دلیل مغایرت

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • komeilex
    مدير تالار توابع اكسل

• 2013/10/18
    • 233

دلیل مغایرت

با عرض سلام خدمت اساتید محترم.
    راستش من می خوام میزان پرداخت ماهیانه رو برای یه وام به دست بیارم.
    تو فایل زیر مشخصات رو وارد کردم و از دو روش مقدار PMT رو محاسبه کردم ولی نمی دونم چرا باهم فرق دارن در صورتی که منطقا نباید فرق داشته باشن
    اگه زحمتی نیس یه نیگا بندازین و مشکلش رو بگین.
    با تشکر
    pmt.xlsx
    وقتی خدا مشکلت رو حل میکنه به تواناییش ایمان داری و وقتی مشکلت رو حل نمی کنه بدون که به تواناییت ایمان داره...

• misammisam
    مدير تالار حسابداری و اکسل

• 2014/04/03
    • 892

سلام
    تا اونجايي كه من ميدونم ، شما تو روش اول ارزش يك دوره رو حساب كرديد و براي بدست آوردن يكه ماه اون تقسيم بر12 كرديد ، كه اين باعث ميشه شما يك عدد ثابت براي هر ماه بدست بياريد ( كه تو بانكاي ما اين كارو ميكنن چون بنفعشونه ) ولي درستش اگه بخوايد با pmt ( مثل اين خارجكيا ) بدست بياريد ، شما مثلا اگه 100000 تا وام بگيري و هرقست وامتون رو كه پرداخت ميكنيد ( بطور مثال قسط اول شده 4500 تا بعلاوه 500تا سود اين دوره كلا ميشه قسط اول 50000 تا ) وقتي ميخوايد قسط دوم رو پرداخت كنيد بايد سودي معادل مبلغ 4500 - 100000 تا رو پرداخت كنيد نه كل 100000 تا رو .
    البته كه توي محاسبات pmt هم همين كار رو ميكنه ، منتها براي راحتي كار همرو حساب ميكنه بعد اون آخرش يك عدد ثابت ميده ، حالا شما تو روش دومتون فقط قسط و سود يكماه رو حساب كرديد براي ماههاي بعد بايد مبلغ قسط و تعداد اقساط رو كم كنيد و دوباره حساب كنيد .
    بنظر من كه اين تابع pmt فقط براي يادگيري خوبه وگرنه هيچ ارزشي تو كشور ما نداره ، پس زياد تو نخ اين نباش كه فرقش چيه ، چون محاسبه اين سودا دست من و تو نيست ، حالا هي تو برو به رئيس بانك توضيح بده ، اگه فهميد .
    sigpic

کامنت

• komeilex
      مدير تالار توابع اكسل

• 2013/10/18
      • 233

دست شما درد نکنه
      حالا با فرض اینکه من باید تو ایران این قسط رو بدم کدوم روش درستر میشه؟
      وقتی خدا مشکلت رو حل میکنه به تواناییش ایمان داری و وقتی مشکلت رو حل نمی کنه بدون که به تواناییت ایمان داره...

کامنت

• misammisam
        مدير تالار حسابداری و اکسل

• 2014/04/03
        • 892

نوشته اصلی توسط komeilex
        دست شما درد نکنه
        حالا با فرض اینکه من باید تو ایران این قسط رو بدم کدوم روش درستر میشه؟
        دست خودت درد نكنه
        خوب معلومه هيچكدومش !!
        تو ايران براي ما بدبخت بيچاره ها كل وام رو ضرب در درصد و سال وام ميكنن ، اين ميشه سودش ، بعد با اصل وام جمع ميزنن و تقسيم بر كل ماههاش ميكنن.
        اگه رئيس بانكه منصف باشه با اون روش اولت حساب ميكنه ( پارتيم جواب ميده )،* وام هم با اون روش دومت عمرا پيدا بكني
        sigpic

کامنت

• komeilex
          مدير تالار توابع اكسل

• 2013/10/18
          • 233

مشتی باشی داداش

کامنت

Working...