مقایسه دو ستون با هم و مشخص کردن اختلاف ان ها در ستون دیگر

Collapse
This topic is closed.
X
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • shamir

• 2014/07/26
    • 19

[حل شده] مقایسه دو ستون با هم و مشخص کردن اختلاف ان ها در ستون دیگر

با سلام من یک اکسل دارم که در ستون اول نام و نام خانوادگی از سامانه 1 و در ستون دوم میزان بدهکاری از سامانه 1 است در ستون سوم نام و نام خانوادگی از سامانه 2 و ستون چهارم میزان بدهکاری از سامانه 2 است من می خواهم برای هر دانشجو مشخص شود اختلاف بدهکاری در دو سامانه چقدر است مشکل این جا است که ترتیب دانشجو ها در دو ستون با هم برابر نیست لطفا یک راهنمایی بفرمایید
    با تشکر
    نمونه فایل مورد نظر پیوست شد در فایل اصلی تعداد ردیف ها بیشتر است
    فایل های پیوست شده
  • علی فاطمی

• 2014/02/17
    • 523

با سلام، لطفا فایل پیوست رو ملاحظه بفرمائید.
    فایل های پیوست شده
    در دنیا فقط یک نفر وجود دارد که باید از او بهتر باشید و آن کسی نیست جز گذشته خودتان

کامنت

• shamir

• 2014/07/26
      • 19

نوشته اصلی توسط علی فاطمی
      با سلام، لطفا فایل پیوست رو ملاحظه بفرمائید.
      با تشکر من همین مثل روش دوم را می خواهم ولی چه طوری کار می کند؟
      ممنون میشم راهنمایی کنید

کامنت

• علی فاطمی

• 2014/02/17
        • 523

نوشته اصلی توسط shamir
        با تشکر من همین مثل روش دوم را می خواهم ولی چه طوری کار می کند؟
        ممنون میشم راهنمایی کنید
        با سلام،
        از تابع vlookup براحتی می تونی استفاده کنی توی سایت نمونه های کافی وجود داره به طور خلاصه:
        -پارامتر اول مقداری که می خواهید جستجو کنید ( اینجا نام و نام خانوادگی)
        -پارامتر دوم جدولی هست که باید از داخل اون جستجو صورت بگیره
        -پارامتر سوم ستونی که باید اطلاعات استخراج بشه
        -پارامتر چهارم هم 0 یا false قرار میگیره.
        در دنیا فقط یک نفر وجود دارد که باید از او بهتر باشید و آن کسی نیست جز گذشته خودتان

کامنت

• shamir

• 2014/07/26
          • 19

ممنون از پاسختان
          من اطلاعاتم در این زمینه خیلی کم است متوجه نشدم باید چه کار کنم نمی شود یک بار فرمول را وارد کرد همیشه از همان استفاده کرد؟
          یعنی من الان در این اکسل شما نمی توانم تعداد ردیف ها را کم و زیاد کنم
          ؟
          لطفا راهنمایی کنید

کامنت

• علی فاطمی

• 2014/02/17
            • 523

نوشته اصلی توسط shamir
            ممنون از پاسختان
            من اطلاعاتم در این زمینه خیلی کم است متوجه نشدم باید چه کار کنم نمی شود یک بار فرمول را وارد کرد همیشه از همان استفاده کرد؟
            یعنی من الان در این اکسل شما نمی توانم تعداد ردیف ها را کم و زیاد کنم
            ؟
            لطفا راهنمایی کنید
            با سلام ،
            فایل پیوست رو ملاحظه کنین از خاصیت table در جداول استفاده کردم ( table رو توی سایت سرچ کنین نمونه های زیادی وجود داره ) فکر کنم کمکتون کنه.
            فایل های پیوست شده

کامنت

• shamir

• 2014/07/26
              • 19

با تشکر فقط یک راهنمایی دیگه می خواستم یکی از ستون های نام و نام خانوادگی شماره دانشجویی هم در کنار اسم خورده مییشه تعریف کرد که فقط نام و نام خانوادگی را بگیرد؟
              نمونه را پیوست کردم
              فایل های پیوست شده

کامنت

• علی فاطمی

• 2014/02/17
                • 523

نوشته اصلی توسط shamir
                با تشکر فقط یک راهنمایی دیگه می خواستم یکی از ستون های نام و نام خانوادگی شماره دانشجویی هم در کنار اسم خورده مییشه تعریف کرد که فقط نام و نام خانوادگی را بگیرد؟
                نمونه را پیوست کردم
                با سلام ، با این فرم جدول که اصلا امکان پذیر نیست چون جستجو بر اساس نام صورت میگره و عینا باید اسامی مثل هم باشند یعنی شما باید اسامی رو از شماره ها جدا کنین یا می خواهید بقیه ستونهای نام رو با شماره دانشجویی همراه کنین در هر حال اطلاعات تحت جستجو باید مثل هم باشند. راه هایی برای جداسازی عدد از متن وجود داره ولی پیشنهاد میکنم ستونهای نام و شماره دانشجویی رو از هم جدا کنین تا جدول تون حالت استاندارد داشته باشه.

کامنت

• shamir

• 2014/07/26
                  • 19

با سلام ، با این فرم جدول که اصلا امکان پذیر نیست چون جستجو بر اساس نام صورت میگره و عینا باید اسامی مثل هم باشند یعنی شما باید اسامی رو از شماره ها جدا کنین یا می خواهید بقیه ستونهای نام رو با شماره دانشجویی همراه کنین در هر حال اطلاعات تحت جستجو باید مثل هم باشند. راه هایی برای جداسازی عدد از متن وجود داره ولی پیشنهاد میکنم ستونهای نام و شماره دانشجویی رو از هم جدا کنین تا جدول تون حالت استاندارد داشته باشه.
                  امکان راهنمایی برای جدا کردن عدد از حرف را در یک ستون می کنید؟

کامنت

• علی فاطمی

• 2014/02/17
                    • 523

با سلام ، تاپیک های زیر رو مرور بفرمائید. البته باید عرض کنم راه حل های ذکر شده نیاز به آشنایی با کد نویسی در اکسل داره.
                    جداسازی عدد از متن

جدا كردن اعداد از متن در اکسل

کامنت

• shamir

• 2014/07/26
                      • 19

با سلام ، تاپیک های زیر رو مرور بفرمائید. البته باید عرض کنم راه حل های ذکر شده نیاز به آشنایی با کد نویسی در اکسل داره.
                      جداسازی عدد از متن

با سلام
                      بله مشکل من همان است نمی شود یک فرمولی نوشت یک بار از همان استفاده کرد؟ مثل اکسل قبلی که به من دادید
                      ممنون
                      و یک سوال دیگر در اکسل قبلی که دادین اگر بخواهم تعداد سطر هایش را یک جا زیاد کنم چه طوری میشه هر کار می کنم کلش نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

کامنت

• shamir

• 2014/07/26
                        • 19

مشکل تعدا سطر را حل کردم فقط اگر امکانش هست یک راه حل برای جدا سازی متن از عدد برایم بدهید ممنون

کامنت

• shamir

• 2014/07/26
                          • 19

در ان لینکی که دادین من تونستم از این کد استفاده کنم ولی چند تا مشکل است یکی اینکه این کد حروف را حذف می کند من برعکس می خواهم اعداد را حذف کند نمیدانم چه تغیری بدهم؟
                          و یکی دیگه اینکه بخواهم روی یک ستون یک جا اعمال شود باید چی کارکنم هر کاری می کنم روی یک خانه میشه ولی یک ستون را کامل سلکت می کنم میزنم این ارور را میده
                          #value!
                          لطفا راهنمایی کنید

کامنت

• shamir

• 2014/07/26
                            • 19

[QUOTE=shamir;26367]در ان لینکی که دادین من تونستم از این کد استفاده کنم ولی چند تا مشکل است یکی اینکه این کد حروف را حذف می کند من برعکس می خواهم اعداد را حذف کند نمیدانم چه تغیری بدهم؟
                            و یکی دیگه اینکه بخواهم روی یک ستون یک جا اعمال شود باید چی کارکنم هر کاری می کنم روی یک خانه میشه ولی یک ستون را کامل سلکت می کنم میزنم این ارور را میده
                            #VALUE!
                            لطفا راهنمایی کنید

کدش این است

Function CleanString(strIn As String) As String
                            Dim objRegex
                            Set objRegex = CreateObject("vbscript.regexp")
                            With objRegex
                            .Global = True
                            .Pattern = "[^\d]+"
                            CleanString = .Replace(strIn, " ")
                            End With
                            End Function

کامنت

• علی فاطمی

• 2014/02/17
                              • 523

با سلام، استاد اسماعیلی کد بسیار جالبی تو تاپیک زیر قرار داده . اگر مشکلتون حل شده ، تیک سبز اولین پستتون فراموش نشه . سپاسگذارم.

کامنت

Working...