اتصال دو جدول به یکدیگر توسط یک ستون مشترک

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • nokte
    • 2014/07/31
    • 2

اتصال دو جدول به یکدیگر توسط یک ستون مشترک

با سلام
    بنده دو تا جدول دارم که می خواهم این دو را به یک جدول تبدیل کنم.
    در یکی از جدول ها نام و تلفن مشتری ها وجود دارد و در یکی دیگر نام و ایمیل آنها. یعنی فیلد نام در جئاول مشترک است و من میخواهم د رنهایت جدولی داشته باشم که همه اطلاعات مانند نام و تلفن و ایمیل در آن باشد.
    البته جداول من ناقص است و ممکن است برخی از مشتری ها وفقط تلفن داده باشند و یا فقط ایمیل داده باشند ولی فیلد نام برای همه وجود دارد ولی در کل تعداد سطر و ستون جداول با هم برابر نیست و یه سری اطلاعات اشتباه و اضافی هم وجود دارد.

من میخواهم کاری کنم که جدول سوی تشکیل شود که ستون نام و تلفن و ایمیل هایی که وجود دارد را نمایش دهد و دو جدول را با یک ستون مشترک نام به هم جوین کنم.

لطفا راهنمایی بفرمایید

این هم فایل نمونه :

یا

Last edited by nokte; 2014/07/31, 08:55.
  • Amir Ghasemiyan

• 2013/09/20
    • 4476

نوشته اصلی توسط nokte
    با سلام
    بنده دو تا جدول دارم که می خواهم این دو را به یک جدول تبدیل کنم.
    در یکی از جدول ها نام و تلفن مشتری ها وجود دارد و در یکی دیگر نام و ایمیل آنها. یعنی فیلد نام در جئاول مشترک است و من میخواهم د رنهایت جدولی داشته باشم که همه اطلاعات مانند نام و تلفن و ایمیل در آن باشد.
    البته جداول من ناقص است و ممکن است برخی از مشتری ها وفقط تلفن داده باشند و یا فقط ایمیل داده باشند ولی فیلد نام برای همه وجود دارد ولی در کل تعداد سطر و ستون جداول با هم برابر نیست و یه سری اطلاعات اشتباه و اضافی هم وجود دارد.

من میخواهم کاری کنم که جدول سوی تشکیل شود که ستون نام و تلفن و ایمیل هایی که وجود دارد را نمایش دهد و دو جدول را با یک ستون مشترک نام به هم جوین کنم.

لطفا راهنمایی بفرمایید
    سلام دوست عزيز
    چيزي كه من از توضيحاتتون برداشت كردم اينه كه شما بايد از دستور vlookup استفاده كنيد
    به اين صورت كه نام رو از جدول اول بره تو جدول دوم سرچ كنه و مقدار ايميل رو هر چي هست (ممكنه خالي باشه ممكنه نباشه) بياره بذاره تو جدول اول

کامنت

• 4017

• 2010/10/03
      • 114

با سلام
      ببین شاید به دردت بخوره
      فایل های پیوست شده
      اگر تنهاترين تنهايان شوم بازهم خدا هست،
      او جانشين تمام نداشته هاي من است...!

کامنت

• nokte
        • 2014/07/31
        • 2

با تشکر از دوستان عزیز لازم است توضیح بیشتری بدهم

در فیایل زیر در شیت 1 من یک جدول دارم
        در شیت 2 هم یک جدول دارم
        در هر دو شیت فیلد هایی که با رنگ سبز مشخص شده اند مشترک هستند
        می میخواهم همه فیلد ها در یک جدول تجمیع شوند و نتیجه به صورت شیت سوم در بیاید

کامنت

• 4017

• 2010/10/03
          • 114

توی شیت 3 زیر جدولت گذاشتم
          فایل های پیوست شده
          اگر تنهاترين تنهايان شوم بازهم خدا هست،
          او جانشين تمام نداشته هاي من است...!

کامنت

Working...