیلی سادس شما هم مدت هاست عضو انجمن هستید نباید مشکلی داشته باشید، فرمت فایل رو به xlsx تغییر بدید و پیوستش کنید تا حل بشه مشکل

sigpic

کامنت

• rosesefid

• 2011/07/24
                            • 153

شايد مشكل سيستم منه چون ديروز اومدم همين راهي كه شما گفتين رو برم همون remove duplicate نزديك 25 دقيقه طول كشيد!!!!

کامنت

• ~M*E*H*D*I~

• 2011/10/19
                              • 4374

شايد مشكل سيستم منه چون ديروز اومدم همين راهي كه شما گفتين رو برم همون remove duplicate نزديك 25 دقيقه طول كشيد!!!!
                              حجم فایلتون چقدر شده ؟ اگر حجم فایل غیرمعمول بالاست همه سلول های خالی رو انتخاب و حذف کنید اگر حجم فایل پایینه و سرعت کم شاید مشکل از ویندوز باشه

sigpic

کامنت

Working...