conditional formatting

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • razemana

• 2012/07/06
    • 78

conditional formatting

با سلام، دو ستون دارم میخواستم بگم اگه سلول اول کوچکتر از بغلیش بود رنگش عوض شه این کارو با conditional انجام میدم ولی برای سلول های پایین تر باید یکی یکی این کارو بکنم میخاستم بدونم راهی داره همون طور که فرمول ها را با یه درگ به سمت پایین نظیر به نظیر برای بغیه سلول ها اعمال میشه، conditional همچین قابلیتی نداره که مجبور نباشیم یکی یکی برا تمام سلول ها این کارو انجام بدیم،ممنون میشم راهنمایی فرمایید.
    با تشکر
  • Nima

• 2011/07/22
    • 385

احتیاجی نیست برای تک تک ردیفها بنویسی
    اول ستون رو انتخاب کن بعد فرمولتو در باکس بنویس
    در انتها حالت فرمول رو از حالت مطلق به نسبی تبدیل کن
    علامت $ کنار شماره سلول رو حذف کن
    No LION's roar ruins my hut, I afraid of TERMITE's silence

کامنت

• NiKtA20

• 2014/08/12
      • 5

سلام
      به کمکتون احتیاج دارم شدیییییدا!
      من یه فایل دارم که هر سطرش مربوط به یکی از محصولات شرکته، به صورتی طراحیش کردم که هر محصول وقتی به یک سوم و دو سوم تاریخ انقضاش نزدیک میشه تعداد روز باقیمونده رو توی یه ستون نمایش بده و با استفاده از Icon Sets بهم با آیکونهای سبز و زرد و قرمز آلارم بده.
      تا اینجای کار رو آماده کردم، مشکلی نیست و همه چیز خوبه!
      مشکل اونجا شروع میشه که من این چند ستون مربوط به آلارم رو باید چندین جا کپی کنم و توی اون فایلها هم این آلارم رو نمایش بده، یعنی به صورت روزانه باید یه سری داده رو داخل این فایل بزارم و مدام باید کپی بشه، اما وقتی جای دیگه کپیش میکنم فرمول نمایش روز باقی مانده کار میکنه ولی آلارمی که توی همون ستون باید نمایش داده بشه نمیاد، با pasete special و گزینه ی formats این کار رو انجام میدم، تا یه سطری کار میکنه (مثلا سطر 10) بعد از اون دیگه آیکون رو نمایش نمیده باز
      فایلم هم به شکلیه که rules های هر سطر باهم فرق داره و نمیشه هربار که کپی میکنمش دوباره رول رو بنویسم، خیلی وقت گیره ...
      هلپ می پلیییییییییییییییزززز

کامنت

• komeilex
        مدير تالار توابع اكسل

• 2013/10/18
        • 233

نوشته اصلی توسط NiKtA20
        سلام
        به کمکتون احتیاج دارم شدیییییدا!
        من یه فایل دارم که هر سطرش مربوط به یکی از محصولات شرکته، به صورتی طراحیش کردم که هر محصول وقتی به یک سوم و دو سوم تاریخ انقضاش نزدیک میشه تعداد روز باقیمونده رو توی یه ستون نمایش بده و با استفاده از Icon Sets بهم با آیکونهای سبز و زرد و قرمز آلارم بده.
        تا اینجای کار رو آماده کردم، مشکلی نیست و همه چیز خوبه!
        مشکل اونجا شروع میشه که من این چند ستون مربوط به آلارم رو باید چندین جا کپی کنم و توی اون فایلها هم این آلارم رو نمایش بده، یعنی به صورت روزانه باید یه سری داده رو داخل این فایل بزارم و مدام باید کپی بشه، اما وقتی جای دیگه کپیش میکنم فرمول نمایش روز باقی مانده کار میکنه ولی آلارمی که توی همون ستون باید نمایش داده بشه نمیاد، با pasete special و گزینه ی formats این کار رو انجام میدم، تا یه سطری کار میکنه (مثلا سطر 10) بعد از اون دیگه آیکون رو نمایش نمیده باز
        فایلم هم به شکلیه که rules های هر سطر باهم فرق داره و نمیشه هربار که کپی میکنمش دوباره رول رو بنویسم، خیلی وقت گیره ...
        هلپ می پلیییییییییییییییزززز
        سلام دوست عزیز. لطفا فایلت رو آپلود کن.
        وقتی خدا مشکلت رو حل میکنه به تواناییش ایمان داری و وقتی مشکلت رو حل نمی کنه بدون که به تواناییت ایمان داره...

کامنت

• ali.b

• 2014/01/12
          • 798

دوست عزیز شما وقتی از فایل اصلی کپی میکنی اون فایل رو نبندبزار فایل باز باشه وبعدش چیزی رو که میخوای کپی کن و در فایل اکسل جدید قرار بده بدون اینکه فایل قبلی رو ببندی

کامنت

• NiKtA20

• 2014/08/12
            • 5

فایلو ضمیمه کردم...
            توش از توابع فارسی فراسان استفاده کردم.
            فایل های پیوست شده

کامنت

• NiKtA20

• 2014/08/12
              • 5

ممنونم دوست عزیز
              ولی مسئله اینجاست که من داخل همین شیت ستون اضافه اینزرت میکنم و داخل اونا کپی انجام میدم، یا از همین شیت به یه شیت دیگه کپی میکنم... کلا یک فایل هست که روش کار میکنم.
              البته این رو هم امتحان کردم که با دو فایل کار کنم، از اون فایل کپی کنم به این فایل...
              اون هم جواب نداد ولی

کامنت

• ali.b

• 2014/01/12
                • 798

شما وقتی کپی میکنی منابعی که توسلول بهشون ارجاع دادی هم تغییر میکنن برای همین خطا میدهبعد اینکه کپی کردی موقع paste این گزینه رو انتخاب کن تو قسمت paste values گزینه values & source formating (E رو انتخاب کن

کامنت

• komeilex
                  مدير تالار توابع اكسل

• 2013/10/18
                  • 233

نوشته اصلی توسط NiKtA20
                  فایلو ضمیمه کردم...
                  توش از توابع فارسی فراسان استفاده کردم.
                  خوب الان تو این فایلت کدوم ستون رو می خوای کجا کپی کنی؟
                  وقتی خدا مشکلت رو حل میکنه به تواناییش ایمان داری و وقتی مشکلت رو حل نمی کنه بدون که به تواناییت ایمان داره...

کامنت

• علی فاطمی

• 2014/02/17
                    • 523

با سلام ، فکر می کنم table راه حل مناسبی برای شما باشه.
                    لطفا فایل پیسوت رو ملاحظه کنین. در شیت نمونه 2 بدون کپی فقط اطلاعات لازم را وارد کنین ببینین نتیجه مطلوب شما هست .
                    فایل های پیوست شده
                    در دنیا فقط یک نفر وجود دارد که باید از او بهتر باشید و آن کسی نیست جز گذشته خودتان

کامنت

• komeilex
                      مدير تالار توابع اكسل

• 2013/10/18
                      • 233

وااااای!!!!
                      اینجا چرا هرکی به هرکی شده؟؟؟
                      دوستان اجازه بدین بنده خدا قدم به قدم مشکلش رو مطرح کنه بعد جواب بدین...

کامنت

• علی فاطمی

• 2014/02/17
                        • 523

نوشته اصلی توسط komeilex
                        وااااای!!!!
                        اینجا چرا هرکی به هرکی شده؟؟؟
                        دوستان اجازه بدین بنده خدا قدم به قدم مشکلش رو مطرح کنه بعد جواب بدین...
                        با عرض پوزش از استاد کمیل.
                        به هیچ عنوان قصد فضولی نداشتم . امکان حذف پست برام میسر نبود اگر صلاح می دونید پستی که بنده گداشتم رو حذف بفرمائید.
                        در دنیا فقط یک نفر وجود دارد که باید از او بهتر باشید و آن کسی نیست جز گذشته خودتان

کامنت

• komeilex
                          مدير تالار توابع اكسل

• 2013/10/18
                          • 233

نه بابا داش علی.
                          این همه شور و هیجان برای پاسخ به کاربرا واقعا تحسین برانگیزه ولی یه دفه از درو دیوار برا اون بنده خدا داشت جواب می ریخت...
                          من خودم گیج شدم واقعا...
                          ما همیشه از پستای شما استفاده کردیم آقا. دست شمام درد نکنه و خیلی خیلی خسته نباشین.
                          در ضمن من عصبانی نشدما! کلا این جوریم
                          ولی فک کنم اون بنده خدام ترسید و دیگه پیگیری نکرد

کامنت

Working...