مشکلات filter و find بعد از استفاده از VLOOK up

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • parvane.64

• 2014/04/16
    • 16

مشکلات filter و find بعد از استفاده از VLOOK up

سلام دوستان من یک جدول اطلاعاتی دارم با کلی داده
    از وقتی که توی صفحه ام از تابع VLOOK UP استفاده کردم و یک سری داده از یک شیت دیگه توی صفحه اصلی ام فراخوانی کردم دچار مشکلات زیر شده ام:

اولا فیلترها دیگه عمل نمی کنه!! مثلا وقتی داده های یک ستون رو می خوام فیلتر کنم یک سری از داده های درست رو در بالای اکسل می چینه و بعد زیرش بقیه داده ها رو نیز می نویسه!!!! یعنی انگار فیلتری وجود نداره

search و find واسه اعداد از کار افتاده!!! و با اینکه تمام اعداد رو از اول با اعداد خود کیبوردم تایپ کردم هیچ فایده ایی نداشته...
    حل این دو مشکل خیلی برام مهمه
    لطفا هر کسی اطلاعاتی داره دریغ نکنه
    ممنونم از همتون
  • misammisam
    مدير تالار حسابداری و اکسل

• 2014/04/03
    • 892

نوشته اصلی توسط parvane.64
    از وقتی که توی صفحه ام از تابع VLOOK UP استفاده کردم و یک سری داده از یک شیت دیگه توی صفحه اصلی ام فراخوانی کردم دچار مشکلات زیر شده ام:

اولا فیلترها دیگه عمل نمی کنه!! مثلا وقتی داده های یک ستون رو می خوام فیلتر کنم یک سری از داده های درست رو در بالای اکسل می چینه و بعد زیرش بقیه داده ها رو نیز می نویسه!!!! یعنی انگار فیلتری وجود نداره

search و find واسه اعداد از کار افتاده!!! و با اینکه تمام اعداد رو از اول با اعداد خود کیبوردم تایپ کردم هیچ فایده ایی نداشته...
    ممنونم از همتون
    سلام
    فيلترتو غير فعال كن و دوباره فيلتر رو از اول بساز درست ميشه .
    سوال دومتم ، چون وقتي يه سلي رو از يجا ديگه لينك ميكني و يا از به يه نحوي با فرمول فراخواني ميكني ، ديگه text در سلولت وجود نداره و فرمول جايگزينش ميشه ، خوب در اين حالت معلومه find كار نميكنه .
    sigpic

کامنت

• parvane.64

• 2014/04/16
      • 16

سلام بچه ها
      من هنوز مشکلم حل نشده... فیلتر روی داده های من مثل sort عمل میکنه
      مثلا داده هایی که می خوام نمایش بده رو بالا می چینه و بقیه رو هم در زیرش نمایش می ده!!!!
      فیلتر رو حذف کردم و دوباره ساختم فایده ایی نداشت
      راه حل ارائه بدید لطفا

کامنت

• mokaram
        مدير تالار اکسل و بانک اطلاعاتی

• 2011/02/06
        • 1805

امکانش هست فایل را قرار بدید؟

کامنت

• parvane.64

• 2014/04/16
          • 16

نوشته اصلی توسط M_R_M
          امکانش هست فایل را قرار بدید؟
          متا سفانه نمی تونم این کار رو بکنم....اگه می شد که خیلی خوب بود...

کامنت

• misammisam

• 2014/04/03
            • 892

ممنونم از همتون
            سلام بچه ها
            من هنوز مشکلم حل نشده... فیلتر روی داده های من مثل sort عمل میکنه
            مثلا داده هایی که می خوام نمایش بده رو بالا می چینه و بقیه رو هم در زیرش نمایش می ده!!!!
            فیلتر رو حذف کردم و دوباره ساختم فایده ایی نداشت
            راه حل ارائه بدید لطفا
            سلام
            اين دو تا سوال شما كاملا دو چيز مختلفه !!!؟؟
            الان مشكل شما اينه كه قسمتي از اطلاعات شما در فيلتر نمياد يا با sort شدن اطلاعاتتون در فيلتر مشكل داريد ؟؟؟
            بهتره نمونه فايل يا عكس مشكلتو بزاري .
            sigpic

کامنت

• parvane.64

• 2014/04/16
              • 16

نوشته اصلی توسط misammisam
              سلام
              اين دو تا سوال شما كاملا دو چيز مختلفه !!!؟؟
              الان مشكل شما اينه كه قسمتي از اطلاعات شما در فيلتر نمياد يا با sort شدن اطلاعاتتون در فيلتر مشكل داريد ؟؟؟
              بهتره نمونه فايل يا عكس مشكلتو بزاري .
              الان دقیقا مشکل من اینه که وقتی روی تیترهای داده ها که سطر اول اکسل من هست فیلتر می ذارم و می خواهم یکی از داده های موجود را فیلتر کنم ( مثلا در یک ستون 2 نوع داده داریم : a و b )
              بعد از فیلتر داده های مورد نظر من رو، بالای اکسل می چینه و داده هایی رو هم که نمی خواستم میاره و در آخر قرار می ده!

مشکل find توی پست بالام حل شد و این مشکلاتم دقیقا وقتی اوومد که از VLOOK UP استفاده کردم... البته الان از جدول من فرمول VLOOK UP حذف شده
              سعی می کنم قسمتی از فایلم رو با تغییرات بذارم
              اگه کسی چیزی به ذهنش می رسه ممنون می شم راهنمایی کنه

کامنت

• امين اسماعيلي
                مدير تالار ويژوال بيسيك

• 2013/01/17
                • 1198

با درود
                نباید همچین مشکلی پیش بیاد - یه جای کار میلنگه باید یه نمونه فایل هر چند جزئی بزارین تا برسی بشه
                در پناه خداوندگار ایران زمین باشید و پیروز

کامنت

• misammisam

• 2014/04/03
                  • 892

الان دقیقا مشکل من اینه که وقتی روی تیترهای داده ها که سطر اول اکسل من هست فیلتر می ذارم و می خواهم یکی از داده های موجود را فیلتر کنم ( مثلا در یک ستون 2 نوع داده داریم : a و b )
                  بعد از فیلتر داده های مورد نظر من رو، بالای اکسل می چینه و داده هایی رو هم که نمی خواستم میاره و در آخر قرار می ده!

مشکل find توی پست بالام حل شد و این مشکلاتم دقیقا وقتی اوومد که از VLOOK UP استفاده کردم... البته الان از جدول من فرمول VLOOK UP حذف شده
                  سعی می کنم قسمتی از فایلم رو با تغییرات بذارم
                  اگه کسی چیزی به ذهنش می رسه ممنون می شم راهنمایی کنه
                  داده هاي شما احتمالا به هم پيوسته نيست !!
                  يعني يه سري داده رو اول وارد كرديد و روش فيلتر اعمال كرديد ، بعد دوباره به زير اون داده هاي اول اطلاعات وارد كرديد ، كه فيلتر فقط تا انتهاي داده هاي اوليه شما اعمال ميشه ، تقريبا مثل يه همچين چيزي كه در پيوست اومده .
                  اگه اين حالت وجود داره بايد كل ستون رو انتخاب كني و بعد فيلتر رو اعمال كنيد.
                  فایل های پیوست شده
                  sigpic

کامنت

• parvane.64

• 2014/04/16
                    • 16

درسته. داده های من پیوسته نیست و من مرتب به داده هام اضافه می کنم ولی باز هم مشکل با انتخاب ستون حل نشد
                    اینجا با یه سری تغیرات فایلم رو گذاشتم

شما ستون لیست سیاه رو فیلتر کنید و بعد Scroll رو بکشید پایین و ببینید که اوونهایی هم که لیست سیاه نیستند هم می یاره
                    فایل های پیوست شده

کامنت

• ~M*E*H*D*I~

• 2011/10/19
                      • 4374

معمولا پیش میاد آخرین ردیف مورد استفاده در داده ها هنگام فیلتر نمایش داده میشه این مشکل با تبدیل محدوده به تیبل حل میشه شما هم تست کنید شاید حل شد

sigpic

کامنت

• misammisam

• 2014/04/03
                        • 892

درسته. داده های من پیوسته نیست و من مرتب به داده هام اضافه می کنم ولی باز هم مشکل با انتخاب ستون حل نشد
                        اینجا با یه سری تغیرات فایلم رو گذاشتم

شما ستون لیست سیاه رو فیلتر کنید و بعد Scroll رو بکشید پایین و ببینید که اوونهایی هم که لیست سیاه نیستند هم می یاره
                        من الان فيلترو غير فعال كردم و دوباره كل ستونو انتخاب كردم درست شد كه !!!!!
                        شما همونطور كه گفتن يا بايد از تيبل استفاده كني ، يا اينكه جدولت رو طوري طراحي كني كه بتوني تهش خط اينسرت كني تا تو فيلترت اعمال بشه ، و يا داده هاتو پيوسته بكني مثلا تو همون ستون كه ليست سياه نوشتي تو سلولهاي خالي يه عدد صفر بنداز تا هم سلولهات پر باشه و پيوسته و هم بتوني ليست سياهتو فيلتر كني .
                        البته هر بار كه فيلتر ميخواي بكني غير فعالش بكني و دوباره فيلترو بسازي هم مشكلت حل ميشه .
                        كلا راه زياد داره ......
                        فایل های پیوست شده
                        sigpic

کامنت

• parvane.64

• 2014/04/16
                          • 16

ممنون از همه

کامنت

Working...