drop down list

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • l-kazemi
    • 2011/04/25
    • 1

drop down list

با سلام

در اكسل با مشكلي مواجه شدم كه فكر مي كنم در اينجا دوستان بتوانند راه حل خوبي ارائه دهند.

من در شيتم دو ستون دارم. در ستون اول يك ليست drop down درست كردم كه شامل موارد A, B ,C است. كاربر حق انتخاب هر يك از موارد را دارد. ستون دوم من كاملا وابسته به انتخاب كاربر در ستون اول است.يعني اگر A انتخاب شود بايد در ليست ستون دومم D و E‌ ديده شود و اگر B انتخاب شود بايد در ليست ستون دومم H, J و I ديده شود و همين طور براي C. چگونه مي توانم اين كار را انجام دهم.

پيشاپيش از راهنمايي شما كمال تشكر را دارم.
  • shamsololama

• 2010/02/15
    • 940

RE: drop down list

با درود فراوان
    چیزی که من متوجه شدم این بود که در ستون اول در لیستی که دارید با انتخاب هر آیتم از آن یک یک لیست مربوط به همان آیتم در ستون دوم برای شما نمایش دهد (البته اگر منظور شما همین بوده باشد)
    برای این کار راه های مختلفی وجود دارد یک یک نمونه آن را در فایل ضمیمه آماده کرده ام که در این روش لیست های که باید نمایش داده شود را در شیت دو قرار داده ام و در شیت سه نیز با ترکیب توابع این کار را انجام داد ه ام که با دیدن آن متوجه خواهید شد چون ساده و راحت بوده و نیازی به توضیح ندارد

در هر صورت اگر سئوالی بود بپرسید و یا اینکه اگر چیزی دیگری مد نظر شماست که من متوجه نشدم هم لطف کنید با گذاشتن یک فایل نمونه و توضیح بفرمائید تا من یا دوستان پاسخگو باشیم

فایل نمونه:
    [attachment=228]
    فایل های پیوست شده
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    بمانیم تا کاری کنیم ،نه کاری کنیم تا بمانیم (دکتر شریعتی)
    shamsololama@yahoo.com
    09177733411

کامنت

Working...